Aci – Hissediyor musun?

15
749

Beyaz bir sayfa lekesiz tertemiz…Öpülmemis dudaklar tutulmammis eller.Geçmisteki izler olmadan yasamak yasayabilmek nefes almak… Içindeki zehri göz yaslarinla akitmak, bosaltmak, serbest birakmak…Göz yasiyla sel yaratmak o selde kaybolmak o sele kurban gitmek o selde kendini kaybetmek batip çikmak kurtulmaya çalismak.Aciyla ölümle yüzlesmek.
Bazi yaralarin telafisi yoktur.Bazi yaralar kabuk baglamaz baglayamaz… Sürekli olarak kurcalanan el sürülen bir yara nasil kabuk baglayabilir ki? Nasil kurtulunabilir açilan yaradan?
Kizarmayi unutmus yanaklarim alev aliyor… Utaniyorum nefes almak zorlasiyor… Kelimeler dökülmüyor dislerimin arasindan geriye sadece telafisiz bir aci daha kaliyor bana armagan… Eskisi gibi acitmayan ama eskisinden çok kanayan bir armagan…Sonsuza denk kapanmayacak olan ve beni hep utandiracak olan yara…
  Utandiran hatira
     Utandiran iz
        Utandiran armagan…

Gözümden bir yas akiyor kanayan yaraya karisip gidiyor.

15 YORUMLAR

 1. "içindeki zehri göz yaslarinla akitmak, bosaltmak, serbest birakmak…"

  iste bu… su, ister bir nehirden çaglasin, ister iki güzel gözden aksin, karsindaki kovanin dibi delikse dolduramazsin:) ama akan su, disimizi temizlemeye, gözlerden dökülen se içimizi temizlemeye en büyük yarari saglayan tek unsur… birak aksin o sebeten:)

 2. Bu ne simdi sessizim bu ne…

  Yasanilan aci o kadar yansimis ki yazina…

  Içim ezildi inan…

  Belli ki cani çok yanmis…

  Alev alev hemde…

  Neler yasandigini bilemem ama…

  Geçmisinde nahos olaylar yasayip yanlislarini tekrar eden…

  Ve ders almayipta piskin davranan umrunda olmayan o, kadar çok kisi var ki…

  Böylesine kendini sorgulayan üzüntü duyan biri…

  Bir imtihandan geçmis demektir canim…

  Hatasiz kimse yok. Inan mutlaka daha kötüsü vardir…

  Ates sönmesede kor olucaktir…

  Benzin dökmezsek eger kor olarak kalacak sonrada kül…

  Zaman zaman canim ilaci zaman…

  Yanginin orta yerindeyken insan göremez civarini düsünemez….

  Herseyin sonu zanneder oysaki daha ilerde ne yasiycaz meçhul…

  Göz yaslari söndürür o , alevleri bir nebzede olsa…

  Üstelik yasanmisi silme imkani yok …

  sadece rafa kaldirmak gerek yok sayamayiz ki…

  Ama zararini azaltabiliriz….

  Bu koca yürek hakkindan gelecek eminim bu acinin…

  Sevgi ve huzurla kal canim…

 3. Emel ablacim çok tesekkür ederim inan içimdekileri hissetmis gibi yazmissin…

  Hata büyük degil ama benim gözümde o kadar büyük ki es geçemiyorum sürekli olarak hatirlatilmasida hatami unutturmuyor zaten 🙁

 4. sessiz bu senin için 🙂

  Hayallerini büyütemedigin sürece,
  O denli dar olur düs bahçen…
  Ve sen gezinmek söyle dursun,
  Kipirdayamazsin bile oldugun yerden…
  Ve sen ,
  Bana tesekkür etmelisin çiktigin bu maglubiyetten…
  Eger ben kazansaydim,
  Sen olacaktin yenilen…

  A.Ö

 5. Yaslanmak geçmisin gölgelerine aldirmamakmis. Büyümek de gölgeleri asla silemeyecegini bilmek sanirim. Hayati adimlarken yasadiklarindan neden utanacaksin ki? Yasadigin her sey sende bir iz birakacak ve böylece büyüyeceksin. Hep istemez miyiz çocuklugumuzda hemen büyümeyi? Iste böyle bir sey büyümek.

  Sevgiler..

