13. Roxy Müzik Günleri-Tuborg

0
314

Hey! Genjinsan! (Hotouri dilinde Genç Insan demek… :P)

roxy müzik günleriBir grubun mu var? Teoman, Gevende, Kurban vs’den farkim yok mu diyorsun? Benim onlardan ne eksigim var, bir elimizden tutan olsa mi dedin?

Her zaman ki gibi dogru yerdesiniz. Bu tür organizasyonlari bir an önce duyurup, sonra da Google aramalarinda üst siralara yerlesmeyi seven renklidergi.com ekibi, size yarisma ile ilgili detaylari biiiir biiir (uzatarak okuyunuz…) alt satirlarda verdi bile. Sadece su an gözünüzü gezdirdiginiz satirlari takip etmeyi birakmayin yeter 🙂

Efendim, bu sene 13.sü düzenlenen Roxy Müzik Günlerinin adresi iste burada: www.roxy.com.tr Siz de ilk basta benim gibi site içinde kaybolursaniz da korkmayin. Çikis yolu bir sekilde bulunuyor.

Bu seneki Roxy Müzik günleri 5–8 Mayis arasinda gerçeklesecek. Tabi ki meshur olma hayalleri içinde bulutlar üstünde gezinen birileri olarak, buna bir an önce basvurmaniz gerekiyor. Çünkü basvurular hal-i hazirda baslamis durumda. Ama hala geç kalmadiniz çünkü basvurunun son tarihi 14 Nisan 2008 17:00’e kadar ve kurallarin önemli olanlari kisaca söyle:

  • Yarisma amatör veya profesyonel herkese açik (Hiç kimse ellere var da bize yok mu demesin diye herhalde…)
  • Tabi ki 18 yas siniri var! (1. seçildiniz ama yasiniz tutmadigi için mekâna giremiyorsunuz hehehe. Tabi ki olmaz.)
  • Çalinti, arak, esinlenme katiyetle yasak. Eserler özgün olmak zorunda. (Söz konusu özgünlük olunca Renkli Dergi’la ilgili Dejavu Dejavu diye bagirasim geliyor.)
  • Gönderilecek her demo en az 2 eser içermek zorunda. Diger taraftan finallerde 4 eser seslendirebilecekler yarismacilar.
  • Final tarihi 24 Nisan 2008, derecelendirme sonuçlari da 15 Mayis 2008 Ayrica finale kalanlar 05–08 Mayis tarihleri arasinda 2-4eserini canli performans ile bizlerle paylasacaklar.
  • Sehir disindan katilip finale kalanlarin konaklama ve ulasim masraflari da Roxy tarafindan karsilaniyor. Tabi ki ulasim araci ve kalinacak oteli belirleyecek olan da yine Roxy.

Iste dostlar sartlar kisaca böyle. Ha siz zaten basvurdunuz mu? Eyvallah o zaman. Haber edin desteklerimizi eksik etmeyelim. Tabi ki begeni çerçevesinde, yaglama yikama babinda degil 🙂

E hadi bir kopyala yapistir da ben yapayim:

Tuborg 13. Roxy Müzik Günleri Takvimi
3 Mart- 14 Nisan 13. Tuborg Roxy Müzik Günleri basvuru tarihleri.
23 Nisan Finalistlerin belirlenmesi.
24 Nisan Finalistlerin açiklanmasi.
3 Mayis Roxy Müzik Günleri Müzik Atölyeleri.
5 Mayis I. Performans Gecesi.
6 Mayis II. Performans Gecesi.
7 Mayis III. Performans Gecesi.
8 Mayis IV. Performans Gecesi.
15 Mayis 13. Tuborg Roxy Müzik Günleri Ödül Gecesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here