Dosya Web

Hızla gelişen dijital dünyada, özellikle sosyal medyada paylaşmak istediğiniz ofis belgelerini, fotoğrafları, flash, ses ve video türü dosyaları daha kolay ve hızlıca paylaşabileceğiniz yeni bir web sitesi, dijital dünyaya ilk adımını attı.

27 Mart 2015
muratmoon

Turkcell kampanyalarını incelerken gördüğüm, çok fazla reklamını görmediğim için belki sizin de haberiniz olmayabileceğini düşündüğüm bu Turkcell kampanyasını sizinle paylaşmak istedim.

Faturalı'lara Turkcell'den hediye 100 TL!

18 Nisan 2013
muratmoon

Dün akşam ATV'de Somali'ye yardım toplamak amacıyla yapılan programa bağlanan bir bayanın konuyu anlatması ile haberim oldu.

Somali'de 8 Eylül 2010 tarihinden beri korsanlar tarafından esir olarak alıkoyulmuş 3 Türk vatandaşı varmış. Benim aklım ülkemiz vatandaşlarının başka bir ülkede 1 seneye yakın süre alıkoyunmasını almadı. O kadar büyük ülkeyiz güçlüyüz diye geçiniyoruz, 2-3 korsana lafımızı geçiremiyor muyuz?

20 Ağustos 2011
muratmoon
Sahur İnternet

Ramazanda geceleri RenkliDergi yazılarını okumak Turkcell ile ücretsiz :D

Ramazan ayı boyunca (29 Ağustos'a kadar) saat 02:00 - 06:00 arası 250MB internet Turkcell ile ücretsiz.

06 Ağustos 2011
muratmoon

Apple, iPhone üzerinde Adobe Flash uygulamasının çalışmasına izin vermediği için harici uygulama olmadan Facebook üzerindeki videoları izlemek ne yazık ki mümkün değil. Facebook'un iPhone için kendi hazırladığı uygulama da aslında beklendiği halde video gösterimini ne yazık ki desteklemiyor. Bu sebeple sizin için FB Video uygulamasını hazırladım.

20 Nisan 2010
muratmoon

iPhone OS 4.0 dün resmi olarak duyuruldu.

Duyurunun ardından iPhone geliştirici merkezine iPhone SDK 4 beta ve iPhone OS 4 beta indirmek için linkler konuldu.

Bugün indirim yüklediğim iPhone OS 4.0 ile aldığım ilk ekran görüntülerini paylaşmak istedim. Özellikle gördüğüm ilk değişikliklere ait resimler olmasına dikkat ettim.

09 Nisan 2010
muratmoon

.NET uygulama geliştiricilerinin vazgeçilmez yardımcısı hayat kurtarıcısı ReSharper

uygulamasının 5.0 sürümü görücüye çıktı.

Henüz geliştirilmesi devam eden uygulamanın ön sürümlerine erken erişim programı ile ulaşmak mümkün. Yeni sürümün neler getirdiğini merak ediyor ve denemek istiyorsanız bu adresten indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

24 Ekim 2009
muratmoon

Multi Touch yani Çoklu Dokunuş teknolojisinin öncüsü Apple firması dünyanın ilk çoklu dokunuş özelliğine sahip faresi Magic Mouse ile karşımızda. Bu fare ile iPhone ve iPod gibi cihazların kullanım kolaylı artık Mac bilgisayarlar için de geçerli oluyor.

21 Ekim 2009
muratmoon

Michael Jackson'ın ölümünden sonra yayınlanacak ve 27 Ekim'de müzik marketlerde yerini alacak albümünden This Is It şarkısı dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

12 Ekim 2009
muratmoon

FlashForward henüz 3 bölümü yayınlanmış çok yeni bir dizi. Yabancı dizi fanatiği biri olarak tabiki hemen arşivime ekledim.

Dünyadaki tüm insanların tamamen aynı anda tam 2dk 17sn süre ile bayılmasıyla tüm dünya üzerinde kaos oluşur. O an uçmakta olan tüm uçaklar düşer, hareket halindeki araçlar kaza yapar. Ayılan insanlar başta ne olduğunu algılamaz ve saldırı olduğunu düşünür fakat biraz zaman geçtikten ve birbirleriyle konuştuktan sonra herkesin bayıldığını anlarlar. Yalnız bu sıradan bir bayılma değildir, 2dk 17 lik sürede insanlar hayal veya rüya olamayacak kadar gerçek görüntüler görürler. Bu görüntüler 30 Nisan 2010 yani tam olarak bayılma anından 6 ay ilerisine aittir. Biraz araştırma yapınca bu görüntülerin herkes tarafından görüldüğü ve birbirini tuttuğunu farkederler.

09 Ekim 2009
muratmoon

Bilişim dünyasının kalbi Beylik düzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde atmaya başladı. 7 – 11 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilecek, Avrasya’nın en büyük iş geliştirme ve teknoloji platformu CEBIT Bilişim Eurasia, görkemli bir törenle dün açıldı.

08 Ekim 2009
muratmoon

Tamamen gerçek, İskoç bilim adamlarının 5 senedir başka işleri yokmuş gibi yaptıkları bu çalışmada bağımlılık yapan bir madde tespit edildi. Tam 1500 denek üzerinde yapılan testte, Renklidergi'ye yazı yazan veya yorum yapan deneklerin artık bağımlı hale geldikleri görüldü. Kontrol grubundaki deneklere ise Renklidergi'nin sahte bir kopyası için deneme yapıldı fakat bu deneklerde bağımlılık oluşmadı.

08 Eylül 2009
muratmoon

İnternet üzerinde en yaygın kullanılan programa dillerinden biri olan PHP için en gelişmiş yazılım geliştirme platform olan Zend Studio'nun 7.0 nolu sürümü yayınlandı. PHP'nin altyapısını da geliştiren Zend firmasının bu yeni ürünü birçok yenilik içeriyor.

05 Ağustos 2009
muratmoon

Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar dikkatte alındığında asla unutmadığımız ve unutmayacağımızı göstermek adına Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni yayınlamayı bir genç olarak kendim ve Renkli Dergi adına borç biliyorum.

14 Mart 2009
muratmoon

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

14 Mart 2009
muratmoon
< Önceki12