1 Mayis Isçi Bayrami – Kölelerin Bayram Yaptigi Tarihte Görülmemis Bir Olaydir…

8
111
Sahsen ben su 1 Mayista isçilerin bayram yapmalarina bir türlü akil erdiremedim.
Çünkü benim anladigim bayram inanci bir kiymetli seyin kazanilmasinin kutlamasidir ve onun sevincidir. Mesela biz türkler için olarak cumhuriyet bayrami böyle bir seydir. Çünkü milletce bunu kazanmisiz bir tür despotlarin ellerinden kurtulmusuz oldugu için bu bayrami milletçe kutluyoruz.
 
Dini olan bayramlari bu konuya katmiyorum çünkü onlar ayri seylerdir.
 
Onun için milli bayramlarimiz vardir ve onlari emeklerimizle kazanmisiz ve onlari kutluyoruz. Buna akil eriyor da su adina isçi denilen bu modern kölelik halimizin dünyaca onlarin neyin bayramini kutluyoruz acaba diyorum ve bunu akil ve idrakkim bir türlü almiyor. Her nedense, çünkü ortada insan olarak kazanilmis hiç bir kiymetli sey yok derim.
 
Mesela bir zamanlar firavunlar devrinde köle pazarindan satin alinip bogaz tokluguna bir agaya çalisan ve ayagina da zincir vurulan bir kölelik ve forsalik gitmis ama gene de bogaz tokluguna ve isin daha da kötüsü amele pazarinda bir is dahi bulamayan aç ve çaresiz kalan bu isçilerin bazilari kendilerine bir is bulduklari için mi bu bayrami kutluyorlar acaba?

 

Belki de ayaklarina vurulan açik bir prangadan kurtulmus olsalar da gene de onlar köledirler ve köleligin bir bayrami nasil oluyor bunu ben bir türlü anlayamadim. Eger içinizde bunun bir ilmi  izahatini yapabilecek birileri varsa  bunu bir de onlardan dinlesek belki o zaman ben de anlarim  bu bayrami ve bende sevinirim…
r.ç.

8 YORUMLAR

 1. biz çocuklarimiza hep köleligi miras birakiyoruz mesela bizim dogacak torunlarimiz siyonlarin dogacak torunlarina borçlu ve onlara köle birakiyoruz iste bizim sosyal adalet inancimiz ve bilgimiz bu ve islam dini bilgimizde bu kadar oldugu ortada bu durumu bizim insanimiz hala çözemedi çözmek için kilini bile kipirdadmiyor ve üstelik birde köle olmamin bayramini bile kutluyoruz.

  çünkü böyle bir düsüncemiz bile morfinlenip yok edelimis oldugu görülüyor uyumaya soyulmaya çile ve sefalet çekmeye ve köle kalmaya herkez dünden razi oldugu için bunun bayramini bile büyük seviçle çoskuyla kutluyoruz.

  bu durumlar için daha ne dilelim iyi uykular ölünce uyaniriz bunlarin hesabini o zaman Allaha vermek için derim. çünkü uyma çuval agzi aç arkadas demeye bile hiç bir gerek yok sonra uykumuzu bozma derler birde adama. r.ç.

 2. bir cins ari vardir tabiiatta o yumurtlamak için bir çekirgeyi igneler ve onu uyusturur ve onun kanadinin altina yumurtasinida birakir.

  ve onlar orada çatlar ve canlanirlar ve o çekirgeyi yerler besleniler ve uçar giderler iste birileride bizleri buna banzer biçimde uyutmuslar morfinlemisler de biz onlara nasil soyuldugumuzun ve insanlik haklarimizin ne oldugunun dahi farkinda bile olmuyoruz iyi uykular.

  çünkü biz insaniz. hayvanat kendi yaratilis kanununu ezbere bilirde ona uyarlar bizde kendi yaratilis kununumuzu bile hala bilmiyoruz buna ne demeli acaba. r.ç.

 3. eger krallik patronluk sistemi mesru bir olusum ise tarih boyunca yapilan harplerin sebebi nedir.

  eger krallik ve patronluk sistemi mesru bir olusum degilse o zaman biz insanlar neyin pesindeyiz.

  ve neyin nasil bir sey olmasini istiyoruzda o olmadigi içinmi devamli bir birimizle neyin kavgasini yapiyoruz.

