Zor Transfer Tekniği

Merhaba,bu gün sizlere zor transfer tekniğini vermeye çalışacağım. Adının zor olduğuna bakmayın çok keyifli bir çalışmadır. Benim kadar seveceğinizden eminim.

Malzemeler:
Ahşap obje,
transfer tekniği,transfer tekniği nedir,zor transfer tekniği1.5 nolu zemin fırçası,
ahşap zımparası,
A4 kağıdında resim,
akrilik boya,
su,
sünger,
transfer tutkalı,
nemli bez,
su bazlı vernik.

Uygulanışı:

*Ahşap zeminimizi zımparalıyoruz nemli bir bezle tozunu siliyoruz.A4 kağıdı resmi görmek istediğimiz yeri beyaz akrilik boya ile boyuyoruz.Objemizin diğer kısımlarını istedğimiz herhangi bir renge boyuyoruz.(beyaza boyamamızın nedeni transfer zemine geçtiğinde alttaki rengin resmi kapatmaması içindir.)

*Beyaza boyadığımız bölgeye transfer tutkalını sürüyoruz.Kurumasını bekliyoruz.İkinci kat transfer tutkalını sürüyoruz.Tekrar kurumasını bekliyoruz.Resmin ön yüzüne transfer tutkalını sürüyoruz ve beyaz boyalı bölgeye dikkatlice,hava kabarcıkları kalmayacak şekilde yerleştiriyoruz.15-20dk. Kurumaya bırakıyoruz.

*Temiz bir kaptaki suyumuza süngeri batırıp ıslak vaziyette resmin üzerine tamponlayıp resmi tamamen ıslatıyoruz.10-15 dk. Kurmasını bekliyoruz sonra tekrar aynı şekilde ıslatıyoruz.(Bu yöntem A4 kağıdının beyaz bölgesinin rahat soyulabilmesi içindir.)

*Resmin beyaz kısmını resim tamamen ortaya çıkana kadar bir sünger yardımıyla dairesel hareketlerle soymaya başlıyoruz.

*Son olarak su bazlı verniğimizle vernikliyoruz.

elif canatan
elif canatan
09 Haziran 2011
Bu yazarın ‘Folyo Varak Tekniği Nedir? - Nasıl Uygulanır?’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

üye olun, siz de katılın