Adi unutulmusa – Unutulmak Istenene Bölüm 3

0
298

2. Bölümün devami…
Her mektubumda biraz sen varsin aslinda, her satirimda…
Unutmak kolay degilmis bak. Ilk kez aklimdan çikaramadim birini. Ilk kez yüzümdeki gözyaslarinin izlerinin tek bir sahibi var. Ben gülüsünü özledim senin. Bana bakisindaki o masumiyetini özledim.
En çokta bana dokunuslarini özledim. Sicacikti ellerin ve tertemizdi yüregin. Ben yolda yürürken durup durup bana sarilisini özledim. O merdivenleri özledim. Çok küfür ederdik saate. Birlikteyken inadina dörtnala kosardi akreple yelkovan. Ben bana “Seni Seviyorum” deyislerini özledim. Konusurken agzini çok açmazdin. Kelimeler birbiri ardina ve çok yumusak çikardi agzindan.

 
Hatirliyorum; bir keresinde sogan soyuyormussun mutfakta. Her mesaj geldiginde elini yikayip kurulayip cevap veriyormussun. Kizmistim neden geç cevap veriyorsun diye. Ben bana deger verislerini özledim.

Kokunu özledim ben senin. Keske yanimda olsaydin simdi. Bütün gün koklardim, hiç canim sikilmadan.

Ama her seye ragmen alistim biliyor musun? Kabullendim artik hiç gelmeyecegini. Gözümden bir damla yas düsse de aklima her gelisinde; umut yok artik içimde. En güzeli de bu zaten. Beklemeden özlemek, yanimda istemeden sevebilmek…

Adi unutulmusa ya da unutulmak istenene…

2 Subat 2010 / 00.13

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here