 6. "Hiç bir sey hata degil, hatalardan ders alirsak, sadece ders alamadigimiz yanlislar hata olarak yer alir yasamimizda"

  sessiz istersen söyle düsün ne kadar canini acitmis olsada yolda yürürken ayagin göremedigin tasa takildi ve düstün dizlerin kanadi canin çok yandi, ayni yoldan geçerken refleks olarak ayaginin tasa takildigi yerde hep önüne bakarsin tekrar düsmemek için ve dikkatin sayesinde artik düsmezsin.

  iste bir kez caninin yanmasinin ödülü tekrar düsmemeyi ögrenmektir. bu ayni zamanda kendini affetmektir. hatayi tekrarlayip tekrar düsmedigin için.

  emel serinin dedigi gibi zaman evet ama kendini hata yaptigin için affetmek çok önemli kendini affetmeyi bilemezsen asla huzura kavusamazsin, ve o yara sürekli en ufak bir benzer olayda kasinarak kabugu kalkan ve kanayan bir yara olur yüreginde. tesekkürler.

 7. DIKKAT

  DIKKAT:

  Iyra dergiye giris yapti 🙂

  Iyra ne diyebilirim inan bilmiyorum belki hala kendimi affetme olgunluguna erisememis olabilirim ondandir belki bu acim…Yorumun için ben tesekkür ederim.

 8. Sevgili Nilanya yazimin altinda yorumunu görmek beni çok mutlu etti tesekkür ederim.

  Büyümek sanirim biraz zahmetli bir olay…Evet küçükken hemen büyümek hayati yasamak isterdim ama simdi küçük olmanin pekte kötü bisey olmadigini anliyorum..Her seyin bir zamani varmis.

 9. Sevgiler. Ben bütün yazilari okuyorum.. Bazen zamanim olmuyor yorum yazmaya; ama bundan sonra daha özenli olacagim ve zaman ayiracagim. Herkese sevgiler.

 10. sevgili sessiz bu DIKKAT

  DIKKAT,I lyra siteye giris yapti herkes bir kenara saklansin,mi!?

  yoksa herkes ona göre yazsin anlamindami. :=) tam algilayamadim . ama bu

  DIKKAT uyarisinin bir hikmeti mucibesi vardir sanirim :=) . bilgilendirirsen dogru anlasilabiliriz her ikimizde. ve sevinirim.:=).

  NOT:sakin yanlis anlasilmasin bunu sessize sitem olarak yazmadim:=). ama cevap istiyorum.

  ayrica benim yorumumda kendini affetmek ile ilgili cümleme ince va nazik bir sekilde alttaki cümle ile cevap vermis tesekkür ederim

  "…Evet küçükken hemen büyümek hayati yasamak isterdim ama simdi küçük olmanin pekte kötü bisey olmadigini anliyorum..Her seyin bir zamani varmis. "

  sessiz elbette hiçbirimiz 20li yaslarda iken 50 yasinda ki beynimize sahip olmadik olamiyacagizda yasamin süreci bu ben yorumlarimda bir seyleri ÖNERI,rken

  eve dönüs yolu için bir ekmek kirintisi birakirim (hansel ve gretel masalindaki gibi)

  bunlar sadece öneridir asla hedef göstermek degil.

  tüm insanlar bu dünyaya yasayarak ögrenme programi ile gelir ve yasayarak ögreniriz. ama bazen eve dönüs yolunu bulmak için hangi yolu izleyecegimizi bilemeyebiliriz. iste benim biraktigim ekmek parçasi dönüs yolunda izlenebilecek yollardan biri. ve asla dogruluguna inanmadigim bir seyi önermem. kisi izler yada izlemez veya kisi kendine daha iyi bir yolda bulabilir.

  küçük olmak ise çok güzel bir sey eger herkes dogdugunda ortalama 30 yas beynine sahip olsaydi o zamana kadar yasanan bir çok güzelliktende mahrum kalirdi.::=). her yasin ve AN,in güzelligini doyasiya yasayabilmemiz umuduyla sevgiler.

 11. Ne zamandir göremiyordum seni dergide o yüzden geldiginin habercisidir DIKKAT DIKKAT 🙂 hani herkes bilsin geldigini o manada söyledim ben…

  Güzel yorumun içinde tesekkür ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here