Hayal Kur ve gülümse :)

Her şey zor mu olur bu hayatta ? 
Hayal kurmak bile mi bu kadar zor ? 
Hayalinde bile mutluluğu engelleyen gerçekler çıkıyor insanın karşısına. Gerçekle yüzleşmekten korktuğumuzdan değil ama bazen sadece hayallerimizde mutlu değil miyiz zaten ?
An geliyor ve insan en mutlu olması gerektiği anda bile sadece rol yapmak zorunda kalıyor. Bütün sıkıntıları, dertleri, hüzünleri ve bir sürü içinde yaşadığı karmaşık duyguları yüzüne yansıtamıyor bile. Kimse görsün istemiyor. Herkes onu hep mutlu bilsin, hep gülerken görsün istiyor. Belki de bu yüzden içimizdekileri biriyle paylaşmaktan korktuğumuz için bu kadar mutsuz ve umutsuz oluyoruz. Belki de anlattığımızda karşımızdakinin tepkisinden korkuyoruz. Kim bilir ..
Kafamızda her şeyi belli bir düzene, sıraya sokuyoruz belki ama kalbimiz de aynı şeyi yapabiliyor mu ? İşte an geliyor ve kalbimiz bunu yapamıyor. Kafamızda oluşturduğumuz gibi kalbimizdekileri bir sıraya sokamıyoruz. Olanları unutup her zaman hayatımıza devam edemiyoruz. Kalbimizdeki kırgınlıkları bir anda silip atamıyoruz. İşte bunu yapabildiğimiz zaman gerçekten güleceğiz.
Her zaman hayal kurabilmemiz ve gülebilmemiz dileğiyle ..  
aydnglu
aydnglu
21 Aralık 2015
Bu yazarın ‘Hayal Kur ve gülümse :)’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

pAndi - 09 Nisan 2018 18:15
Default Avatar
güzel :)

üye olun, siz de katılın