Ah O Gemide Ben de Olsaydim…

5
381

Yok  edin su  sessizlikleri, sikiliyorum. Sen Günes, tepemden   ayrilma  ama  eritme  de hislerimi. Onlari dondurdum.  Âsik  olmayacak  bu  yürek,  önce  büyümeli.  Sevgiyi, aski ayirt  etmeli; gözyasi     ve   hüznü… Önce   dinlemeli   bu   yürek:   

En  sevdigi  sarkiyi – karsilikli aski

Öyle degil mi gökyüzü? Henüz ürkek degil mi bu yürek? Süzülerek uçmayi beceremez, düser benim kalbim. Bir imkânsiz kalbe çarpar, kirilir. Bu yürek çok kirildi, zar zor durmakta. Biraz seyretmeli sevdigini, alismali, aglayacagi omuza dokunmali. Bakislarina siginmali sevgilisinin. Yeri geldiginde anne yeri geldiginde çocuk olabilmeli. Gemisini; küçük, su dolu bir kapta kaybeden bir çocuk degil; tüm sevdiklerini alip gemisine, okyanuslara açilan mutlu bir çocuk. Evet,  derin sevdalara açilmali o masum çocuk. Yüzmeyi bilmeli yüregim, bogulmamali hiçbir askta. Direnmeli, direnmeli ki bu benim yüregim diyebileyim.

Sen söyle agaç. Dayanikli olmali degil mi âsik? Sabretmeli, beklemeli ya da sonsuza kadar sevmeli degil mi yürek? Hayat nokta koyarsa bu aska, iki nokta da bu kalp eklemeli degil mi? Sonbaharda daha da yesermemeli mi dallarin, çogalmamali mi yapraklar? Biraz üsüyünce birakivermemeli âsik…

O yürek üsümemeli çocuk, ona iyi bak olur mu sevgiyle çarpsin… O yürek o gemiden inmemeli, derin sevdalara açilmali…

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here