Bitler Nasıl Temizlenir? - Bitlerden Kurtulmanın Yolları

bit,bitlenme,bitlenme tedavisi,bitlerden kurtulma yolları,bitlerden kurtulmak,bitlerden nasıl kurtulunurOkular açıldı ve tabiî ki annelerin kabusu da başladı neden mi bahsediyorum? Elbette ki bit denen o haşereden... Herhalde ben hiç bitlenmedim diyen yoktur. İşte bugünkü konumuz bitlenmemek için ne yapabiliriz? Bitlendikten sonra ne yapabiliriz? Hadi gelin birlikte bir bakalım.

Bitlenmemek için ne yapabiliriz:

1- Kafirun kullanabilirsiniz. Saçınıza en yakın yerine yani yakanıza takabilirsiniz. Bu bitleri sizden uzak tutar. Ya da kafirunlu saç tokası kullanabilirsiniz, tabi kokusuna dayanabilirseniz…

2- Benimde kızıma uyguladıgım ve faydasını gördügüm.Ayda bir bit şampuanı ile yıkanmak her ne kadar Dr.lar tavsi etmesede be çok fadasını gördüm.

Bitlendikten sonra ne yapabiliriz:

1- Hepimizin bildigi gibi bit şampuanı kullana biliriz.

2- Benim kızımda deneyip çok memnun kaldığım yöntem ise şöyle. Kolonyayı saça bolca sürün ve sık dişli tarakla tarayın. Bunu birkaç gün tekrarlayın.

Bitsiz günler dilerim. :)

 


melekkaluç
melekkaluç
21 Ekim 2010
Bu yazarın ‘Pratik Yüz Maskesi Tarifleri’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

Sakarpiyon - 21 Ekim 2010 11:26
Sakarpiyon
Of of eskiden okulda başlayan bit salgını nedeniyle bitlendiğimi hatırlarım, sanırım 30 sene önce falandı. O günden sonra liseye kadar saçlarımızı 3-5 numara kestirmekten ve çirkin görüntülü bir çocuk olmaktan bıkmıştım. Bitleri temizlemek için de o zamanlarda öyle şampuanlar falan yok, bildiğin gazyağı dökülürdü saça ve taranarak ayıklanmaya çalışılırdı. Bir günde iki kez yıkasanız da o pis gaz yağının kokusu 1 hafta boyunca çıkmaz saç derinize işlerdi. Eski günleri hatırladım, ellerinize sağlık :)
Böyle duyurdu Berduş!
Serkan Aygören - 21 Ekim 2010 11:30
Serkan Aygören
eski yeni farketmiyor pek. Bitlenme sanırım her kuşakta görülen bir sorun...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
tutku - 22 Ekim 2010 08:09
tutku
sizi bitliler siz=i:)))
TUTKU__
delişey - 23 Ekim 2010 11:09
delişey
okurken aklıma geldi, benden başka da kimsenin aklına gelmezde merak ettim işte =))

bu bitin kendine hayrı yok neye hayrı varda yaratılmış acaba diye? hani doğanın dengesi fln desek??? kan ile beslenen ve sürekli çoğalan bir haritası var. yani kendi kendine yaşamını sürdürmesi en fazla bir kaç gün araştırdığım kadarıyla. insana ise tövbee faydası yokk=)) eee neden yaratılmış olabilir bu acaba???

bilen varsa bana da söyleyebilir mi çok merak ettim=))
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
tutku - 23 Ekim 2010 14:30
tutku
32 bit ile 64 bit işlemci arasındaki fark öncelikle ram desteği ile kendini gösterir. ................ delişey senin için araştırdım kafamızdaki bitler hakkında bişi bulamadım bit hakıkında bulduklarım bunlar üzgünüm:=)))))
TUTKU__
delişey - 23 Ekim 2010 15:30
delişey
32 bit ve 64 bit sürümleri arasındaki fark konusuna bende rastladım araştırırken, iyi bir espriydi=))

ama tatmin edici değil benim aradığım yanıt karşısında, üzüntünü paylaşıyorum @tutku:))
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
rahmicelik - 26 Ekim 2010 02:59
Default Avatar
bit, pire, tahta kurusu, kene.

bunlar dıştan hucum eden sağlık düşmanlarımız.

tenya, kıl kurdu, şerit, solucan,

bunlarda içten hucum eden sağlık düşmanlarımız olduğu görülür.

ve bizi Allah bunlarlada mücadeleci yapıyor ve bize iş kaynağıda çıkıyor boş oturma çalışın diyor bence

Allahın bir bildiği vardırki bunları yarattı mesela onlarlada başka mahluk besleniyordur mesela keneyi tavuklar yermiş. r.ç.
Serkan Aygören - 26 Ekim 2010 16:52
Serkan Aygören
hamam böceği gibileri neden yaratılmış'a Bektaşi yorumu:

http://www.renklidergi.com/calakalem/diger/Bektasi-ve-Hamam-Bocegi
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
rahmicelik - 27 Ekim 2010 06:19
Default Avatar
her mahluk yerler ve gökler insanlığın faydası için yaratılmıştır onu arayıp bulmak insanlğın işidir mesela bir ayet vardır rıskınızın bir çoğu göklerdedir çıkın arayın deniyor. ve oraya çıkmak için sultan gücü bilmeniz gerekir diyor.

