Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri - Evde Saç Boyanır?

evde nasıl saç boyanır,evde saç boyama,evde saç boyama teknikleri,saç bakımıBugün sizlere evde saçlarımızı nasıl boyarı anlatacağım. Kuaföre her ay saçlarımızı boyatmak hem pahalı hem de çok vakit kaybettiren bir işlemdir. Hele ki birde beyazlarınız varsa işiniz daha da zordur. İş bize düştü yani kendi boyamızı kendimiz yapacağız. Nasıl mı işte size pratik evde saç boyama yöntemleri.

1- İlk defa boya yapacaksanız öncelikle bir alerji testi yapmanız gerekli bunu da 48 saat önce yapmalısınız. Peki, nasıl mı yapacağız, çok kolay saçınıza kullanacağınız boyadan çok az bir miktar hazırlatıp kulağımızın arkasına veya dirseğimizin iç kısmına sürün ve bekleyin herhangi bir kızarıklık kaşıntı olmasa boyanızı yapabilirsiniz.

2-Bir çöp poşetinden yardım alabilirsiniz bir baş ve kol delikleri açarak kendinize bir boya önlüğü yapın ve eldivenlerinizi giyin.

3--Saç kenarlarına ve kulaklarınıza vazelin sürün sakın saçlarınıza değdirmeyin yoksa boya tutmaz.

4-Saçlarınızı tarayın ve bölümlere ayırın boyayı sürerken biraz saçlarınızı çekerek diplere iyice sürün( saclarınızda beyaz varsa boyayı sürmeye beyazların en çok olduğu yerden başlayın) uçlara sürmeyin son on dakika kala sürün.

5-Boya bittikten sonra mutlaka saat kurun ve 30 40 dakika arası bekletin.

6-Saçınızı ılık suyla yıkayın su boyasız olana dek durulayın.

TENRENGİNE GÖRE SAÇ RENGİMİZİ NASIL BULABİLİRİZ

Doğal sarışınlara karamel altın ya da yumuşak kestane tonları yakışır.

Esmerlere kızıl veya mor tonlar yakışır

Kızıl saçlılara altın ve bakır tonlar yakışır.

NOT: Boya ambalajının üzerindeki üç haneli rakamlara dikkat edin. Birinci hane size rengin açıklığını veya koyuluğunu diğer haneler renk tonunun soğukluğunu veya sıcaklığı hakkında bilgi verir. Boyalı saçınızı koyultmak ya da vurgulamak istiyorsanız birinci hanenin mevcut saç renginizle aynı olmasına dikkat edin. Beyazları kapatmak için sıfır rakamıyla biten renkleri seçin. Bu renkler daha az tonlu ama kapatıcı özelliği yüksek renklerdir.

 

 

 

melekkaluç
melekkaluç
12 Temmuz 2011
Bu yazarın ‘Çok Kolay Yüz Maskesi Tarifleri - Kolay Cilt Bakımı’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

üye olun, siz de katılın