Bilgi iyiliğin, doğruluğun ve güzelliğin toplumsal değerini ifade eder. Bilginin toplumsal değerini arttırmak için gerekli olan şey ise paylaşmaktır. Unutmamak gerekir ki! Paylaşılan her bilgi faydalı değildir yani doğru olmayan bir bilgi kullanıcıların işlerine yaramayacak ve faydalı bir bilgi sayılmayacaktır. Bunun için bilginin değerini arttırma da “doğru bilgiyi paylaşmak gerekir” denilmelidir.

02 Şubat 2008
Resat

Bilgiye erişimin temel amacı, kullanıcıların gereksinimleri dahilinde mevcut derme içerisinden gerekli olan kaynakların tümüne erişim sağlamaktır.

Bu bağlamda bakıldığında problem görülmemektedir.

29 Ocak 2008
Resat

Kimileri vardır, üretir,

Kimileri vardır tüketir.

Kimileri ise iki arada bir derededir.

Ne adam gibi üretebilir,

Ne de adam gibi tüketebilir...

Sloganı ile yola çıkan Renkli Dergi 'a teşekkürler. [Burada] anlatıldığı gibi bir mücadele içerisinde. Destekleyenler olacaktır, bir o kadarda karşı çıkanlar. Bu konuyu gördüğüm an başka bir konu aklıma geldi. Hemen Renkli Dergi ile iletişim kurarak sorumu ve konuyu aktardım. Konu; "İnternette olmayan kitap, dergi, gazete gibi yazılı belge üzerinde olan bilgileri kendi derlememiz ile internete aktarmakta mı yoksa emek hırsızlığı içerisine girmektedir?" Bu sorudan iki tema çıkabilir. Birincisi internet üzerinde gerçek hayattaki telif haklarını savunmak, ikincisi internete ilk defa bizim aktardığımız bir eser.

10 Nisan 2007
Resat
< Önceki1Sonraki >