Ask Tesadüfleri Sever – 3. Bölüm

1
198

Ikinci Bölümden devam ederek…
“Bundan sonra ne olacak peki diye sordu Faruk”
Emre’den hiç ummadigi bir cevap geldi.

“Benim isin olmayacagi belli oldu, sen ikisini beraber idare edeceksin!”

Faruk sasirmisti:

Agzindan sadece “bilmiyorum” kelimesi çikabildi.

Sonra kendini toparlayarak:

“Içinde bu kiza karsi gerçekten hiçbir sey yok mu? diye sordu.

Emre: “Itiraf ediyorum onu ilk gördügümde heyecanlandim, tam aradigim kiz dedim. Heyecanla yanina gittim kabul etmeyince de çok üzüldüm fark etmisinizdir zaten. Sonra senin sürpriz yapip Neslihan’in numarasini vermen beni o kadar mutlu etti ki anlatamam. Bütün hafta bugünün hayaliyle geçti bu gün ise tam bir hayal kirikligi… Sogudum, her seyi ile bana öyle zit geldi ki anlatamam. Bulusmamizin ilk saatinden sonra gün bitse de bir an önce evime gitsem diye düsündüm, inan bana ona karsi içimde en küçük bir sey yok. Beni bos ver sen Neslihan gerçekten senden hoslanmisa benziyor bu yapacagimizdan kimse zarar görmeyecek herkes sonuçta istedigine kavusacak, mutlu olacak onun için düsünme…”

Faruk düsündü kararsizdi güzel bir gün geçirmisti aslinda ama hayatinin kadini Nergis degildi biliyordu, evet onunla gezmek sohbet etmek güzeldi ama hayati paylasmak…

“Peki dedi ama nasil olacak.” “Ben ayarlayacagim” dedi Emre, “Merak etme!” hemen Neslihan’i aradi Neslihan arkadasina ugramisti, kardesi yoktu yaninda. Arayip da bulunamayacak bir firsat… Bir iki dakika sohbet ettikten sonra birbirlerine “iyi geceler” dileyerek telefonu kapattilar. Emre telefonu kapattiktan sonra Faruk’a dönerek “bugün sansli günün kardesim, Neslihan yalniz onu ara ve iltifat et” dedi. Faruk Neslihan’i aradi, önce havadan sudan, sonra:

Faruk: “Siz iki kardes ne kadar farklisiniz.”

Neslihan: “Nasil yani?”

Faruk: “Birbirinize hiç benzemiyorsunuz, kardesinde sende çok güzelsiniz ama sende degisik bir hava var, degisik bir çekicilik.”

Neslihan: “Tesekkür ederim, sende de degisik bir sey var adini koyamadigim karsindakini etkiliyorsun.”

Faruk: “Tesekkür ederim, keske baska bir yerde baska bir zamanda karsilassaydik…”

Neslihan: Neden?

Faruk: Yaa…

Neslihan: “Basladigin cümleyi tamamla lütfen”

Faruk: “Bunlari hiç konusmasak…”

Neslihan: “Ben duymak istiyorum ne olursa olsun aramizda kalacaginiz biliyorsun.”

Faruk: “Nasil anlatsam bilmiyorum, yasak bazen çeker ya… yok ya anlatamayacagim.”

Neslihan: “Lütfen tamamlar misin cümleni, sende rahatla bende”

Faruk: “Belki kizacaksin, belki benden nefret edeceksin ama… Ben senden bugün çok etkilendim, geldigimden beri sadece seni düsünüyorum güzel yüzün, sohbetin o tatli gülüsün hiç aklimdan gitmiyor, ben kardesinden degil senden hoslaniyorum.”

Kisa bir sessizlik…

Neslihan: “Sözlerin beni çok sasirtti ben hiç böyle bir sey düsünmemistim, bir sey diyemiyorum bilmiyorum çok sasirttin beni sonra konussak.”

Faruk: “Ben bir daha arayamam seni, hosça kal.””

Emre: “Harikalar yarattin kardesim daha ilk konusmanizda bu kadarini beklemiyordum.

Faruk: “Biraz hizli oldu galiba, bilmiyorum ikisini de kaybetmis olabilirim.”

Emre: “Her sey güzel olacak göreceksin.”

Aradan üç gün geçmis ve Neslihan hiç aramamisti Faruk ümidini kaybetmeye baslamisti artik… Faruk geçen sürede Nergis’le iyice yakinlasmis, hatta bir gün Nergis sürpriz yaprak is çikisi Faruk’un yanina gelmis güzel bir gece geçirmislerdi. Faruk bir sabah telefon sesiyle uyandi, arayan Neslihan’di.

Faruk: “Selam nasilsin?”

Neslihan: “Iyiyim sen?”

Faruk: “Idare ediyoruz, neler yaptin görüsmeyeli?”

