Aynada gördüğüm yüz kimindi? Bunu anlamam bir kaç saniye sürdü. Bir an annem var sandım karşımda. Çizgileri derinleşmiş bir yüz benim değil onun olmalıydı. İnsan bir yaşa takılı kalıyor. Oysa yıllar önüne çıkan bütün engellere aldırmadan geçip gidiyor.

17 Nisan 2014
NilgünAkman

Ölümü öldürdüm bu gece

Bu gece ölemedim yine beceremedim işte

Susuz üşümeler birikti üzerimde

Sana dair cümleler bitti kalemimde

Satırlar suskun içim çığlıklara müptela

Ben sana sustuğumda bile fazla konuştum aslında...

19 Ocak 2014
LEADRİ

Gün sabah olmuştu. Dükkânlar açılmak için hazırlık yapıyordu. Kaldırımlara sandalye ve masalar kondu. Bir yandan yardım ediyor, bir yandan da anneme laf anlatıyordum:

-Keşke buraya birçok turist gelse, dükkânlar iş yapsa, gezi programları buradan bahsetse, ne güzel oldurdu, diye. Annem cevabı geciktirmiyor:

15 Ağustos 2012
AntikAyna

Suyu ateşle yaktım… Titredi su...

Su, kavruldu bir zaman sonra. Düştü yavaş yavaş donmuş bir gecenin özlem dolu yollarına. Ne yangın ama…

İniltisi hala kulaklarımda. Fısıldaştık daha sonra aramızda..

30 Nisan 2012
delişey

Su hayattır. İnsanın fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlandırılamaz sudan doğan yaşam.

Tüm uygarlıkların tarihine baktığımızda, yerleşim alanlarının suyun etrafında yoğunlaştığını görmekteyiz. Su insanın yerleşik yaşama geçmesiyle beraber, büyük bir birleştirici, yapıştırıcı güçtür. Ortak dillerin, ortak kültürlerin gelişmesine en büyük katkıyı sağlamıştır. Asırlar boyu yaşam sunmuştur her canlıya.

01 Nisan 2011
zetthdark

Ne yazık ki ben deniz kenarında doğmamışım ama ruhum denizden çıkıp bedenime girmiş. Benim en büyük aşkım deniz, çok aşklar yaşadım güzeldi, çok kızlar tanıdım güzelden öteydi ama hiçbirisi denizin bana verdiği mutluluğu vermedi. Siz aşkınıza Ayşe dersiniz, Fatma dersiniz ya da ismini söylemez aşkım, canım, tatlım, bebişim dersiniz, bense sadece deniz diyorum.

28 Mayıs 2010
icimdekises

Donmuş su kristallerinin fotoğrafları, insanlığa bilgeliğin kapılarını açabilir mi?

Yaklaşık 15 yıl önce sudaki dalgalanma ve değişimlerin ölçümüyle ilgili bir araştırmanın sonucu o mucizevi sıvının, kendisini pek çok farklı biçimlere sokarak insanlığa çeşitli mesajlar verdiğini gözlemleyen Dr. Masaru'nun söylemiyle :

19 Ocak 2010
delişey

Rüzgârın çıkardığı o dertli dağlardan gelen sesler gibi kederliyim şimdi.

Fırtınaya kapılan sonbahar yaprağının üzüntüsü gibi hüzünlüyüm şimdi.

Masmavi gökyüzünden kopup cama vuran her yağmur tanesi gibi şanssızım şimdi.

15 Ekim 2009
miyese sanli

İşte geri sayım başladı Cuma günü gerçekleşmesi planlanan NASA'nın Cape Canaveral uzay üssünden fırlatacağı uzay aracı Ay'a yaklaştıktan sonra güney kutup tarafına bir füze yollayacak.

Gönderilecek füzenin adı Centaur kurşunun iki katı hızla Ay'ın güney kutbuna yakın bir krateri vuracağı düşünülüyor, füze çarptıktan sonra havada yayılacak olan buz veya buhar halinde su izleri aranacak.

08 Ekim 2009
delidivane
< Önceki1Sonraki >