Kullanıcı Şartnamesi

Sevgili ziyaretçilerimiz ve üyelerimiz, site ve içeriği ile ilgili bazı kurallarımız olacak. Sitemize giriş yaptığınız andan itibaren, hem ziyaretçi olarak, hem de üye olarak; aşağıda bahsi geçen şartları kabul etmiş sayılacaksınız.

"Amacımız ne sizlerin, ne de bizlerin kanunlar önünde mağdur duruma düşmemesi. Zaten bildiğiniz, aşina olduğunuz şartları biz de bir hatırlatalım istedik."

1. Site ziyaretçileri ve üyeleri, Renklidergi.com'a girmelerinden itibaren, kullanıcı şartnamesini kabul etmiş sayılırlar.

2. Site ziyaretçileri, kayıt formunu doldurarak Renklidergi.com’a ücretsiz olarak üye olabilirler. Site üyeliğinde kullanılan e-posta adresi geçerli ve aynı zamanda ziyaretçinin kendisine ait olmalıdır. Bununla birlikte, aynı kişiye ait birden fazla üyelik hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Birden fazla üyelik ve geçerli olmayan e-posta adresi kullanımı durumunda Renklidergi.com yönetimi, ziyaretçinin üyeliğini iptal etme hakkını saklı tutar.

3. Site ziyaretçisi üyeliğinin onaylanması ile site içerisinde yorum yazma, yazı saklama, arşiv oluşturma, mesajlaşma, eniyi vb... olanaklardan yararlanabilecektir. Renklidergi.com e-posta adreslerine site ile ilgili olarak bilgilendirme amaçlı e-postalar gönderebilecek ama asla ve asla üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır.

4. Site içeriği, Renklidergi.com yönetim, yazarlar ve site ziyaretçilerinin çabaları ile oluşturulmaktadır. Konular çeşitli kategoriler ve onların alt başlıkları altında

Teknoloji · Spor · Oyun · Kültür-Sanat · Yaşam · Bilim-Teknik · Çalakalem · Memleket sunulacaktır.

5. Site ve içeriğindeki tüm bileşenler (yorum, makale, görüntü, doküman vb...) Fikir Ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasalarca korunmaktadır. Renklidergi.com içeriği ve bileşenleri, Renklidergi.com 'un izni olmaksızın, kopyalanamaz, değiştirilemez, çoğaltılamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.

6. Bilgilendirme amacı ile site içeriği Renklidergi.com dışında kullanılabilir. Bunun ise tek şartı (ki konu başlığı ya da Renklidergi.com bağlantısı olmak koşulu ile) kaynak site olarak açıkca belirtilmesidir.

7
. Renklidergi.comda site üyeleri yapacakları yorumlarda, kişi ya da grupları tahrik edici, kişilik haklarına saldırı, sataşma içeren, pornografik, taciz amacı içeren sözcükler kullanamazlar. Aksi durumda doğabilecek her türlü cezai yaptırımdan site üyesinin kendisi sorumlu olacaktır. Ayrıca site üyesi; bahsi geçen konularda, Renklidergi.com 'un maddi manevi zarar görmesi durumunda, her şekilde bu zararı karşılamakla yükümlü olacaktır.

8. Renklidergi.com, sitede yayımlanan yazıların, yorumların, gösterilen kaynakların kullanımından doğabilecek zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Site içeriğindeki bilgilerin %100 doğruluğu hiçbir şekilde iddia edilmemektedir.

9. Site üyeleri istedikleri zaman üyelikten çıkma hakkına sahiptirler. Ancak üye iken site içeriğine bulundukları katkılar (yazı, yorum vs...), üyeliklerinin iptalinden sonra dahi site içerisinde yer almaya devam edecektir.

Default Avatar
admin
02 Eylül 2008