Appledan Yeni Sihirli Fare – Apple Magic Mouse

6
380
Multi Touch yani Çoklu Dokunus teknolojisinin öncüsü Apple firmasi dünyanin ilk çoklu dokunus özelligine sahip faresi Magic Mouse ile karsimizda. Bu fare ile iPhone ve iPod gibi cihazlarin kullanim kolayli artik Mac bilgisayarlar için de geçerli oluyor.

 

Üzerindeki çoklu alicilar yardimi ile üzerinde herhangi bir yere tiklamanizi tus tiklamasi kabul edebiliyor. Ayrica sanki üzerinde kaydirma tekerlegi varmiscasina parmaginizi yukari ve asagida dogru oynattiginizda uzun dökümanlarinizi kaydirabilir, iki parmanizi farenin solundan sagina dogru oynattiginizda fotograf ve müzik albümlerinizde gezinebilirsiniz.
 
 
 
Ürün hem tek tuslu fare olarak hem de çift tuslu fare olarak ayarlanabiliyor. Bluetooth sayesinde bilgisayarinizla kablosuz iletisim kuran bu fare ile bilgisayarinizi 10 metrelik mesafeden kontrol etmeniz mümkün. Iki adet AA boyutunda pille çalisan fare gelismis güç yönetimi sayesinde kullanilmadigi zamanlar düsük güç moduna geçebiliyor ve böylelikle uzun pil ömrü sagliyor.
 
Yurtdisinda  kdv dahil £55 ücretle satisa sunulacak ürünün ülkemize ne kadara satilacagini merak ediyorum.

6 YORUMLAR

  1. bu aleti kullanabilmek el ve parmak kaslarinin saglamligina bagli diye düsünüyorum. 69 $ dan satisa sunuldugunu okumustum…www.donanimhaber.com

  2. esas simdiye kadar kullanima sunmamis olmalari garip. Benzer özellikler hal-i hazirda diz üstü bilgisayarlarin faresiz kullanim için hazirladiklari bölümün biraz daha gelismisi bana göre. Evet sik, evet güzel…

    Simidye kadar kullanima sunulmamis olmasi garip?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here