Adini Koyamadigim Ask…

3
206

Yine canlandi eskiler gözlerimde. Isiga çikmasindan korktugum yasanmislarim, bos odamin duvarinda gölge olup bana inat dans etmekten zevk aliyorlar. Görmek istemiyorum sizi diyorum ama biliyorum ki gecemin tek gerçegi onlar, yasanmislar. Bütün bunlardan kurtulmak, kafami dagitmak isterken kendimi sende buluyorum. Sebepsiz bir tebessüm oluyorsun dudaklarimda. Fakat gözlerim için ayni seyleri söyleyemiyorum.  

Unut ne olursa olsun unut, o sana verilmis en büyük ceza, hata, bir hastalik diyorum. Olmuyor. Duygularimi tatmin edemiyorum. Senden nefret etmek istiyorum, o da bir duygu. Nefret bile edemiyorum. Bu askin bir çözümü yok. Gelecegime haksizlik ediyorum. Bitsin bu rüya, yeni bir aska uyanmak istiyorum. Öyle bir aska açmaliyim ki gözlerimi, bunca zaman altinda ezildigim enkazdan tek dokunusla çikarabilmeli beni. Esmese de bedenime, titretebilmeli yapraklarimi. (?) Baktigimda yolculuklar, bitmeyen yollar gelmemeli aklima. Yerine oturmus, hatta yosun tutmus koca bir kaya olmali bu ask hayatimda. Sirtimi dayadigim koca bir kaya… Öncekilerden olmayan, siyahima pembe inandirmayan açik yürekli olmali bu adam.  

Bu aska, bu isteklere biliyorum ki hiçbir zaman sahip olamayacagim.”Dert olmak istemiyorum hayatina” derdin. Hatirliyorum. Ben derdimi geri istiyorum. Ne zaman konusamiyorum, gülemiyor da agliyorum. O zaman sen yoksun daha iyi anliyorum. Kalbimi aldin ve ben kaybolan benligimde boguluyorum. Bir düsün, içinde bahari olmayan koca bir ömür. Bir tek çiçek yok, ne bir isik, ne de bedenini isitan günes. Aksamlari gökyüzünde izledigin yildizlar yoklar artik yerlerinde. Baharimi çaldin ömrümden. Soguk bir kis oldun hayatimda. Bütün güzelliklerimi, renklerimi aldin elimden…

Hala seviyorum deyislerin aklimda. Söyler misin bana. Yüzükte baska bir isim, yürekte baska isim yakisir mi aska?
Biliyorsun ki ask çekilir aradan…  

3 YORUMLAR

 1. "Yüzükte baska bir isim, yürekte baska isim yakisir mi aska?" cikkk..yakismaz ….

  aslinda,"ne sahip olur ASK, ne de kendine sahip olunsun ister.. çünkü ASKa ASK yeter" desede bir düsünür… Ben böyle düsünmüyorum yaa….sahip çikmak lazim… öyle orta yerlerde birakilirmi ASK???

  Aysun, yüregine saglik olsun dostt…

 2. Bir gece pariltisinda animsadim, adin silik silik. Bugulu gözlerdeki damlalardan anlam çikarmaya çalisan minik beynim, aitlik eklerini hala sana özel sanirken.. Iste o anda çaldi telefon, tam aklimdayken isminin son harfleri. Bir sifat ekledin 3. sahsa, Gidiyorum dedin ardindan. Susmak ne kadar güzel geldi o an dudaklarima. Yuvarlak yuvarlak halkalar, anlami minik dünyalardaki kocaman asklar.. Yazik dedim, parmaklarim utandi, halkalar kirlendi. Bedenim dirildikçe askim kirlendi. Ölüm,sahi gerçek miydi?

  – Birden bunlar geldi içimden, ellerine saglik..

 3. "Hala seviyorum deyislerin aklimda. Söyler misin bana. Yüzükte baska bir isim, yürekte baska isim yakisir mi aska?
  Biliyorsun ki ask çekilir aradan… "

  bazi makaleleri okudugumda sasiriyorum desem..
  ne ilginc…
  bam teli bu olsa gerek…

  yurege saglik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here