@littleiv3 Tabağa yemek koyarken 'tamam yeter' dendiğinde duran anne icat etme çalışmaları son hızıyla sürüyormuş

@istiklalakarsu Altın gününü Dünya'ya anlatmaya kalksak acayip kafaları karışır. 20 kadın+4 kg börek+3 tencere dolma+20 tabak kısır+19 çeyrek altın

04 Mart 2011
pixares

Twitter artık ilk çıktığı zamanlardaki gibi "şu anda bunu yapıyorum, bunu ediyorum" platformu değil. Çok değişti… Şimdilerde o tür şeyleri yazanları anında sopayla kovalıyor millet. Twitter günümüzün en büyük fikir ve tespit platformuna dönmüş durumda. Bu yazısı dizisinde bu tweet’lerden örnekler bulacaksınız, umarım hoşunuza gider. Başlıyoruz:

05 Şubat 2011
pixares

Uzun süredir Trt haber kanalında yayınlanan "Sosyal Medya" isimli bir program var. İlk 7 bölümünü Akşam Gazetesi yazarı Nagehan Alçı sundu, daha sonra bayrağı Radikal Gazetesi yazarı M.Serdar Kuzuloğlu devraldı. İlk sunucumuz internet camiasına uzak birisiydi, bu kitlenin sosyal medyayı nasıl gördüğünü merakla izliyordum. Diğeri ise bu camianın çok yakından bildiği bir yazar olarak, tüm konulara profesyonelce yaklaşan bir yazardı.

16 Ocak 2011
pixares

Bugüne kadar yüzlerce unutamadım yazısı okudunuz değil mi? Halbuki önemli olan unutabilmekti. Ben unuttum. O kadar unuttum ki, çoğu zaman unuttuğumu bile unutuyorum. Birini unutmak istiyorsanız:

06 Ocak 2011
pixares

Kimse çobanları küçümsedin edebiyatı yapmasın. Art niyetli olmadan o konuşmayı dinleyen biri bu lafı sarfeden kişininde böyle demek istemediğini çok rahat anlardı zaten. Ama bu şekilde yorumlansaydı magazin malzemesi nasıl çıkacaktı değil mi?

17 Eylül 2010
pixares

Sosyal medya incelemelerimize formspring ile devam ediyoruz. Formspring gençliğin son günlerde en çok internette zaman geçirdiği sitelerden birisi haline geldi, ve bu oran sürekli artış göstereceğe benziyor.

07 Eylül 2010
pixares

Türk Hava Kurumu, 85. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor. Bu etkinliklerden biri de, ülkemizin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzellikleri havadan çekilen görüntülerle gözler önüne seren “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” fotoğraf sergisi.

02 Eylül 2010
pixares

Anlamsız bir sosyal medya düşmanlığıdır almış başı gidiyor. Facebook ve Twitter’dan bahsediyorum. Bir süre önce renkli dergi sayfalarında da konuşuldu bu konu, gelen yorumlar başlı başına konu değeri taşıyordu, bunları toparlayıp aktarmak istedim.

01 Eylül 2010
pixares

Her seçim döneminde hep aynı diyaloğu duymaktan artık sıkıldım! Sandığa gidip, boş oy attım biliyormusun, hepsi aynıydı, en iyisi bu, oh ne güzel yaptım (!) diyaloğunu duymaktan çok sıkıldım. Sen öyle san demek istiyorum onlara!

18 Ağustos 2010
pixares

Son günlerde hayatta içinde bizden bir şeyler olanları arıyoruz hep. Çünkü bir adım daha yakın hissediyoruz bizden olduğunda. İşte tam bu kıstasa uyan bir şeylerden bahsetmek istiyorum.

Yerli filmler...

17 Ağustos 2010
pixares

http://www.wikileaks.org domaininde yayınlanan ve 2007 yılında kurulan bu sitenin amacı gizli belgeleri ifşa etmek. Devlet sırlarından tutun, dev şirketlerin strateji belgelerine kadar her türlü gizli belge onların ilgi alanına giriyor. En çok ses getirdiği olay Amerika' nın Afganiastan ve Irak' ta yaptığı askeri harekatla ilgil binlerce çok gizli ibareli belgeyi yayınlaması olmuş.

16 Ağustos 2010
pixares

Uzun zamandır sorarım bu soruyu kendime. İnsanlar gururu için yaşar diyen bir kesimde var, aşkın olduğu yerde gururdan söz edilmez diyende.

Peki, aşkın içerisinde gurursuzluğa sebep olan şey ne? Asıl sorun burada olsa gerek. Sevgiler ne kadar karşılıklı olsa da bir tarafın daha tutkuyla bağlanması, bunun sonucunda dengenin bozulması değil mi?

13 Ağustos 2010
pixares

Bu ülkenin en büyük sorunu ne? İşsizlik... İşsizlerin bizi en çok rahatsız eden kısmını hangi kitle oluşturuyor? Yüksek öğrenim seviyesine ulaşmış, istihdam edilemeyenler. Bu kitle en çok nerede iş arıyor? İnternetteki belli başlı kariyer sitelerinde.

11 Ağustos 2010
pixares

Siz bu satırları okurken, bilgisayar başındaki binlerce sanal pilot aynı ortamda uçuyor. Kuleden direktif, uydudan meteoroloji bilgileri alıp sanal kokpitte motor çalıştırıyorlar.

Yeni tanıştığım bir dünyadan bahsetmek istiyorum sizlere. Bu dünyanın adı sanal havacılık. Herşeyden önce bu bir oyun değil, gerçeğe çok yakın kurgulanmış bir simulasyon.

06 Ağustos 2010
pixares
< Önceki1Sonraki >