  önce bunu bir bilen ve çözen birileri varsa onu bir anlatsalarda onu dinlesek bir kere derim.

  eger herkes bu patron sistemi bu kapitalis sistemi bu libaral sisteminden herkez memnunsa o zamam biz neyin mücadelesini yapiyoruz onlar ne verirse islem tamamdir degilmi acaba.

  hani isçiyiz hakliyiz hakkimizi söke söke aliriz naralarini biz hangi hesaba göre ve neye göre hangi sosyal adalete göre yapiyoruz acaba bunu bir bilen varmi içinizde.

  veya yüce Allah biz insanlardan bu hususta bu sosyal adalet konusunda bu ekonomi dengeler konusunda bu dünyanin gidisati konusunda biz insanlardan nasil bir yöntem ve sekil yapmamizi istiyor acaba

  ve bu insanlar neyi ve nasil bir sey yapmasini bekliyor veya istiyor derim.

  varmi bunun bir izahi bir bileni eger varsa söylesin lütfen derim.r.ç.

 4. islam dininde kralligin patronlugun olmadigi bir farzdir.

  eger insanlar bu isler kralsiz patronsuz kölesiz olmaz diyorlarsa o zaman onlardan kaynaklanan çesitli zulümler kahredici olaylar bu sistemden kaynaklanan her türlü rezaleti ve belayi yoksullugu bu islere yön veren tagutlarin bu patronlarin verdiklerini aynen kabul etmek ve onlarin izdirabini çekmek onlari yasamakta gene bir farzdir derim.

  çünkü yaratilis dendeleri ve bu kuranin ayetleri bunlari gösteriyor ve bunlari seçim hakki bu insanligin kendilerine kalmistir derim. yani insanlar neyi seçerlerse onlar onu yasarlar buda onlarin bir kaderleri olur demektir.

  bu konuda bakara suresinin 208. ayetine bakarsak yüce Allah söyle diyor biz insanliga.

  ey iman sahipleri hepiniz toptan baris içine girin seytanin adimlarini izlemeyin çünkü o sizin için ap açik bir düsmandir.

  not: iste kral ve patron sistemi ve onun sahipleri maddi olan birer seytandirlar onlarin dedigine aldananlar bu sistemin içinde yasayanlar elbetki sürünürler kölelesirler yoksullugun rezaletin ve kara cahaletin içinde böyle yüzerler deniyor bu ayette ve bunu anlamak isteyenlere derim.

  ve öyleyse patronsuz kralsiz yasamanin bir çaresini bulmamiz gerekiyor demektir derim. r.ç.

 5. bilindigi gibi insanlar binlerce yildir hayirli bir sosyal hayatin dogmasini ve onun kurulmasini ve bu altin çagin yasanmasini bekledikleri görülür.

  bunun için bir çok senaryolar üretmislerdir mesela kiyamet alameti sayilan geldiginde her seyi düzeltecek olan bir MEHTIYI bir kurtariciyi bekledikleri ve bunu gelmesininde çok yakin oldugunu ve hadda 2012 yilinda gelecegini söyleyenler ve kitaplar dahi yazanlar vardir mesela bu konuda yasanan ahir zaman diye sunulan kitaplar piyasada vardir.

  ama bu bekleyisler bence bosunadir derim. çünkü beklenen o mehtinin bir insan olmadiginida söyleyenler vardir, ama genede bunun gelecegini söylüyorlar. ve isa peygamberin gökten gelecegini onun bir mehti oldugunu ve teccali öldürecegini ve insanligi bu zulümlerden fakirlikten kurtaracagini ve atin çaginin onun zamaninda yasanacagini söyleyip duruyorlarsada bunun gelmeyecegide bu kuranda açiktir.

  bakara suresinin 210. ayetinde bunu haber veriyor derim. ve bu ayet söyledir

  bulut gölgeleri içinde Allahin ve meleklerin gelmesinimi bekliyorlar?bütün isler Allaha döndürülüp götürülecektir.

  not: iste bu ayet böyle söylüyor anlamak isteyenlere yani göklerden isa peygamber falan hiç bir sey gelemez.

  o halde is insanlara kalmistir yani mehtimiz rehberimiz bu kurandir zaten oda 1450 sene önce gelmistir ona uygun bir dünya sosyal hayat rejimi bulunup o kuruldugu zaman ve o yasandigi zaman beklenen o altin çag islemeye baslar derim. ve hesap ortadadir. iste bunu yapin ve kazanin. ve bu mesele budur r.ç.

 6. INSANLAR SEREFLI MAHLUKTUR VE BU SEREFINIDE KORUMAKLA YÜKÜMLÜDÜRLER. "enbiya suresinin 10. ayeti" bunun habercisidir.

  çaglar devirler daima akip gitselerde onun içindeki yasanilan kötü ve yanlis zihniyetler daima ayni kaliyor ve hep onlari yasiyoruz ve onu yasamaktayiz ve onun sikintilarini çekmekteyiz.

  mesela burada bu konuda küçük bir örnek verirsek sunlar görülürler söyleki insanlar için en elzem olan ve lazim olan bazi formüller vardir biz onlarsiz bu sosyal hayati bilemeyiz ve onu yasayamayiz.

  mesela bu konuda bir örnek olarak sunlar bir formüldürler.

