Pratik Yüz Maskesi Tarifleri

cilt maskesi,pratik maske,yüz maske tarifleri,yüz maskesiHavalar soğudu kış kapımızı çaldı. Soğuk hava yüzümüzün de düşmanı tabiî ki, soğuk rüzgâr cildimizi kurutarak soyulmasına ve pul pul kalkmasına neden olur. Öncelikle evden çıkmadan önce muhakkak bir nemlendirici sürmemiz gerekir. Ayrıca kuruyan cildimiz için maskelere de başvurabiliriz. Bugün sizler birkaç tane maske tarif vereceğim umarım sizlerde benim gibi memnun kalırsınız.

1-MEYVE MASKELERİ

Turunçgil meyveler hatta muz ve elma kullanılarak doğal yüz maskesi yapılabilir.

Meyveler ezildikten sonra gazlı bez katları arasına veya direkt olarak cilde uygulanabilir. İstenirse yumurta ile karıştırılarak krem haline getirilerek de kullanılabilir ve yıkanarak temizlenir Peki gazlı bez katlarını nasıl hazırlaya biliriz iki tane gazlı bez gözler burun ve ağız açıkta kalacak şekilde yuvarlak kesilir, kesilen katın biri yüze gerilerek yerleştirilir araya ezilen meyveler konur ve ikinci kat gerilerek yerleştirilir.

NOT: Meyvelere karşı alerjiniz varsa bu maske uygun değildir, lütfen uygulamayınız.

2-KİL MASKESİ

Kil asıl olarak temizleme maskesi olarak kullanılır. Kil fazla ter ve yağları emer, ölü hücreler ciltten arındırır. Hazırlanması normal ve kuru hassas ciltler için kil gül suyu ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Yağlı karma ve açık gözenekli ciltler için kil güvercin ağacı suyu karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve yüze sürülür kuruyana kadar beklenir ve yıkanır.

3-AYVA ÇEKİRDEGİ

Bir ayvanın çekirdekler çıkarılır yarım fincan suya konur ve iki üç gün jöle kıvamına gelinceye kadar bekletilir. Sonra yüze sürülür on beş dakika bekletilip yıkanır.

NOT:Hassas ve problemli bir cildiniz varsa uygulama yapmayınız...

melekkaluç
melekkaluç
24 Ocak 2011
Bu yazarın ‘Saç Bakımı Ve Doğru Tarak Seçimi - Tarak mı Fırça mı?’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Okur Yorumları

Selma Tokuşoğlu - 25 Ocak 2011 23:49
Selma Tokuşoğlu
Ben bu maskeleri daha önce uyguladım.Cildi çok rahatlatıyor.Ayrıca meyva maskeleri ciltteki lekeleri de yok ediyor.

üye olun, siz de katılın