Adaletin Bu Mu Dünya

1
319
ÖNCE DERIN BIR NEFES ALIN. SONRADA ASAGIDAKI TABLO DIKKATLE BAKIN.
 
yüzde 18 KDV ye tabi olanlar tezek, gübre, odun kömür soba tencere tava çatal biçak otobüs bileti tükenmez kalem tiras sabunu jilet buz dolabi masa berber avukat,  çocuk oyuncagi emzik… liste uzayip gidiyor bunlar lüks oldugu için yüzde 18 KDV ye tabi..
 
 yüzde 8 KDV ye tabi olanlar insanlar için zorunlu(!) bir yiyecek olan havyar yüzde 8 KDVye tabi. Tanesi binlerce,  onbinlerce euro olan lüks çantalar kiyafetler, ayakkabilar var.
örnegin; Chanel, Louis Vuitton, Moschino, Hermes, Prada, Christian Dior gibi lüks ve pahali markalarin çantalari ayakkabilari elbiseleri yüzde 8 KDV ye tabi!
 
yüzde sifir KDV ye tabi olanlar bu basligi okuyunca her halde ekmek su peynir zeytin meyve sebze ilaç kefen bezidir diye düsünürseniz yanildiniz.. bunlarin hepsi KDVye tabi.
 KDV si sifir olanlar, AKP iktidari döneminde KDV si yüzde 18 den sifira indirilen
 pirlanta, elmas, yakut, zümrürt, inci gibi temel ihtiyaç maddeleridir!…
istr size Adalet ve kalkinma partisinin adaleti! bu yaziyi kesip, çevrenizdekilere okuyun veya fotokopisini dagitin onlara deyinki bu liste Adalet ve kalkinma partisinin ADALETI .. 
not bu yaziyi bir gazetenen aldim ve onu sizlerle paylastim  r.ç.

1 YORUM

  1. yasadigimiz dünya adaleti iste bu.

    ve ondan herkez razi olunca yapilacak bir islem gerekmiyorki onlarida anlatalar olsun burada ve ona ihtiyaç bile duyulmuyor ki faydalanalim onlardan hepimiz.

    çünkü her kez kendi dininden çok memnun olunca akan sular bile duruyor derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here