Yakınken Uzak Olmak - Platonik Aşk, Karşılıksız Aşk Nedir?

aşk,aşk acısı,aşk acıtır,ayrılık,kara sevda nedir,platonik aşk,platonik aşk hikayeleri,platonik aşk nedir,renkli dergi,sevdaAşk imkansızı seçmektir ve hepimizde seçeriz. Belki bu imkansızlık yakınken bile uzaklıktır. Evet, aslında yakınsınızdır ama ondan da uzağı yoktur sana. Uzansan dokunacakken mesafeler uzar, koşarsın koşarsın bir bakmışsın ki bir adım bile yok katedememişsin. Dilersin, istersin, özlersin, dua edersin ama nafile o yoktur belki de hiç olmayacaktır.
İşte anlasan da bilinçsizce yaşarsın mantığın başka kalbin başka yok gösterir kalırsın. Yollar ya çok ayrımlıdır ya da çıkmaz yoldur gittiğin. Bir gün ya ayrımlara çarpa çarpa ulaşırsın ya da çıkmaz yolda yine tek kalırsın. Acı hiç bu kadar acıtmamıştır canını ve için hiç bu kadar cız etmemiştir ve etmeyecektir. Bilirsin, anlarsın ama uygulayamazsın; severken sevilmemek gibi... Sen herşeyinle ait olursun o hiç bir şeyini vermemekle karşılık verir ve her nefes alışta tıkanırsın; aslında sebeplerin vardır yaşamak için. Ama acılar inatla ölümü getirip koyar önüne. Aslında yaşarken ölürsün her nefeste alışta ölümü dileyere... Ölüm yaklaşırken onunla geçireceğin saniyeler de akıp gider ömürden işte asıl koyan budur. Aşk böyledir işte yaşarsın yaparsın ve yine yalnızsın yine tek başına başlarsın tek fark bu sefer acılarla unutulmayack canını yakan anılarla ama mecbursun kurtulmak istersin. Ama kurtulmaya çalışıyor olman kurtulmak istediğini göstermez bilirsin kurtulamayacağını. O da aşk gibi kandırır oyalar, aldatır yine olan sana olur...
Kurtulmaya çalıştığın acı seninle büyür, başkasına bakıp kurtulmaya çalışsanda içindeki senden önce davranır ve senin yerine o dokunur sana. sitemler, öfkeler büyütürsün içinde onlar büyüdükçe sen azalırsın. Günler uzar saatler geçmez aklında sadece o ve kalbinde acısı vardır. Her zaman arayıp ve bulduğunu sandığın güvenin yerine herkese karşı güvensizlik sarar etrafını her aşk konusu açıldığında susup içindeki haykıramadığın gerçekle kalırsın...
Haklı olduğun halde gereksiz gibi yanında kalır haklılığın ve haksızlıklarla devam edersin yoluna. Bir gün kaldığın yerden devam etmek için kalkacaksın korkuların yine yanında aynı şeyleri yaşama korkusuyla kalacaksın. Haykıracaksın ama duyduğun tek şey sesinin yankısı olacak. Eski acılarla küseceksin sevdalara ve dönüp dolaşıp başa döndüğünü anlayacaksın. artık eski senden eser kalmayacak çünkü yorgunsun, kızgınsın, yüzünde gülücükler yerine yaş var bir defa öldün ya zamanında bir daha ölmek istemeyeceksin...
Default Avatar
slent_scream
28 Mayıs 2010
Bu yazarın ‘Bitişine Dönülmeyen Başlangıçlar’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

delişey - 28 Mayıs 2010 22:52
delişey
ya içindeki kanserle yaşamayı öğrenecek yenileceksin, ya da hayatın sürpriz getirilerini sabırla bekleyip inatla yaşayacak, kendini değersizliklere mağlup etmeyeceksin... seçim senin=)
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
Serkan Aygören - 31 Mayıs 2010 11:39
Serkan Aygören
o aşk imknasızken mi daha güzel acaba? daha önceki yazılarda da mevzu bahis olmuştu.

Aşk aslında kavuşamamaktır, kavuşamamaktan dolayı yanmaktır...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
delişey - 31 Mayıs 2010 12:02
delişey
evet kavuşma ihtimali olmadığı için aşk. imkansız olduğu için heyecanlı. ya da tam o anda yaşamalı o güzelliği ve daha güzel olan duygulara geçiş yapmalı belkide.

ama yanacam kavrulacam diyene diyecek bişi yok yana yana da kül olur savrulursun biter gider değil mi?

önemli olan bir takım duyguları sevgiye, güvene çevirebilmek... amann ne bileyim ben burnumu sokmıycam aşkın işine ben. ne isterse onu yapsın bana bulaşmasın.
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
cımbızz - 01 Haziran 2010 15:32
Default Avatar
delişey beni yanlış anlam a güven olmadan aşk olurmu sence. hem bu kadar aşkdan kaçmanın manası varmı ? güçlü görünmeye çalışır gibi bir hal sezinliyorum. aşk güçsüzlük değildir sende bunu unutma.
slent_scream - 01 Haziran 2010 19:15
Default Avatar
evet güçsüzlük deildir ma gittikçe güçsüzleştirendir..:S
delişey - 01 Haziran 2010 22:04
delişey
estağfurullah cımbız. ben aşk konusunda tek kelime etmiycem tek kelime yazmıycam da cezalıyım=)

güçsüz fln da değilim aksine tahminlerin üzerinde bir güce sahibim=) sende bunu untma...
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
Serkan Aygören - 02 Haziran 2010 09:43
Serkan Aygören
süper deli :P
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
delişey - 02 Haziran 2010 17:22
delişey
cıkssss cici editim cıkssss "süper ötesi" :)
( İnsandır, insana her haltı yapan...)

üye olun, siz de katılın