bize faydalı gibi gelenler belki zararlıdırlar bunuda keşf etmek gene insanlığın işidir mesela bir ayet vardır mesela sizin çok istediğiniz şeyler belkide size zarar verirler siz her şeyide billemezsiniz Allah bilir diyor.

onun için hamam böceğide bir görev için yaratılmıştır bunları bilmek için çok çalışmak gerekir işte insanın her anı faydalı işleri yapmakla düşünmekle dolu olursa ve onlarda bu iman bilgileri olursa işte onlar kulluk ve ibadet olacağı anlaşılıyor ve gerçek zenginlik aslında budur olduğuda görülüyor derim selamlar r.ç.
delişey - 27 Ekim 2010 11:04
delişey
hmmm. Tanrı'nın işine karışma yarattıysa vardır bir bildiği, O'nun işine karışanların sonu Bektaşı yorumunda açık seçik görünüyor v.s gibi mesajlar alıyorum ruhumun derinliklerinden :P

temiz olun bitlerde sizi ziyaret etmesin, gerçi temiz insanlarda bitleniyor ama temiz olmayanlardan uzak durun yoksa bitlenirsiniz v.s v.s buradaki mesaj "temizlik" en akla uygunu...
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
rahmicelik - 27 Ekim 2010 14:11
Default Avatar
efendim biz temizliği inkar etmediki bit belkide temiz olmamızı ihtar eden bir ölçüde olabilir.

bütün haşerelerin bir hikmeti vardır demek istedik mesla şeytan bile gereklidirki doğru olanı bulup onu yapalım için oda bir ölçüdür.

insanın işi doğruyu ve yanlışı görmek için çalışmalarıdır ve doğru olanı yapmalarıdır.

mesela fareler mikrop yuvasıdırlar ama onları tıp kobay olarak kullanıyor işte buda bir fayda değilmi.

hem bize bir iş kaynağı açıyor hemde bilgi hazinelerini bizlere Allah açıyor ve insanı bilgi zenginide yapıyor diyebilirim selamlar. r.ç.
melike71. - 28 Ekim 2010 14:12
melike71.
yha ben hiç bitlenmedim küçükken bitlendiysem hatırlamıyorum :D sizi bitliler sizi demiş ya bir arkadaş aynen sizi bitliler siziizizi :D xD
rahmicelik - 29 Ekim 2010 02:04
Default Avatar
biti temiz yaşamakla da yok edemezsiniz çünkü geçmişte saraylarda bile bu bulunuyordu bitin bir dadı daha vardır oda "KEHLE" dir bu saray dilidir.

bit cüzamlı olan hasta insanlara bulaşmazmış bir osmanlı paşasına saraydan bir kız vereceklermiş ama onda cüzam hastalığı var demişler onu anlamak için onun iç çamaşırlarını gizlice muayene etmişler onda bit bulununca onun cüzam hastası olmadığı anlaşılmş ve ona saraydan bir kızla evlendirmişler bu hikaye değil bu bir tarihi olaydır onun için temizlik bitin üremesini azaltır da onu yok etmez.

ancak 1950 yıllarında DDT diye bir kimyasal ilaç icad olduda ondan ve tahta kurusundan pireden kurtulduk ve birde deterjanlı sabunlar bunun kökünü kesti ve tabiidirki nesli koruyan ve onun soyunu kesende Allahtır bunuda kuranda kendisi söylüyor.

yani bitin soyu kesik değildir en basit bir olayda tekrar üreyebilir neyseki DDT var elimizde.

eğer DDT olmasaydı hala bitlerle yaşamak zorunda kalacaktık mesela osmanlı zamanında yemedeki askerlerimizi bitle açlık kırdıda derler buda gene tarihi bir olaydır.

işte bu hayvan olmasaydı DDT icad edilmezdi alın size bir iş ve aş kaynağı oldu biz insanlara yani yeni nesil biti pek tanımazlar tahta kururusunuda pek bilmezler çünkü DDT ilacı bunun kökünü kazıyor da ondan derim

bakın size bir tahta kurusu üzerine yazılmış olan bir komik türküyüde söyleyeyim bunuda bu vesile ile benden duymuş olunuz derim.

tahta kurusuna ben çok kızarım oturur üstüne destanlar yazarım düşmanımmı oldun tahta kurusu.

akşam olunca tavandan atlar naziktir teni deymeyle patlar hiç kimseyi bulamazsa hırsından çatlar paraşütçümü oldun tahta kurusu.

akşam olunca koynuma girer hergün benden yarım kilo kan emer sevgilimmi oldun tahta kurusu.

geçeleyin duvardan iner ışığıda gördümü dörtr nala tüyer cip arabasımı oldun tahta kurusu.

diye bir ozan bunu böyle bir şey yazmıştı bunu bir güzelde okurlardı ve buna çok gülerdik o zamanlar derim. r.ç.
delişey - 29 Ekim 2010 09:44
delişey
Rahmi Bey Amca teşekkürler

Bit'e "kehle" dendiğini hiç duymamıştım.

ayrıca cüzzamlı hastalara bulaşmaması da enteresan :Ö
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
rahmicelik - 30 Ekim 2010 00:53
Default Avatar
bende sizlere teşekkür ederim bu vesile aldı bizi nerelere kadar taşıdı ve yeni bilgileride görmeye ve eskileri hatırlamayada bir vesile oldu derim selamlar. r.ç.
Burcu Sena Cicos - 26 Haziran 2012 19:59
Default Avatar
Daha denemedim ama denicem.

üye olun, siz de katılın