Ahhh Galatasaray – Gelecegi Belirsiz Bir Aslan….

0
325

 

Su bir gerçek 2000 yillardaki zaferleriyle hatirlanan maziden ibaret bir takim haline geldi Galatasaray, nedense sampiyonlar liginde çeyrek finali görmesinden sonra, bir türlü basarili temposunu koruyamadi. Gittikçe düstü, düstü ve maalesef bu günlere kadar geriledi, ligde acizleri oynayan, Avrupa’da ismi bile duyulmayan takimlara elenen veyahut zor yenen bir portreye büründü sari, kirmizili takim. 


2000 UEFA zaferini bir türlü markalastiramamisti, yani pazarlama  koca bir  “0 “di. Sürenle baslayan yanlis icraat basarisiz futbolcu pazarlamalari, Cansun döneminde de devam etmisti, Lucescuyla gelen sahlanis yanlis politikalar yüzünden sekteye ugramis, Hagi’yle gelen sekersiz kahve tadindaki mevsim Gerets’le düzelmeye baslamisti ama beceriksizler yine bos durmamis, Geretsi de harcamisti. Skibbe’yle gelen kargasa, Feldkampla devam eden kaos araya kisa süreli dahil olan Cevat, Korkmaz asilari yillarin hebasina yol açmisti. 
Evet her seyi bildiklerini zanneden yönetim tayfasi sabir konusunda en ufak bir fikirleri bile yoktu. Bir günde kral olunmazdi bazen yillara yaymak gerekirdi çalismalari, Rijkard da bize hazirdi aslinda ama biz Rijkard’a hazir degildik. Hemen Barça gibi bir kisveye bürünmek istiyorduk ama dedigim gibi sabirsizdik, gerileme, ilerleme, duraklama mevsimlerine girdik. Lale devrindeki güldük sonrasinda solduk, simdi tuhaf bir gelecek, kaygili, acabali günler bekliyor bizleri. Aysal ve ekibi layikiyla görevini yerine getirebilecek mi? Ya 3.üncü Terim dönemi 2.incisine dönerse? Bekliyoruz, umut ediyoruz, eski günleri özlüyoruz. Hep beraber kirgin bir umut içerisindeyiz… m-t

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here