French Oje Nasıl Sürülür? - Evde French Oje Sürme Teknikleri

french oje,french oje nasıl sürülür,french oje nasıl yapılır,french oje nedir,french tırnak,french tırnaklar,kalıcı french,oje sürmekYeniden merhaba, yeni bir konuyla tekrar beraberiz. Bugün sizlere yapımı evde çok zor olan yapmaya kalktığınızda ise ya çizgilerin yamuk yumuk olması ya da çizgilerin  biri kalın biri ince olması nedeniyle kuaförde yaptırdığımız French oje sürmenin kolay yollarını öğreteceğim.

Her bayanın beğendiği French oje sürmenin birçok yöntemi var. Ben sizlere burada iki örnek vereceğim. Umarım sizler için de birer kurtarıcı olur.

French Oje Nasıl Sürülür 1. Yöntem

Avucumuzu açıyoruz ve baş parmağımızın altındaki çukur yere beyaz mat uçlara kullandığımız ojeden bir damla damlatıyoruz. Öbür elimizin tırnağını bu damlattığımız ojeye yavaş yavaş sağdan sola doğru tampon yaparak yediriyoruz. Bir çizgi  oluşturuyoruz ve aynı işlemi diğer parmaklarımıza da uyguluyoruz. Üzerine açık renk ojemizi sürerek French ojemizi tamamlamış oluyoruz.

Not: Bu işlemin en kötü yanı tırnağınızın altındaki etlerinde boyanmasıdır onları da bir kulak çubuğunu asetona batırarak silebilirsiniz.

French Oje Nasıl Sürülür 2. Yöntem

Tırnaklarınıza hangi kalınlıkta çizgi çekeceğinize karar verin ve geri kalan kısma bant yapıştırın. Beyaz mat ojeyle bandın açıkta bıraktığı kısımlara bir çizgi çekin. Bütün parmaklarınıza bu işlemi yaptıktan sonra bantları çıkarın ve üzerine açık renk ojenizi sürerek işlemi bitirin.

Not: İlk denemede başarılı olamayabilirsiniz ama birkaç kez denedikten sonra  ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız.              

Melek KALUÇ

melekkaluç
melekkaluç
24 Ağustos 2010
Bu yazarın ‘Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri - Evde Saç Boyanır?’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

Serkan Aygören - 25 Ağustos 2010 12:08
Serkan Aygören
zor iş zor... kadın olmak zor zanaat...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
Selma Tokuşoğlu - 20 Eylül 2010 23:26
Selma Tokuşoğlu
denedim valla çok kolaymış hiç bu kadarını bekliyordum =))
pixares - 21 Eylül 2010 01:28
pixares
walla oje olayı önemli değilde, ben etek giyen genç kızlar görmek istiyorum
kalite ayrıntılarda gizlidir...
Serkan Aygören - 28 Kasım 2011 10:15
Serkan Aygören
Melek hanım, google a French oje deyince yazınız 3. sırada çıkıyor =)
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)

üye olun, siz de katılın