  ARZ- TALEP* BORSA- REKABET- PARA – SISTEMI. bunlar 4*4 lük olan bir formüldür iste bunlara kimler ne gaye için hükmederlerse bunlar kimlerin tek elindeyse dünyaya bütün bu insanlik alemine ve devletlere daima onlar hükmederler. ve hep onlar kazanirlar derim.

  eger bu formüller bir milli halkin ve dünya halkinin tek elindeyse bu halk birliginin tek elindeyse iste o zamanda hep onlar kazanirlar derim.

  "yani bir söz vardir mühür kimin elindeyse süleyman odur derler".

  onun için sosyal adaletlerde bu mühür halkin milletin ve insanlik aleminin tek elinde ilimin bilimin ve hukukun tek elindedir ve daima öyle olmalidir ki onlar hak ve hürriyet sahipleri olsunlar eger bu mühür bu kuvvet ve bu bilim teknik bir kralin tek elinde olursa halki ve insanlik alemide ona kul ve köle olur demektir.

  eger bu güçler toplumun milli iradenin milli hukuk devletinin elinde olursa orada kral ve patron devleti degil orada gerçek bir cumhuriyet ve demokrasi rejimi vardir yani kayitsiz sartsiz olan bir milli hakimiyet sistemi vardir derim.

  iste bunun ilmi ölçüsü budur.çünkü bütün "krallar kendi nefislerinin köleleridirler".

  "halk birligide yanliz ilimin bilimin teknolejinin kölesidirler." ilim ve bilim daima seffaftir onda evveli ve sonu onlarla görebiliriz iste toplum evveli ve sonu ilim ve bilim yolu ile önceden görürler ve geleceklerini önceden okurlar derim.

  iste kuranda ki islam dini bu kuran bu insanliga bunlari seffaf olarak anlatiyor ve ögretiyor ve "bu yetkiyide yanliz biz insana emaneten Allah vermistir." "ve köleligide insana kesin olarak yasaklamistir" bunu bakara suresinin 286. ayetide haber veriyor onu tabiiki anlayanlara derim.

  burada bu konumuzda küçük bir örnek daha verelim belki daha faydali olurum.

  söyleki 70 milyon nüfuzlu olan bir ülkenin her ferdi ilmi olarak ortalama her gün için 40 gram et yemesi gerekliyse iste onlar için gerekli olan et ihtiyaci sukadardir derim.

  70 000 000 X 40 = 2,800,000,000 gram et gerekir.

  iste bunu patronlar degil bir milli devlet sistemi ayarlar patronlar devleti degil bunu ne kadari koyun. keçi, inek. manda. tavuk, hindi, kaz, ördek, deve kusu, gibi ayirimini ve yetistirme yerini ve gücünü ve onun sistemlerini ve elemanlarini hiç bir patron bilemez ve bunu bilmeleride mümkün degildir.

  ama bir milli birlik sisteminin ortaklarinin kendileri için kendilerine ait kuracaklari ilim bilim arastirma gelisltirme sistemi içinde her sorunumuz bu sekilde kusursuz olarak çözülür derim. iste bu gerçek olan bir milli iradedir. oyle bir dilim ekmege birilerine oy vermek onlara körürü körüne teslim olmak halimiz hiç bir surette bir milli irade olamaz çünkü bunlar bir sahteciliktir derim.

  benim anladigi ve bu kuranin bu insanliga verdigi ve Atatürkün de karma ekonomi anlayisi bu merkezde dir çalisin geregini yapin kölelikte derhal kurtulun iste bu insanlik alemi için gerçek kurtulus bayrami budur.

  bunu yapan milletlere bu bayramlarini simdiden kutulu ve mutlu ve hayirli olsun derim.ve bunu basarmalarini dilerim.

  onun için hiç bir kölenin bayrami olmaz ve olamazda ve fakirin açlikla sefaletle bogusanin dini olmaz diyen bir çok bilginlerde vardir buna bende katiliyorum.

  çünkü kölenin dini imani ona sahibi olandir eger insanlar Allahi dinlerlerse oda o insanlara sahip çikar ve onlarin dinleride onun verdigi hikmetler dolu olan bu kuran olur derim. iste bu ilim meselede budur derim. r.ç.

  not: beni okuyanlara tesekkür ederim size sahmet oldu ama ben bunlari bu insanlik için düsündüm ve buraya bunlari hiç üsenmeden yazdim daha söylenecek çok seyler var ama gerisi belki sonra olur derim.hepinize selamlar. r.ç.

 7. sayin hocam serkan bey.

  bu yazimi buraya aldigin için ve elikolu bagli köleyide resmettigin için sanada ayrica tesekkür ederim selamlar. r.ç.

  ç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here