Akil Adamlar Ve Akilli Adamlar

0
164

Akil adamlar baskalarindan emir aliyorlar, ama akilli adamlar ise, kendileri düsünebildiklerinden
bu tür oyunlara kanmiyorlar. Pek çok sanatçi akil adam seçildi. Düsünüldü ki, onlarin konustugu her sey kabul görür. Böylelikle, beyin yikama ve yaglama basariyla sürdürülür.

Ama meclisteki hesap çarsiya uymadi.
Aksine milletin gözü daha fazla açildi. Nereye gittilerse,  otelin disina dahi çikamadilar. Insanlar bayraklarla kapilara dayandi. Ne de olsa akilli adamin hali baska oluyor. Hal böyle olunca, hem sevindirici ayni zamanda üzücü bir durum ortaya çikiyor. Sevindirici çünkü, milletimiz kenetlendi, vatanimiza sahip çikildi, oyuna gelmediler.

Üzücü çünkü, bu insanlar hayatlarini sanata adamislar, simdi ise, gözden fena sekilde düstüler. Belki de bu son olaylarla anilacaklar. 
Merak ediyorum, etrafindakilerden biri bile, “Durun, yanlis yapiyorsunuz, tepki alirsiniz.” diye, bir sey dememisler midir? Ya da pisman olmuslar midir? Sahsen pek sanmiyorum. Pisman olacaklari bir sey için neden “Evet” desinler ki? Bu konuyla iligili bir açiklama sart. Hem de acil olarak. Bu arada “T.C” yazisi tabelalardan kalkti. Sosyal medya denilen mecralarda büyük tepkiye yol açti. Ben de aralarinda olmak üzere binlerce kisi, isimlerin baslarina “T.C” yazisi eklendi. Çilgin Türkler kendilerini bir kez daha gösterdi. Oy zamani geldiginde, kaç kisi uyanmis derin uykusundan, kaç kisi hala misil misil uyuyor, görecegiz. Isin tuhaf yani, muhalif partilerden bu aralar pek ses çikmiyor. Yoksa onlarinda muhaliflik bir yani kalmadi mi?
Sonuç olarak, akil adamlar ve akilli adamlar karsilasmasinda, bana göre, akilli adamlar baskin çikti. Atatürk’ün torunlari müsade etmedi, yani olmasi gereken oldu, helal olsun. 

Ajda Pekkan’da arabasinin plakasindaki ” T.C” yazilarina siyah bant çekmis. Ne zararini 
görmüs de böyle bir sey yapmis. Madem bu kadar rahatsiz oluyorlar, o zaman baska ülkenin vatandasi olsunlar, mesela ABD’nin. Malum basimizdakiler onlarin eteklerinden ayrilmiyor. Deger verilen insanlarin neler yaptigini görüyoruz. Bundan böyle kimleri bas taci edip, kimleri görmezden gelmemiz gerektigini durup bir düsünmemiz lazim. 
Gerçi hangi partiden olacaklarina, ya da hangi görüsü savunduklarina karisamayiz. 
Ama bu yasanan olaylar vatandastan öce, Mustafa Kemal ATATÜRK’e, vatan aski ugruna can veren sehitlerimize ve gazilerimize ayiptir.

Siz, siz olun, akil adamin kafanizin içinde oldugunu unutmayin. Olmaz ya, unutmaya yüz tuttunuz diyelim, hemen abdest alin ve Kuran-i Kerim okuyun, ruhunuzu temizleyin. Sonra da ATATÜRK’ÜN Nutuk’unu okuyun ve aklinizi kendisine getirin. Böylelikle, dogru yoldan sapmamis olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here