Neslihan: “Bu bes gün boyunca çok düsündüm Faruk, kendimle hesaplastim, kendime yakistiramadim önce böyle bir seyi sildim numarani sonra dayanamadim dün gece kardesim uyuyunca gizlice aldim numarani. Ne kadar yanlista olsa, içinde kardesimde olsa… Bu zamana kadar hep baskalarini düsündüm artik kendimi düsünecegim, senden gerçekten çok etkilendim ilk görüste aska inanir misin bilmiyorum ama ben seni ilk gördügüm günden beri seviyorum.”

Faruk: “Söylediklerin beni ne kadar mutlu etti bilemezsin canim, su an yaninda olmayi ve sana simsiki sarilip hiç birakmamayi o kadar isterdim ki anlatamam… Aklinda en küçük bir süphe olmasin, ne yasarsak yasayalim sadece biz bilecegiz.”

Neslihan: “Sana güveniyorum hayatim.”

Faruk: “Ben de sana canim.”

O pazar bulustular el ele yürüdüler, doyasiya öptüler birbirlerini aksamda Neslihan Faruk’ta kaldi.

Emre’nin dedigi gibiydi her sey her iki tarafta mutluydu kaybeden yoktu bu iliskide…

Bu arada Nergis Faruk’a iyice kaptirmisti, kendini ilk günler duydugu heyecan aska dönüsmüs bir dakikasi Faruk’u düsünmeden geçmez olmustu. Faruk Nergis’in hayatinda sevdigi ikinci erkekti. Ilk askini 15 günlük Bodrum tatilinin basinda tanimis 15 gün boyunca ondan ayrilmamisti. Ama delikanli için Nergis yaz askiydi yaz bitince aski da bitmis bir daha Nergis’i hiç aramamisti. O günden sonra Nergis asktan korkar olmus erkeklere hep süphe ile bakar olmustu ta ki Faruk’a kadar… O güvendigi, sevdigi, her seyimsin dedigi ikinci erkekti.

Neslihan Nergis’ten iki yas büyüktü çok seyler yasamisti: aski, sevgiyi, ihaneti…

Aska dair her seyi yasadim derdi dostlar arasinda ama askA dair her seyi yasamak mümkün degildi… Neslihan Faruk’u ilk gördügü anda hoslanmisti ama Emre gelip ona arkadaslik teklifi yapmis o da Emre’yi kabul etmemisti. Bir süre sonra kardesi Faruk ile konusmaya baslayinca beni yalniz birakma demis oda mecbur Emre’nin teklifini kabul etmek zorunda kalmisti ama ilk bulusmalarinda Faruk’tan alamamisti gözünü. Ne kadar Faruk’tan hoslansa da o kardesinin sevgilisiydi, onun elinden almayi düsünemezdi hiçbir zaman ta ki Faruk arayip ben senden hoslaniyorum diyene kadar. Çok düsündü kendiyle savasti ama sonunda yenik düstü…

Sabah Faruk’un kollarinda uyandi, beraber kahvalti ettiler ikisi de çok mutluydu. Tam ayrilacaklari sirada Neslihan aklini kurcalayan soruyu sordu:

”Kardesim ne olacak bundan sonra?”

Faruk bu soruya hazirlikliydi “Kardesin beni çok seviyor biliyorsun, üzülmemesi için bir süre daha bu iliskiyi sürdürmek zorundayim yavas yavas sogutacagim kendimden, bir gün ayrilmayi kendi isteyecek”

Iki ay sonra…

Nergis geçen zamanda sogumayi birak daha çok baglanmisti Faruk’a. Artik Faruk’un Cumartesileri Nergis’e Pazarlari da Neslihan’a aitti. Neslihan’da farkindaydi her seyin ama Faruk’a öyle baglanmisti ki artik hiçbir sey düsünmüyordu, onun için önemli olan andi ve onun Faruk ile geçirdigi her an harikaydi.

Üç ay sonra…

Faruk, Neslihan ve Nergis ile yasanacak her seyi yasamisti ama yine olmamis, sevememisti. Ikisiyle de vakit geçirmek basta çok güzel geliyordu ama artik ruhu sikiliyordu o artik asik olmak, asik oldugu kizla hayati paylasmak istiyordu…

Dört ay sonra…

Nergis ve Neslihan, Faruk ismini söylemek adeta yasakti evde iki kardes her seyin farkinda da olsa birbirleriyle hiç konusmuyorlardi. Birbirlerinden utanir olmuslardi, her ikisi de farkli zamanlarda Faruk’tan ayrilmak istemisler ama basaramamislardi büyü gibiydi, uzaklasmak istedikçe yaklasiyorlardi.

