Altin Disli Adam – Bir Fotograf Çekim Macerasi

4
399

Ben giyimiyle yasantisiyla dikkat çekmeyen bir yasantiyi tercih ettim her zaman. Makyaj yapmam saçim devamli kisadir… Emekli bir bayanim. Fotografla ugrasmak resimle ugrasmaktan daha kolay diye düsündüm hobi olarak tercih ettim.

Ilk basladigim siralardi, ulusta isim var  makinem devamli yanimda tabi. Heykelin orda bir çocuk kuslara simit atiyor 14–15 yaslarinda yaklastim biraz kuslari çektim sonra çocuga: “Çekeyim mi?” diye sordum istemedi, bu arada bir adam yaklasti yanimiza, köylü kasketli masmavi gözleri var ilginç biriydi. Bakinca siritti ki tüm disleri altin kapkara kocaman uçlari burulu biyiklar, altin disler mavi gözler “çekeyim mi?” diye sordum, neyse ses etmedi bende bir kaç poz çektim. Baktim sorular soruyor kaçtim dolmuslara dogru yürüyorum arkamdan gelmez mi yine.

Konusmaya basladi. “Allahim ben ne yaptim!” diye düsündüm. Oradan giden bir adamin yanina yaklastim yardim istedim. Birlikte yürüdük dolmusa kadar. Adamla ayni dolmusta görünce bizi gitti. Of kurtuldum derken Yenimahalle de yanimdaki kisi isterseniz evinize birakayim falan deyince dolmustan indim biraz yürüdüm. Saga sola bakip tekrar bindim dolmusa ve bu da ders oldu bir daha altin disli kisileri çekmem :o) Simdi sadece yaslilari ve çocuklari çekmeye çalisiyorum.

Sevgilerimle…

4 YORUMLAR

 1. bir namik kemal fikrasi vardir bu altin dis meselesine benzer biraz

  birgün namik kemal yolda yürürken ayagi takilmis yere düsmüs onu gören biriside buna gülmüs ve onun agzinda da altin disi varmis güldügü zaman o disi de görülmüs buna çok kizan namik kemal gülme Allahin isine baslarim senin altin disine demis.

  bizde o altin dislinin disine baslayalimmi ne dersiniz ben basladim bile

 2. Selamlar,ilginize tesekkür ederim, aslinda simdi bu tür hatalar yapmiyorum ,acemilik ..hersey ilginç geliyor sana..bir dahada böyle sey yasamadim …fotografini sildim elimde olsaydi eklerdim ,fakat görmeye bile tahammül edemedim sildim …

 3. arkadasim bir meczubun foografini çeklerken az kalsin saldiriya ugruyordu. hayt hutyt ettik de kurtardik. Digeri de meczup iste ne yaptigini bilmiyor, kizmak da mümkün degil…

  Ama böyle böyle tecrübe ediyorsunuz ya zaten… =) bir musibet bin nasihatten iyidir dedikleri bu olsa gerek =)

 4. evet sayin hocam.

  bin nasihatten bir dayak daha tesirli olur derler.

  zaten her yanlisimiz bize bir doguyu gösterir iste buda bir teçrübedir
  .
  ve her ilmin okulu varda tecrübenin okulu yok onu yasarken ögreniyoruz bununda ölçüsü bu yasadiklarimizdir karsilastiklarimizdir duyduklarimizdir herhalde derim. r.ç. selamlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here