23 Nisan Yazilari 3 – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami

8
412

Gelecegin Kahramanlari

23 nisan 1920 yilinda TBMM açildi. Türkiye’nin kaderinin degistirilmesindeki en büyük adim atildi. Olusacak olan bu güzel ve yeni Türkiye’yi gelistirip daha da yükseltecek olan bugünün çocuklariydi. Bizdik. Ite bu nedenden dolayi Atatürk 23 nisan’i biz çocuklara armagan etti. Ne mutlu ki böyle güzel bir armagan aldik. Bugünün coskusu, heyecani tartisilmaz çok büyük. 23 nisan’in yani çocuklara armagan edilen bugünün, bize yüklenen, çok büyük bir sorumluluk oldugunu hatirlatmasini dilerim. Ayni zamanda Basken olan Ankara’da ulusal egemenlik yani yönetimin ulusa geçmesi karari da ilan edildi. Yani 23 Nisan’in bize kazandirdigi çok sey var.

Yalnizca çocuklarin bayrami demek de yanlis olur. Çünkü 23 nisan yalnizca çocuklara hediye verilmedi. Ayni zamanda bütün Türkiye halkina da egemenlik armagan edildi. Yani atladigimiz bir durum var. Bugün hepimizin bayrami. Bugün hepimizin yüzü gülmeli.

Gelecegin kahramanlari ve kurtaricilari oldugumuzu unutmayalim ve Atatürk’ün bize verdigi mirasa sahip çikalim.

Hepimizin bayrami kutlu olsun!
 
Yagmur Öztürk
8-B
Talat pasa Ilk Ögretim Okulu
 

8 YORUMLAR

  1. Günaydin yagmur senin ve tüm çocuklarin herkesin bayramini kutluyorum.

    Iyiki varsiniz gelecege umutla bakiyoruz sizler sayesinde.

    kalemine saglik sevgiyle kal….

  2. Yagmur Öztürk arkadas ne güzel yazmissin günün mana ve ehemmiyetini anlamissin belli evet gelecek günler sizlere emanet , biz yaslilar basaramadiklarimizi sizlerden bekliyoruz ve eminizki siz ümitlerimizi bosa çikarmiyacaksiniz. basarilar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here