Bes ay sonra…

Faruk’a Nergis ve Neslihan ile bulusmak artik görev gibi geliyordu hiçbir tat almiyordu artik, aslinda hayattan hiçbir tat almiyordu. Ruhu sikiliyor bazen gece yarisi evden çikip yagmurda sirilsiklam islaniyor bazen de buz gibi havada incecik bir montla evden çikiyor sogugu iliklerinde hissediyordu ne yaparsa yapsin bostu içindeki atesi söndürememisti. Içi yaniyor ama neden oldugunu bilmiyordu bazen patlayacak gibi oluyor sabaha kadar uyumuyordu.

Alti ay sonra…

Nergis ile Neslihan son zamanlarda Faruk’taki degisimin farkindaydi yavas yavas ayriliga hazirliyorlardi kendilerini… Son zamanlarda iki kardes birbirlerine iyice yakinlasmis artik evde Faruk’u konusmaya baslamislardi.

Yedi ay sonra…

Günlerden cumartesiydi, Nergis’in günü. Bulusup bir kafeye oturdular bir süre sohbet ettikten sonra Faruk “Olmuyor ne ben mutluyum ne de bu halimle seni mutlu edebilirim bundan sonra” derken Nergis Faruk’un dudagina bir öpücük kondurdu “Gerisini duymak istemiyorum, yasadigimiz her sey harikaydi seni her hatirladigim da yüzümde bir tebessüm olacak elveda sevgilim” dedi. Faruk eve gittiginde Neslihan’in son mesajini okudu “Seni sevdim, tek bir an pisman olmadan ömür boyu mutlu ol canim”

Dokuz ay sonra…

Faruk iki aydir yalnizdi Emre ve Soner çesitli denemelerde bulunmus Faruk’u yalnizliktan kurtarmaya çalismis ama basaramamislardi, Faruk hayatina kimseyi sokmamakta kararliydi “Bundan sonra hayatima girecek son olacak ölene kadarda ondan baskasi olmayacak” diyordu Faruk.

On bir ay sonra…

Faruk’un çalistigi isyerine yeni bir kiz basladi Gülçin müdür ise alistirma isini Faruk’a verdi. Faruk önce sirkette çalisanlarla tanistirdi sonra yapacagi isleri gösterdi. Yaklasik iki hafta boyunca devamli beraber çalistilar, birbirlerine bu sürede o kadar isinmislardaki sanki iki hafta degil iki yil geçmisti. Iki hafta sonunda Faruk “artik senin kendi kanatlarinla uçma vaktin geldi” dedi. “Ama ben daha kendimi hazir hissetmiyorum” dedi Gülçin “iyi o zaman son bir hafta daha” dedi Faruk. Gülçin’in her haliyle Faruk’tan hoslandigi belliydi.

On iki ay sonra…

Faruk ile Gülçin artik ayrilmaz ikili olmustu isyerinde hep beraberdiler. Aralarinda bir sey vardi ismini koyamadiklari…

On dört ay sonra…

Faruk Gülçin’e is çikisi bir seyler yemeyi önerdi. Güzel bir kafeye gittiler.

Faruk:” Ne zamandir sana içimdekileri anlatmak istiyorum ama arkadasligimizin bozulmasindan korkuyorum.”

Gülçin : “Seninle arkadasligimizi hiçbir sey bozamaz biliyorsun.

Faruk : “Seni ilk gördügümden beri içime bir mutluluk doldu. Devamli seni görmek istiyor seni özlüyorum. Nasil anlatayim bilmiyorum seni görünce heyecanlaniyorum, seni tanidiktan sonra hayattan zevk almaya basladim, hayallere sürükledin beni… Çapkin erkekler “Hiç böyle olmamistim” diye baslar ya, ben gerçekten hiç böyle olmamistim kaç aydir bu duyguyu adlandirmaya çalisiyorum önce hoslanma dedim, sonra sevgi, dün gece emin oldum ki bu duygunun adi askmis, seni seviyorum canim…

Gülçin: Ben de sana karsi bos degilim, söylediklerin bir çapkinin degil de bir asigin içinden gelen sözler belli ki… Bu söylediklerini tanistigimiz gibi söyleseydin sana inanmazdim ve belki arkadasligimiz bile bozulurdu ama sen ölçtün biçtin benimde senden hoslandigimi bildigin halde bu kadar bekledin… Bende seni seviyorum canim hem de hiç kimseyi sevmedigim kadar çok…

On dokuz ay sonra…

Gülçin sirketteki odasina geldiginde her yerin güllerle kaplandigini gördü. Her yer kirmizi, mis gibi gül kokusu hayatta gördügü en güzel manzara… Odasinin tam ortasina da kocaman bir koli birakilmisti üstünde kocaman “Benimle evlenir misin, kabul ediyorsan lütfen kutuyu aç” yazan “delisin” dedi kendi kendine. Koliyi açti, içinde diz çökmüs elinde bir yüzlükle Faruk bekliyordu…

SON.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here