Facebook Hesap Silme – Facebook Üyelik Kaldırma Ve Dondurma

facebookMilletçe hatta dünyanın genelini bir araya getirebilen nadir paylaşım ortamlarından birisi, Facebook… Bir anda patladı ve yine bir anda hayatımızın bir parçası haline geldi. Hele bir de elimizin altında İnternet varsa, birazcık işimizden, uğraşımızdan vakit ayırıp hemen Facebook’a giriveriyoruz.

Durum mesajınıza yorum yazanlara cevap veriyor, ilgili olduğunuz gruplarda fikrinizi belirtiyorsunuz. 1.000.000 üyeye sahip olmaya çalışan gruplara üye olup arkadaşlarınızı da davet ediyorsunuz bu milli gruplara…

Gün geçtikçe daha da içine alıyor sizi. Oyun nedir bilmeyen anne babalar Farmville ile yatıp kalkıyorlar. Tarlaları hasat edip, sağa sola saman, elma sepeti vs dağıtıyorlar.

Tüm bunlar hayatımızın birer olağanı oldu çıktı bile. E peki bu gidişe dur demek isteyenler ne yapacak? Hesabını silmek isteyen, dondurmak isteyenler? Bu çılgınlıktan çıkıp, kurtulmak isteyenler? Her şeyi geride bırakıp köyüne dönecek olanlar?

İşte onlar için elde edilmiş bazı sonuçları sizlerle paylaşayım istedim. Facebook’tan hesap silmek, Facebook hesabını dondurmak isteyenler için izlemeleri gereken yöntemleri gelin birlikte inceleyelim.
 facebook
 1. Hesabımıza giriş yapalım.
 2. Sağ üst köşede yer alan Ayarlar’a tıklayalım.
 3. Hesap ayarları’na girelim.
 4. En altta Hesabı Dondur seçeneğinin karşısındaki Dondur’a tıklayalım.
 5. Son olarak “Arkadaşların seni çok özleyecek bak haa, son kararın mı?” gibi sözlerle seni kandırmaya çalışacak. Ve neden hesabını dondurmak istediğini soracak.
 6. Hesabınız dondursanız bile E-postalar gelmeye devam edeceğinden “Bundan sonra Facebook'tan gelen e-postaların alımını durdur.” Seçeneğini de işaretledikten sonra işlemimiz bitmiş oluyor.
facebook
Lakin burada bir ayrıntı var. Hesap dondurmak hesap tamamen silmenizi sağlamıyor. Bilgilerinize ihtiyacı olan Facebook, daha sonra olur da şeytana uyarsınız da geri dönersiniz diye hesabınızı sadece dondurmuş oluyor.
 facebook

Facebook hesap Silme:

Google aramalarında çıkan yazılar eski olduğu için çoğunda direkt yanıt yok. Diğer taraftan kendiniz de arayıp bulamamış olabilirsiniz. Çünkü hesap silme ile ilgili Türkçe açıklama yok. Dolayısı ile arama sonuçlarınız yanıtsız kalmakta.

Bununla birlikte bir amcamızın sorusuna direk bağlantı vererek soru yanıtlanmış. Dolayısı ile bizim de sorumuz çözülmüş bu sayede.

Facebook Hesap Silmek için yapmamız gerekenler çok basit:

 1. Hesabımıza giriş yapıp sağ alt köşede yer alan Yardım bağlantısına tıklayalım.
 2. Hemen üstteki arama bölümüne “hesap silme” yazalım.
 3. En altta Mehmet Amca’nın “Yanlışlıkla ikinci hesap açmışım” sorusuna verilen yanıt içerisinde Buraya Tıklayarak denilen yere tıklayın. 
 4. Anında hesap silineceğine dair bir uyarı gelmekte.
 5. Dikkat, tıkladığınız anda hesap silme işlemi için onay vermiş olacaksınız.
facebook
 Başka sorusu olan?
Bir de bunlar var:
Serkan Aygören
Serkan Aygören
29 Ocak 2010
Bu yazarın ‘Büyükada Gezisi, Adalar, Prens Adaları ve Büyükada Resimleri’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

elsi55 - 31 Ocak 2010 11:46
elsi55
İhtiyacım olan bir bilgiydi.ama bunu yapabılırmıyım bılmıyorum. Belki de kullanmak hiçbir zaman nasıp olmayacak :))))
el size

üye olun, siz de katılın