Alaçati Uçurtma Festivali 14-15 Nisan 2012de…

0
136
ALAÇATI UÇURTMA FESTIVALI 2012, 14-15 NISAN’DA YAPILIYOR.
 

Biliyoruz hepiniz defterinizin ortasindan bir yaprak koparip seytan uçurtmasi yaptiniz ve sinifin açik penceresinden sokaga süzülmesini izlediniz heyecanla. Sokak aralarinda, arkadaslarinizla, uçurtmalarinizi yaristirdiniz. Belki de ilk üzüntünüzü uçurtmanizin elektrik tellerine takilmasiyla yasadiniz ya da üzüntü paylasmayi da uçurtmalar sayesinde ögrendiniz, uçurtmasi tele takilan bir arkadasiniza teselli verirken…
Bazi objeler bizim için sözlük anlamlarinin ötesinde bir anlam tasimislardir her zaman, uçurtma da böyledir. Uçurtma özgürlüktür, hayallerin gerçeklesmesidir, içimizdeki çocuktur, üzerinde yer alan figürleriyle koruyucudur, büyülüdür, eglencelidir…
Simdi uçurtmalar Alaçati semalarinda boy gösteriyor. MARTI UÇURTMA KULÜBÜ üyelerinin tasarlayip, imal ettikleri çok farkli, dev, rengarenk uçurtmalar gökyüzünü senlendirirken sizler de bunun keyfini çikartabilir, bu renk cümbüsünü fotograflayabilirsiniz.
Hava gösterilerini tamamlamak için UÇURTMA alaninda bir dizi renkli bayraklar ve bir RÜZGAR BAHÇESI düzenlenecektir. Rüzgar bahçesinde, sizlerin ve çocuklarinizin düsünerek, tasarlayarak üreteceginiz, rüzgar ile hareket eden objeler sergilenecek, begeniye sunulacaktir.
Halka açik UÇURTMA bölümünde, sponsorun hazirlattigi uçurtmalari veya çocuklarinizin 14 Nisan 2012 cumartesi günü çalisma atölyesinde yaptiklari uçurtmalari uçurabilirsiniz.
Bunlarin disinda, kuracagimiz küçük çarsimizda çesitli yiyecek, içecek alabilir, hatira ürünleri bulabilirsiniz.
Tüm bu etkinlikler Ericsson Broadband in canli rock performansi esliginde gerçeklesecektir.
Alaçati Uçurtma Festivali 2012’nin gerçeklesmesinde en büyük destekçimiz ALAÇATI BELEDIYESI’dir. Ana sponsorumuz VE-GE’dir. Çok tesekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here