Sıkça Sorulan Sorular-SSS

Renklidergi.com nedir, kimdir?

Küllerinden yeniden doğan bir Anka kuşudur. Türkçe içerik için çalışan, didinen Renkli bir Dergidir kendisi…

Nasıl üye olurum?
Çok basit. Ana sayfada sağ üstteki "üye ol" a tıklayın.6 tane kutucuk doldurun. İşte bu kadar üye oldunuz bile. Aramıza hoş geldiniz..

Üye oldum, şimdi ne yapacağım?

Renklidergi.com'un zevkini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Yazıları üye olmadan da okurken şimdi yorum ekleyebilir, bir başkasının yorumuna cevaben yanıt dahi yazabilirsiniz. Hatta biraz daha cesaretli davranıp "Türkçe içeriğe katkıda bulunun!" anonsumuza kulak verip siteye yazı dahi gönderebilirsiniz.

Hım, olabilir. Peki, nasıl bir yazı yollayabilirim?
Sizden ricamız yazınızın orijinal olması. Ayrıca yazınızın sonunda yazınızı destekleyecek, yararlandığınız site adreslerine yer vermeniz. Yazınız %100 orijinal olup, tamamen size ait olsa dahi, gerekli yerlerde kaynak belirtmeniz sizin, yazınızın ve okuyucunun yararına olacaktır. Unutmayın amacımız, Türkçe içeriğe katkıda bulunan neferler arasında yer alabilmek. Arkanıza yaslanın ve sitemizi önce bir gezin, yer alan yazılara bir göz atın. Ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Nasıl yazacağım?
O da çok kolay. Öncelikle Renklidergi.com’a üye olmalısınız. Daha sonra ana sayfada sağ üst köşede yer alan yaz’a tıklayarak ilk adımınızı atın bakalım. Akabinde sizden bir başlık, bir yazı, etiketler dizisi ve kategori seçimi yapmanızı isteyen bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bunları sizin için kısaca özetledik.

Başlık:  Yazınızın başlığı (lütfen destansı olmasın. Sitedek diğer yazılar size fikir verecektir)
Yazı: Word de yazıyormuş kadar rahat ve hatta daha da basit.

Ne yazacağım?
İstediğiniz konuda yazmakta özgürsünüz. Arkası yarın tarzında hikâyelerinize, köşe yazısı tadında dokundurmalarınıza, film eleştirilerinizden, finans sektöründeki tavsiyelerinize kadar her türlü yazınızı gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz.

Pekâlâ, tüm bu söylediklerinizi yaptım. Yazıyı gönderdim. Şimdi ne olacak?
Yazınız gerekli kontrol işlemlerinin ardından sitede yer alacak. Artık siz de Türkçe içeriğe katkıda bulunan neferler arasındasınız. Aramıza hoş geldiniz!

Yazım sitedenizde yer aldı. Teşekkürler.

Rica ederiz. Esas biz size teşekkür ederiz. Yazınızı bizimle paylaşarak Renklidergi.com içeriğini oluşturmada bize yardımcı olduğunuz için.

Yazımın üzerinde ve diğer yazılarda da BEĞEN diye bir özelik var. Tıkladım, BEĞENİ LİSTESİNE EKLENDİ dedi. Bir kez daha tıkladım eski haline döndü. Nedir bu kuzum?
Site içerisinde üyeliğiniz altında, site içerisinde yer alan yazılardan Sık Kullanılanlar oluşturmanızı sağlamak için bir özellik sadece. Diyelim ki beğendiğiniz yazılar var. Her defasında aramak yerine onları ataçlayın. Bu şekilde işaretlediğiniz yazı, profiliniz altında “Beğenilen Yazılar” sekmesinde alfabetik sıra ile dizilmiş biçimde sizi bekliyor olacak.

Peki, sadece yazılar için mi geçerli bu BEĞEN özelliği?
Hayır, isterseniz üyeleri de ataçlayabilirsiniz. Böylece ataçladığınız o kişiler de, profiliniz altında Ataçladığım Kişiler sekmesi altında, alfabetik olarak dizilmiş halde sizi bekliyor olacak.

Cevaplarınız için teşekkürler!
Esas biz size teşekkür ederiz.

Sorularıma burada yanıt bulamadım. Ne yapacağım?
Sorularınızı iletişim bölümümüzden kolayca iletebilirsiniz.

Default Avatar
admin
02 Eylül 2008