Aci…

6
160

Düsünüyorum da bazen tanimadigimiz bir ortama gireriz ortam güzeldir fakat kaynasamayiz, yalniz hissederiz kendimizi.Iste o zaman kendi sikici ve bos ev hayatimizi özleriz.Bunu yasiyorum su an.Insanlar güzel, konu güzel fakat ben kaynasamiyorum. Konusmaya çalisanlara tek kelimelik yanitlar veriyorum.Aglamak istiyorum fakat onu bile yapamiyorum.
Yabancisi oldugum bir mutluluktansa,asina oldugum bir aciyi tercih ederim su an.Diplerdeyim! Yapmacik insanlar kusatmis çevremi… Daha birkaç gece öncesine kadar,basimi yastiga koydugum anda aklima gelen, unutmak için yalvardigim,içimde bir seylerin alevlendigini bana hissettiren ama en azindan var oldugumu da fark ettiren o bildigim aciyi öylesine özlüyorum ki! Su an yasadigim his tüm acilarimi unutturuyor.Aci aciyi yok eder.Çivi çiviyi söker gibi.Hepsi iz birakir ama en azindan bir önceki çivi yoktur orada.Simdi buradan kurtulsam her sey geçecek biliyorum ancak bu bir iskence. Allah’im yardim et! Isim düsünce sana kosuyorum belki ama sunu da unutmayalim ki her duamda sükürler olsun diyorum! Içime simdi bir kurt düstü.Acaba ben kendi menfaatim için mi sükrediyorum? Sükürler olsun her sey için derken acaba orada gizliden gizliye “daha çok ver” ya da “bunlar çok güzel seyler elimden bu mutlulugu alma” mi demek istiyorum? Hayir böyle bu manada yapiyorsam, kendimden nefret ederim! 
Inan bana azizim ne dedigimi, ne düsündügümü ben bile anlayamiyorum.Belki de çektigim tek aci,  karin agrisidir.Kim b ilir?

6 YORUMLAR

  1. Allah’im yardim et! Isim düsünce sana kosuyorum belki ama sunu da unutmayalim ki her duamda sükürler olsun diyorum! Içime simdi bir kurt düstü.Acaba ben kendi menfaatim için mi sükrediyorum? Sükürler olsun her sey için derken acaba orada gizliden gizliye “daha çok ver” ya da “bunlar çok güzel seyler elimden bu mutlulugu alma” mi demek istiyorum? Hayir böyle bu manada yapiyorsam, kendimden nefret ederim!
    Inan bana azizim ne dedigimi, ne düsündügümü ben bile anlayamiyorum.Belki de çektigim tek aci, karin agrisidir.Kim bilir?

    Sirf bu konuyu ele alacak bir yazi çikartirsin ve çok da basarili olursun eminim.

    Yazinin geneline gelelim bulunmak istemediginiz bir ortamda iskence çekmek yerine orayi terk etmek en güzelidir. Kimse size istemedigi bir seyi zorla yaptiramaz bunu öncelikle yasam felsefesi edinmelisiniz.

  2. iclal?yanilmiyorsam beim yazimi okudugunda bu ifadeleri büyümüs de küçülmüs falan tarzinda bir elestiriyle karsilamistin, simdiyse sen de hissetmissin bak!farketmissin demek ki yazmaktaki maksadimin bu olmadigini..bu duygular bana çok yakin inan.ama gene de o yabancisi oldugum seylere de alismaya çalisiyorum, sen de öyle yap bence.çek git oradan demek isterdim, ama bazen kalmaya mecbur oldugumuz anlar oluyor.velhasil, güzel olmus sen de güzel yasa!..:)

  3. hepsi "ben" diye düsünmekten ileri geliyor.Sahip olduklarimiz aslinda yetiyorda artiyor bile.Kendin olmak, ama geçmisinde yasadigin olumsuzlari baskalarininda yasamasini dilemeden, içindeki seytani büyütmeden, yanliz kaldiginda kendine her seyi itiraf edebiliyorsunda toplumda neden riyakar oluyorsun.Koyun toplulugunun içinden çik, hepsi uçuruma gidiyor, ayril sürüden.ve sadece yazarak yüzünü bile görmedigin insanlara bile sevkat ve muhabbet besle ne kaybedersin ki tsk arkadaslar

  4. katiliyorum.ve su da var ki bu sensin iclal.her ne kadar genel itibariyla neseli yazilar çikiyor olsa da kaleminden arada bir böyle anlari oluyor insan evladinin, n'aparsin?bu da sensin, o da..neyse saçmaladim:D

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here