Bu Dünyaya bedenimizi gömmeye, ruhumuzu arşa değdirmeye geldik. Ama ruhumuzu ebabillerle bizden çaldılar baba... Söz vermiştik, bu kırık dökük dönencede plan kuranların suratına, Kur'an okumaya... Kumar oynayanları bir tebliğ ile Kur'an okumaya... Söz vermiştik baba, Hücûrat hücûrat ilerleyip, silah tutan elleri, tutturmamaya.

22 Ekim 2013
ltfsener
Bu hayatı en çok ben çektim, Vasfiye Teyze!

Kucağında bebeğiyle, annenin gözyaşlarını

Bir babanın, omuzlarında ki yükünü

Sevgililerin, otogar eşiğinde ki ayrılık hüznünü

Amanın, etrafını bilmeyen gözünü

01 Ağustos 2013
ltfsener

Ey insanlar!

Hangi biriniz yeterince istediyse istediğini almadı mı? Hangi biriniz ısrarla istemeyi bırakıp, ümitsizce bekleyip, istediklerini, arzu ettiklerini aldı mı?

Ey insanlar!

Ayalarını kapalı tutanlar, istemenin kapısına kendilerince insani bir gem vuranlar, istemenin hâlinde olmayıp, kâl ehli kalanlar. İsteyin! Israrla isteyin!.. "Onlar, ellerini kapalı tutuyorlar" ( Kur'an-ı Kerim 9/67)

01 Ekim 2011
ltfsener

Yaratıcı, bize kalemi ve kâğıdı verdi. Kadim geleneklerde kâğıt ve kalem öğreticiydi. İçinde bulunduğumuz post modern çağ okullarda bile elektronik kitap kullanmayı öngörür oldu, tüm iletişimlerimizi ses ve görüntü üzerinden saptamaktayız. Telefon, televizyon, bilgisayar ve daha söylemediğimiz onlarca teknolojik ürünün, kağıdı ve kalemi örümcek ağı gibi doladığını görmekteyiz.

15 Ağustos 2011
ltfsener

Sen; isyanın en sûkut hâliyle sustun! Susuşun, içinde en kara beddualar barındırdı. Kan pıhtısıydı, leşti, afaroz edilen bir aşktı kainattan. Hücrelerine hapistim, hangi şafakta götüreceğini bilmediğim, cellatımsın. Ağustos böceklerinin kavuşma türküleri söylediği gecelerde, susuşun "biz"likten yoksun, özgürlük şarkılarıyla nidalandı.

07 Temmuz 2011
ltfsener

Ağzımı artık bıçak açmamacasına...

Evvelinde göremediğim gözlere,

Sufinin kulak verip, donduğu ezan sesine,

Sadece susuyorum..

Yeminler edip ebabile, fillere ve kainata...

Bir şehr-i yangında viran olan aşığa...

14 Haziran 2011
ltfsener

Gündüz kepenkleri kapattı üzerimize, ey Ay!

Ve damlacıklar serpildi yüreciğime.

Yakomozlar fışkırırdı kelâmlarımızdan

Ellerim tef çalardı,

Dillerim Fatıma'm

Dilerim Fatıma'm,

22 Mart 2011
ltfsener

Hiç bir kadına inanmıyordum artık, ne kadar rıza verip razı olduysam, o kadar rızamı alıp gittiler, bir daha rıdaiyyeye varamadık. Soluksuzdum, gençtim. Yaşıtlarım mitinglere, konserlere giderken, ben bir evin loş odasında nemli pikelere sarılıp sarmalanmış onu bekliyordum.

05 Ocak 2011
ltfsener

Bugün Fatıma'dan bir haber mi var yalnızlık,

Fatıma'ya mı bakar pencereler.

Ve göz boyayan bu aşk-ı yaldızlık,

Nur-u ayna döker tüm heceler.

Fatıma'mdan bir haber mi ola,

04 Ocak 2011
ltfsener

Bu kadar uzaktan olmadığını fark ediyorum her sabah, öpüşlerimin dikenli tellere takılı kaldığını, yüzüme çelikten suyu çarparken aynalarda görünemediğimi ve o eski kokumun olmadığını fark ediyorum. Türüm türüm kamuflaj kokuyorum ve kan... İnsandan görünmeyen insan…

31 Mayıs 2010
ltfsener

Son

Son feryatti aslinda her söyledigimiz, ne kadar ilk gibi görünse de... Her son bir ilki doguruyordu aslinda, ve her dogan ilk bir sona baslangiçti... Her sey sondu aslinda, ayni yere, ayni zamanda bir daha dokunamayacak ve ayni nefesi tekrar soluyamayacatin, sondu gerçek olan. Atmis oldugun adimi geriye çeksen bile son bulacakti bir yasam. Son bir gülüstü gözlerin, ayni gözleri bir daha yakalayamayacaksin. Saatin her gün dünün ayni saatini gösterecektir, ama sondu o dün olan. Kayan bir meteor tasini ayni yerden, ayni yerinde görememenin sonu. Sondu bu kirilganlik, sondu bu çaresizlik, dün genc bir kiz icin agliyordun, bugün yasli bir sevgilinin "gül" olusu. Sonu sonda yasamakti hersey, ertelemek degil, sonunda yasamakti aslolan hersey. Bir korku filmi gibi iki kisinin cani kurtuldugunda degildir mutlu son, ya ölenler için o kesintili son. Zaman her zaman sonu gösterir, bir baslangici degil. "Seninle ilk defa buradayim" diyebildigin gibi "Seninle en son buradayiz"da mümkündür aslinda. Telefonun avizesine bagirirsin tam kapanacagi sirada "seni seviyoruuum" avize kapanmadan önceki son ramaktir içindeki basincin. Bir kitabi ilk defa okursun ve rafina koyarsin, o kitabi son defa okumusundur.

24 Mayıs 2010
ltfsener

Özlemeye gitmek gurbete veya askere gitmek değildir...

Özlemeye gitmenin verdiği hezeyanlı bir şok, özlemek değildir.

Özlemeye gitmek yardan yare doğru paramparça olup gitmek

Bir valizi solmuş sonbahar renginde sırtlanıp

16 Ocak 2010
ltfsener

Ne hünerdir senden gelen sıcaklık,

iki soğuk tenin kıvılcımı...

Bir barutun ateşi fişeklemesi,

bir aşkın pervaneleşip külleri havalandırması...

Eyüp olup dayanmak,

zahir olup uyanmaktır Ayşem de seda...

16 Mayıs 2009
ltfsener

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir acemi er vaziyetidir...

10 numara TAHRİPÇİ

Mayın dedektörcüsü

Bundan yaklaşık iki buçuk ay önce askere doğru intikal ettiğimi sizlere beyan ettim. Karabük/ Safranbolu'nda acemi birliğini tamamladık.

15 Mayıs 2009
ltfsener

Askerlik halk arasında erkeği erkek yapan tek unsur, ve T.C. vatandaşının kaçınılmazı, korksanda, ürksende yapılması vazife bilinen tek yaşam tarzı. Yaşam tarzı diyorum, çünkü bir nevi "Aborjin" oluyorsunuz...

08 Şubat 2009
ltfsener
< Önceki123