'Seni Seviyorum.' Der De Çıkarsanız, Anlatayım... Neler Olacak?

Hani şu senin deli gibi sevdiğin insan bir gün sana "Seni seviyorum." der de, çıkarsanız,bir soğukluk,canı yanmak,çakılmak,her şey güzel,neler olacak anlatayım neler olacak.

İlk önce sana seni sevdiğini söyleyecek, senin için uğraşacak, seni mutlu edecek, sana sarılacak, seni öpecek, sana istediğin her şeyi verecek. Hediyeler alacak, seninle uyuyacak, gezecek, birlikte kahkahalar atacaksınız. Sonra yemek, sonra resim, her şeyi birlikte yaşayacaksınız.

Ayakların yerden kesilecek, herkese onu anlatacaksın, hatta ondan başka hiçbir şeyi konuşmayacaksın. Onun sonsuza dek yanında olacağını düşünüp, onun için herkesi karşına alacaksın. Hayatını, ondan ibaret gibi anlatacak ve yaşayacaksın. Gözlerinde kaybolacaksın, ellerini bırakmak istemeyeceksin, üşüdüğünde ona sarılacaksın, kalbinin atışını hissedeceksin, kokusunu ciğerlerine kadar ezberleyeceksin. Ne zaman ne yaptığını, mimiklerini, kirpiklerini, ellerini aklına gelecek ne varsa bir bir aklına işleyecek hepsinin şekli şemali. 

Her şey güzel gidiyor diyeceksin, sonra bir şey olacak. Bir soğukluk girecek araya, bir umursamama, bir takmama. İşte o zaman yerden kestiği ayaklarınla çakılacaksın yere. Bir şey olmayacak vücuduna ama kalbin parçalanacak. Öleceksin her gün. Çünkü o senden sıkılmış olacak. Çünkü o senden bıkmış, artık başka tatlar arıyor olacak. Çünkü o, çoktan bir başkasıyla konuşmaya başlamış, senden kurtulmanın yolunu arıyor olacak. 

Sen ne mi olacaksın? Hayatına giren her insana onun sana yaptığı bu şerefsizliği ödetmeye çalışacaksın. Canı yansın isteyeceksin, senin mutluluğunu duysun, kahrolsun diye dualar edeceksin. Onsuz mutlu olabileceğini kanıtlamaya çalışacaksın, nefret ede ede seveceksin. "Bir gün bana gelirse asla dönmeyeceğim." yalanına kendini inandıracak, ama hep gelmesini bekleyeceksin. Sen ne mi olacaksın?

bir soğukluk,canı yanmak,çakılmak,her şey güzel,neler olacakSen, yaşarken öleceksin.

Marisa J. Tyler
Marisa J. Tyler
22 Şubat 2013
Bu yazarın ‘'Seni Seviyorum.' Der De Çıkarsanız, Anlatayım... Neler Olacak?’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

delişey - 22 Şubat 2013 12:08
delişey
Sen ne mi yapacaksın? "Benim gibi bir gerçekliği anlamamış hıyara bundan böyle şans tanımıyorum" deyip yoluna devam edeceksin:)

Hadii amaa! ayrıca neden kullanılmış hissederki insan! sonuçta ortada yaşanan ne varsa birlikte yaşanmıyor mu? Bu gereksiz eski öğretilmişlikleri bırakıp yeni sayfalar açalım hayatımıza... Yoksa böyle mız mız mız bir yere varamaz, kendimize ederiz. Haydiii amaaa haksızlık etmeyelim kendimize... Açalım yelkenleri engin denizlere....


Hoş geldiniz bu arada:)
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
delidivane - 22 Şubat 2013 13:09
delidivane
oyyyyyyyy oyyyyyyiiiiiiii oyyiiiiiiiiii çok fena güzel anlatmış ama yaaa

ayakta alkışladım

hoş geldiniz :)
AşıkLarın Şeriatıda Allah'tır, Mezhebi de...
the life - 22 Şubat 2013 18:21
the life
dergiye hoş geldiniz öncelikle..

hep sıkılanlar yerine sıkanlar yazdığı için mi tema aynı? sıkılacaksın gideceksin yok!! hep biz geride kalıyoruz her ne hikmetse..yazıya lafım yok.tepkim duruma.konu gözü korkutsa da anlatım müthiş :) hal böyleyken,acı sanatı doğururken kalemin daim olmasını dilesem.........mi? :)
!!!!!!!!
dostzade - 23 Şubat 2013 12:23
dostzade
Ne yazıkki kaçan kovalanıyor bu dünyada diyeceğim ama çok amiyane bir tabir olacak...Bu genel yanılgı, insanların mutluluk denen doyum merkezinin tatminsizliğinden kaynaklı bence...Hep daha fazla!!Ne ile nasıl mutlu olurki insan??Nedir ölçüsü??ne kadar aşk?Ne kadar para??Ne kadar kariyer??vs. vs.
İnsanın sağlığının yanında ,kalbini gülümsetecek,heyecanını pekiştirecek kişiler oldukça gerisi marjinal fazla bence...Aşk yük olmamalı insana...


Tyler hoş geldiniz aramıza...Vesilenizle renklidergi ile yerinde olduğunu düşündüğüm bir kıssadan hisseyi paylaşmak istiyorum.Büyük kedi, kuyruğuyla oynayan küçük kediye sordu: “Neden kuyruğunu kovalayıp duruyorsun?” dedi.

Küçük kedi şöyle yanıt verdi:“Bir kedi için en güzel şeyin mutluluk, mutluluğun da kuyruğum olduğunu öğrendim” dedi. “Kuyruğumu kovalıyorum, kovalıyorum Sonunda onu yakaladığım zaman, biliyorum ki, mutluluğu yakalamış olacağım.”

Yaşlı kedi gülümsedi:
“Gençken ben de senin gibi, mutluluğun kuyruğum olduğuna inanıyordum” dedi. “Yıllar geçtikçe anladım ki, ne zaman onu kovalasam, o benden uzaklaşıyor, ne zaman kendi işime baksam, o hep peşimden geliyor.”
Ruhunu yüzüne giyecek kadar cesurmusun??
sensizim - 25 Şubat 2013 01:41
Default Avatar
tek kelimeyle super :)

üye olun, siz de katılın