Lakırdılarım - Naber - Msn Öldü mü? - Yaz Tatili - Yumurta - Ayçiçeği - Şampuan Kapağı - Caretta Caretta

*Selamlar.
*Msn Messenger noldu sahi ya? Kapandı mı? Bir ara her akşam oradaydım, uzak diyarlardaki biri için, o bitti Msn de bitti benim için. Herhalde artık yok öyle bir şey. Bir de Yalın'ın şarkısı vardı "Msn'de görüyorsam, Msn'den çıkıyorsam" falan diye galiba. Ya da öyle değil miydi o.
*Lan bazen diyorum, filmlerdeki gibi dolabı açıp hemen bir bira, kutu kola falan alsam, hep hazırda bulunsa orda birkaç tane, ama hazırda bulunsun diye birkaç tane alınca da maksimum 2 günde hayvan gibi tüketiyorum içecek stoğunu.
*Bu sene de tatildeki en büyük aksiyonunuz  yanlışlıkla şezlongun tam ucuna oturup onu aniden şaha kaldırmaksa tatiliniz kötü geçmiş demektir.
*Yazacak bir sürü şeyim oluyor gibi geliyor gün içinde. Yani bir günde yüzlerce şey geçiyor aklımdan. Ama sorun şu ki, kendimle aşırı samimiyim, bu yüzden de herhangi bir şey düşünürken kendime cümlelerle ifade etmeme gerek kalmıyor. Cümleye dökmeyince de yazılmıyor.
*4 sene önce falan, üniversite sınavına hazırlanırken dershanede tuhaf bir Coğrafya öğretmenim vardı. Konuşurken gereksiz ayrıntıları falan vardı böyle, durduk yerde uzatıyordu falan. Bir gün anlattığı bir şeyi, benzetmeyle anlatacaktı herhalde, birden dedi ki "… buu şey gibi… mesela hiç yumurta gördünüz mü?" 3 saniye falan bir sessizlik oldu böyle. Biz böyle bir şeyi nasıl sorar diye bakıyoruz, herif de hala cevap bekliyor resmen.
*Ayçiçeği ne ya? Bakıyorsun, ulan resmen güneş bu. Yani adının Güneşçiçeği olmaması için hiçbir neden yok. Ay nerden çıktı? Nasıl bir inatlaşma gerçekleşti acaba isim koyma esnasında. Hayır bir de elin oğlu da “sunflower" diyor zaten buna, bari ona inansaydın.
*Her müziğin kendine has bir özelliği var. Mesela Türk Sanat Müziğini duyduğunda o ağırlığından tanırsın, Rock n Roll’u duyduğunda gitarından davulundan solosundan tanırsın, Reggae’yi kalp atışı ritminden anlarsın falan. Ben mesela sevmediğim dinlemediğim müzik türlerine de bu yüzden saygı duyarım. Yani bir numarası var. Sen sevmiyor olabilirsin ama bir şey var işte. Mesela rap müziği hiç sevmem ama onun da uzun uzun sözlerinde, asi ritminde bir şeyler var ki, onu da seven insanlar var. Yani rap’e de saygı duyuyorum, dinlemediğim diğer türlere de. Ama bir tür dışında. Türkçe Pop. Bu nasıl bir rezillik küçüklüğümden beri anlayamadım. Aynı ritimler, aşırı derecede, dev anlamsız sözler, itici itici tipler… Acayip anlamsız ama ya, şu ana kadar sözlerinden bir şey anladığım bir pop müzik hatırlamıyorum. Tam bir iticilik, rezillik kalesi benim için Türkçe Pop.
*Şu silah gibi ses çıkaran, ateş edilmiş gibi bir efektle açılan kapı otomatikleri yetmedi mi artık? Yetmedi mi defalarca dalgın haldeyken kapının önünde aniden korkudan havalara sıçradığım?
*Reklamlardaki gibi o duş jelinin, şampuanın kapağı tek parmakla açılmıyor arkadaş. Kimi kandırıyorsunuz siz? Olmuyor işte. İki elinle abanınca anca açılıyor. Havalara bak. Tek parmakla açıyor çıt diye. Olmuyor lan. Üç parmağımı kaybettim ben bu yolda. Olmuyor.
*Şu devirde hala şarkı uyarlamalı, "Hadi koş yetişelim, kampanya bitmeden alalım"lı reklam olması beni hayretlere düşürüyor.
*Seeeensiz yaşamak ne kadar zooor, ayrılık acısını gel bana sooor. Nasııııl kıydın kendine gül böreğiimmm?
*21 yıllık hayatımda hiç "işten bile değil" demedim. Dur, doya doya diyeyim. İşten bile değil!
*Açılmayan Antep Fıstığı’ndan daha kötü bir şey varsa o da kırılmadan ayrılması gerekirken aniden kabuğu parça parça olan Antep Fıstığı’dır.
ayçiçeği,caretta caretta,msn,yaz tatili
*Hayatımda ilk defa Caretta Caretta gördüm 2 gece önce deniz kenarında. Tam sahilden ayrılmak üzereydim, bir baktım kocaman bir şey, denize doğru yavaş yavaş gidiyor. Heyecandan içim bir hoş oldu, elim ayağım titredi. Çektiğim fotoğraf da bir şeye benzememiş. Çocukluğumdan beri yumurtaları için yapılmış kafesleri görüp palavra sanırdım, utandım. Şimdi önümdeki bir sonraki hedef, birkaç kez uzak mesafeden uçuşunu görüp hayranlıkla izlediğim şahini daha yakın mesafeden görmek.
*Farkında olmadan sabahlamak ne acayip. Dışarı bir baktım aydınlık, bir an beyin algılayamadı, 1-2 saniyeliğine “lambayı açtılar" diye düşündü.
*Paranın üstünü unutup da tam giderken arkanızdan seslenen esnaf niyeyse hep sinirli gibi oluyor. Hani sana iyilik yapıyor ya, ezecek seni sanki. "Paranın üstünü aaall!"(senle uğraşamam der gibi) "Paranın üstünü alsana abicim..."(salağa bak ya ahahha salak falan diyor aslında) "Paranın üstüü??" (a-a! nasıl bu kadar salak olabilirsin dercesine adeta..)
*Hadi eyvallah.
Gökhan Duranal
Gökhan Duranal
29 Temmuz 2013
Bu yazarın ‘Lakırdılarım - Naber - Facebook Profili - Fıstık Yeme’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Bu Yazıyı Beğenenler

esra1997

Okur Yorumları

esra1997 - 01 Ağustos 2013 12:59
esra1997
senin yazını ilk defa okuyorum hoşuma gitti :)
"Acı çekmiş hiç kimse artık eskisi gibi değildir"
Gökhan Duranal - 01 Ağustos 2013 22:16
Gökhan Duranal
teşekkür ederim sevindim:) ben de senin yorumlarını ilk defa okuyorum :P
esra1997 - 01 Ağustos 2013 23:38
esra1997
yazını ilk defa okuduğuma göre ilk defa yorum atıyorum normaldir ::)
"Acı çekmiş hiç kimse artık eskisi gibi değildir"
rapperonfire_007 - 16 Ağustos 2016 21:43
Default Avatar
JFHSOFIJSDOFIJSPDOFJSPDIFJ ACAYİP KOMİK VE HAYATIN İÇİNDENNNN
AYŞEGÜL ŞAFAK

üye olun, siz de katılın