Supernatural-İki Yakışıklı Kardeşin Doğaüstü Maceraları

 

Sam ve Dean Winchester kardeşler henüz daha çocukken, paranormal olaylar sonucu çıkan bir yangın esnasında anneleri ölür. Bu olayın ardından ailenin babası John Winchester, olayın sorumlusu yaratığı avlamak için oğullarıyla beraber yollara düşer.

Normalde babaları bazı doğaüstü olayları çözmek için önden gider ve gittiği yerlerden bir veya iki gün içinde geri döner. Fakat son gidişi biraz uzar. Dean babasının başına bir şey gelip gelmediğini merak eder. Son telefon konuşmasında da durumunun iyi olmadığından kuşkulanır. Sam o sıralar üniversiteye gitmektedir.

Artık bu tarz şeylere bulaşmayacağına yemin etmiştir. Dean, Sam’den yardım istemek için ziyaretine gider ve durumu anlatır. Birkaç gün sonra Sam’in iş görüşmesi vardır ve bundan dolayı gelemeyeceğini, yardım edemeyeceğini söyler. Ağabeyi, iş görüşmesinden önce işi halledeceklerini söyleyip Sam’i ikna eder ve kardeşler yola koyulur.

Babalarının izlediği yolu takip ederler fakat vardıkları her yerden babaları çoktan ayrılmıştır. Ona bir türlü ulaşamazlar. Sam geri döner. Eve geldiğinde kız arkadaşı Jessica’yı annesi gibi tavana yapışmış bir şekilde görür ve aniden yangın çıkar. Ağabeyi Sam’in imdadına yetişir ve kardeşini oradan çıkarır. Olayın ardından bıraktıkları işe devam etme kararı alırlar ve babalarını bulma amacıyla yola koyulurlar. Yolda karşılaştıkları yaratık ve doğaüstü olaylara da karışmadan edemezler ve zamanla bu durumu kendilerine meslek edinirler. Ancak esas amaçları annelerinin ölümüne yol açan yaratığı ve babalarını bulmaktır.

Dizinin ana karakterlerinden olan John aile reisidir. Ailesine çok düşkündür ve koruyucu yapısıyla dikkat çeker. Dizinin odak noktasındaki Winchester kardeşlere baktığımızda ise ikisinin birbirinin açığını kapatacak niteliklere sahip olduğunu görürüz. Dean, babasının yolundan gidip, yaratıkları avlamayı ve doğa üstü olaylarla uğraşmayı seven asi bir gençtir. Kardeşi Sam ise, babası ve ağabeyinin izlediği yoldan gitmeye istekli olmayan, hayatını kendi istediği yönde ilerletmek isteyen bir gençtir. Üniversiteye gitmektedir ve uzun süredir devam eden ciddi bir ilişkisi vardır.

Dean karakterini canlandıran Jensen Ackles’i birçok kişinin bildiği gibi “Smallville”de 22 bölüm kadar bir Amerikan futbolu koçu olan Jason Teague rolünde izlemiştik. Sam’i canlandıran Jared Padalecki’yi ise 63 bölüm “Gilmore Girls”te izlemiştik. İki oyuncunun da bu saydıklarımız dışında birçok dizi ve filmde rol almışlıkları var. Yani dizinin başrolündeki genç isimler oldukça yetenekli ve dizinin aradığı özellikleri taşıyan kişiler. Yaratık avı konusunda uyumlu bir ikili olmuşlar.

Belirtmek lazım ki “Supernatural” herkese hitap etmiyor. Karanlık bir atmosfer, yaratıklar, gerilim öğeleri vs. barındırıyor. Ancak aradığınız zaten bu tarz bir şeyse “Supernatural” sizin için biçilmiş kaftan.

70'lerin, 80'lerin havasının hakim olduğu dizinin müzikleri de gerçekten çok başarılı. Arka planda genelde AC/DC, Black Sabbath, Led Zeppelin, Iron Maiden, Metallica gibi artık kült olmuş metal ve hardrock tarzı müzik yapan gruplar çalıyor. Bu da izleyicileri diziye çeken önemli bir etken olsa gerek.

Yayıncı Kanal: The CW
Tür: Fantastik, Gerilim, Drama
Süre: 60 dk.
Kadro:
Jared Padalecki - Sam Winchester
Jensen Ackles - Dean Winchester
Jeffrey Dean Morgan - John Winchester
Amerika:
3. sezon bölümleri her Perşembe The CW’de
Resmi Sitesi: http://www.cwtv.com/shows/supernatural

sputnik
sputnik
14 Şubat 2008
Bu yazarın ‘Radiohead In Rainbows Resmi Albüm Tanıtım Partisi’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Bu Yazıyı Beğenenler

Beyaz Sayfa

Okur Yorumları

Beyaz Sayfa - 15 Şubat 2008 21:04
Beyaz Sayfa
Dizinin konusu ilgimi çekti. Cnbc-e ya da Dizimax kanallarında izlemek isterdim. Maalesef internetten indirip seyretmek durumundayım. Rapidshare'den ilk sezonunu indirmeye başladım. İlk bölümü izler izlemez burada yorumumu yapacağım. Yazı için teşekkürler.
Gel gidelim buralardan...
Zıkkım - 10 Mart 2008 00:23
Zıkkım
Pes doğrusu. içinemi doğdu kardeş ? Tanıtımını yaptığın dizi TNT TV de başlıyor. Tebriklerimi gönderiyorum bol bol...
Zehirliyim, yaklaşma...
sputnik - 10 Mart 2008 07:23
sputnik
gerçekten, çok güzel dizidir. şiddetle tavsiye ederim. fakat tnt tv 'de başlayacağını bilmiyordum. ama bu iyi birşeydir. dizi ne kadar reyting alırsa o kadar ilerler. :)
im not living, im just killing time.
tunahanemre - 27 Aralık 2008 11:28
tunahanemre
ben de yeni başladım diziye.şu an ilk sezondayım gerçekten çok güzel ve başarılı bir dizi.Gerilim filmlerini her zaman sevmişimdir.Fakat gerilim zevki her bir film için 2 saat sürmekte.Ama bu dizi olduğu için daha uzun sürüyor ve izleyiciyi kendisine çekiyor :) bu arada çok güzel yazı olmuş eline sağlık sputnik abi :P :)
tu'Nathan
Serkan Aygören - 27 Aralık 2008 13:58
Serkan Aygören
İlk zamanları oldukça vasat gelmişti bana. Pek beğenmemiştim açıkcası. ama gördüğüm kadarı ile Cnbc dizileri genelde böyle.
Heroes, Superboy vs de baştan ne kadar vasattı. Şimdi ise karman çorman. :)
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
Serkan Aygören - 31 Ağustos 2009 12:32
Serkan Aygören
cnbc-e dizileri ile çarpışacak güçte değil artık...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)

üye olun, siz de katılın