Ask yasak, Hayallerde mi?

1
295
Sizinki hiç olmayacak bir hayal, ikiniz içinde yasak bir sevgi ama hayallerde mi yasak?
Sevgiliniz varsa, sözlüyseniz, nisanliysaniz ya da evliyseniz kalbinizi kapatir, “Aradigimi buldum, çok seviyorum ve bana baskasi haram” dersiniz. Bir gün, iki gün aylar hatta yillar geçer kalbiniz mühürlenmistir artik. Kalbiniz kaysa da bazen kontrol sizdedir hep dogruyu bulursunuz. Her sey monotonlastiginda, hayattan beklentilerinizin azaldigi, mutluyum sanarak yasadiginiz günlerde sokakta, bindiginiz bir otobüste yada isyerinizde biriyle tanisirsiniz. Basta normaldir her sey… Sonra onun adinin geçtigi yerlerde ne is yapiyorsaniz yapin kafaniz kalkmaya baslar refleks gibi istem disi bir anda. Her geçen gün sohbetleriniz uzar, ne güzel arkadas olmusunuzdur artik! Sonra onu görmediginiz günler güzel geçmemeye baslar yavas yavas arkadasim diyerek sadece kendiniz kandirdiginizi anlarsiniz. Siz kalbinize ne kadar yasak bir ask olmaz deseniz de, hep sözünüzü dinleyen kalbiniz artik söz dinlemez. Her sarkida onu bulursunuz:
“Küçücük bir bakisin,
Çözer beni kolayca,
Kenetlenmis parmaklar gibi ,
Simsiki kapanmis olsam…”
Evet artik küçücük bir bakisi bile çözüyordur sizi… Ask yasaktir size hayaller de mi yasak? Hayaller kurarsiniz masumca… Müzik çaliyordur siz el ele diz dize oturmusunuzdur herkes sevgisini; degisik biçimde gösterir ya siz öperek gösterirsiniz; onu öper öper öpersiniz…Hayali bile öyle güzeldir ki. Bir süre böyle gider bir gün onu yanlis mi anliyorum düsüncesi baslar. Onun için siradan birisinizdir belki de… Düsünce beyninizi kemirir hayalleriniz bile yok olmustur artik, onu unutmaya çalisirsiniz. Bir süre mümkün oldugunca görüsmezsiniz ama kalbiniz söz dinlemez, bir sekilde bir araya gelirsiniz yine… Hiç ummadiginiz bir anda sohbet derinlesir birden o olmasaydi dersiniz… (?) Bir anda dünyanin en mutlu insani olursunuz aslinda sizi sevdigini filan söylememistir sadece o olmasaydi… demistir. Sizin sevginiz dagdir onunki bir agaç belki ama o agacin orada oldugunu bilmek sizin için o kadar degerlidir ki.. Artik onu göremeseniz de kalbinizin birlikte, ona dokunamazsaniz da sizin oldugunuzu biliyorsunuz, seviyorum diyemezseniz de kalbinizin sicakligi onu kilometrelerce öteden yakiyor.
Sizinki hiç olmayacak bir hayal, ikiniz içinde yasak bir sevgi ama hayallerde mi yasak?
Hayali bile güzel deyip yine ayni sarkiyi dinlersiniz:
Bak yildizlar altinda gözlerimin içine
Duy rüzgarlarin bize anlattigi bir sey var
Bir fisilti gibi bazen o en büyük çigliklar

Bilmezler mi gelir geçer en büyük firtinalar

Biz aski meleklerden çaldikBirbirimize simsiki baglandik…

1 YORUM

  1. onsuzlukla böyle mutluluk,aklini oynatmanin ta kendisidir.ayni yeryüzünde iki insan da nefes alacak ve sonuna kadar birbirlerini kaybettiklerini bile bile hayallerle mutlu olacaklar.mümkün degil kelimesi azdir içten yasayanlar için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here