Blizzard'dan Yeni Bir Oyuncak: Overwatch

90'lı yılların başından beri orta dünya ve fantastik kavramlarını bize en güzel kurgu ve senaryolarıyla tanıştıran Blizzard 2 yeni oyunla son dönemlerde tekrar popülerliğini geri kazanmış durumda.
blizzard new game,overwatch,reaper
Öncelikle Dota serisinin son oyunu Dota 2 ile uzun süre oyuncuları elinde tutsada alternatif oyunların çıkmasıyla popülerliği zayıflamış olan Blizzard, önceki oyunları olan Diablo, Starcraft, Warcraft oyunlarını oluşturan tüm karakterlerden toplama bir yapı oluşturarak Heroes Of The Storm'u duyurmuştu. Şu an Alpha Kapalı Beta sürümüyle sadece davetiyeyle kabul ettiği oyuncularla hizmet sunarken, daha çiçeği burnunda oyunun yanı sıra Blizzard'dan hiç beklenmedik bir tür olan MMOFPS oyun türüyle Overwatch'ın tanıtımını ve duyurusunu yapmış bulunmakta...
blizzard new game,overwatch,reaper 
Overwatch yapısı itibari ile Sci-Fi tarzda ve çok oyunculu çevrimiçi birinci kişiden savaşma oyunu tarzında bir oyun. Blizzard bu tarzla her ne kadar şaşırtsada oyun mekanikleri ve efektleri, aksiyon sahneleri ve hızlı bir yapıya sahip olması ciddi anlamda oyuncuların dikkatini çektiğine eminim. Şu bir gerçek ki Blizzard yine senaryo, kurgu ve hikaye konusunda cidden sağlam bir iş çıkartmış.

Blizzard bu çiçeği burnunda eseriyle ilgili herhangi detaylı bir açıklama yapmamış olmasından dolayı bilinenler ve gözlemlere dayanarak çıkarttığımız sonuçlar bunlar, herhangi bir çıkış tarihi bulunmamakla birlikte Blizzard'ın geçmişteki oyun yayınlama periyodlarına baktığımızda Overwatch'un evdeki bilgisayarlarımıza yüklenmesi Blizzard bir sürpriz yapmazsa 2016'yı bulacak gibi görünüyor.
Default Avatar
Tarkan
08 Aralık 2014
Bu yazarın ‘Bedava Film, Ücretsiz Belgesel İzle - Films For Action’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

üye olun, siz de katılın