Adini Vermek Istemeyen Köy

0
130

Orada bir köy var uzakta… Terk edilmis gibi görünse de, ama hala nefes alan,

Içi kipir kipir kabina sigmayan… Korkunç olaylar karsinda,  yasamaktan ve konusmaktan  korktugu ayni zamanda… Bir yandan da dis gözden bakanlarin imrendigi… Niye mi? Çok büyük bir dayanisma içinde yasiyor, yasatiliyor…

  Can sikici durumlar üst üste geldiginde kaçmak istedigi, fakat ” büyüklerimizin

Bize biraktigi emanettir.” deyip, birakamadiklari bir yerdir, orasi…

Bir ismi var elbet, bu köyün. Her gün televizyon kanallarinda tekrarlaniyor.

   Ama görüntüsü geçtigi anda, akillardan siliniyor. Akillarda kaldigi gün, kaderi degisecek. Degisecek, ama nasil? Ya temelli yerle bir olacak, ya da tüm insanli gururla bahsedecek.

Gerçi son zamanlarda, T.V. programlarina çikip, taniyanlarin sesinden bildikleri, ama tanimayanlara göre sadece sesten ibaret olan, seyirci gibi maalesef. Taniyanlar anlattiklarini çok iyi biliyor, hak veriyor, ama tanimayanlar, arada sirada duyurulmaya çalisilan yardimlari, bir kaç dakika duyuyor, duygulaniyor. Sonra da “Evet böyle seyler de oluyor.” deyip, devam ediyorlar.

Bu köyün adi mi, bos verin gitsin, nasilsa sizde bu yaziyi okuduktan sonra unutacaksiniz. Benim adim ise, onu da bos verin.  Tipki her unutulmamasi gerekenleri unuttugunuz, ama bastan savilmasi gereken seyleri senelerdir tepenize taç ettiginiz gibi… Bu yazdiklarimi da unutun gitsin. 

Bakiyim bos vermissiniz bile…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here