Askiya…

11
426

   Bebegim..

   Ask…

   Güzelim…

   Ve dahada fitursuzlasip seni seviyorum…

   Sana tapiyorum…

   Asigim sana…

 

Vay be ben neymisim 🙂 bütün bu olaganüstü sözleri sana söyletebilmisim.. Ne kadar sahte ve ikiyüzlüce. Gerçek sevdalara ayip olurcasina duyarsiz.

 

Leyla ile Mecnun, Kerem ile Asli sakin ola kiskanmayin..Bunlar sizin yasadiginiz o içten o duyarli o efsane asklardan degil. Bu sözcüklerde gizlenmis buram buram kokan sehvet tuzaklari var.. Yersen ne ala.Yemezsen sadece dilde kalan bir aci tad.

 

Peki ama simdi neredesin? Bu sözcükler nerede? Yoksa yoksa daha yenilerini bulup, ekleyip dagarcigina, diline yeni tuzaklar mi var ufukta?

 

Sakin bir daha bana dokunma. Rüzgar kadar zararsiz bile olsa serinletme yüzümü. Alma ellerimi o soguk ellerine. Bakma gözlerime manasiz. Hele dudaklarin, dudaklarin ne degsin ne sürünsün hislerime…Git… Git ki seni hapsetmiyeyim yüregimin derinliklerinde… Yok olusunu seyretmesin gözlerim okyanusun derinliklerinde.Ve lütfen geri gelme. Gidisler nasil olurmus ögret bana… Tipki yanan yüregimin üstüne döktügün benzinin harlamasi gibi atesin suya teslimiyetsizligi gibi git… Ask senin diger adin dediginde ki yalan gibi git… Ve dönme. Çürümüs duygularini da al yanina… Tipki saf duygularin irzina geçercesine askimi eskiyaca gasp edercesine… Geride Asktan bana  kalan ise sadece anlamsiz bir kelime…
Askiya…
 
A.Ö

11 YORUMLAR

 1. öncelikle günaydin… hatta hatta hosbulduk… " neden sarki isimleri baslik olmus?" böyle bir sarki ismi oldugunu bilmiyordum… misal "sevgi" olsaydi baslik? yine ilgini çekermiydi? belki biraz ilgi çekmek için:) farkli olmak için ne biliim isteee:)

 2. Erdal Güney i çok uzun yillar önce dinlemeye basladim benim için kiymetli bir sestir begenmene sevindim..Askiya da güzel bir sakidir..Hosgeldin hediyesi olsun..:))

 3. Günaydin hepimize,

  ben sadece nacizhane Içten, samimi duygularin, askin, eskiyalar tarafindan çalinmis oldugunda ortaya çikan sözcügün, bu olabilecegini düsünmüstüm..

  merak iyi bir sey.. neler çikartir ortaya degilmi? eger arastirsaydim bu sözcügü baslik atamazdim, yazamazdim belki de…

  evet evet yazmazdim 🙂

 4. Yok yok iyi ki arastirmamissin.

  Bir de söyle bir sey. iyi fikirler herkesin aklina gelebilir, bunu unutmayin lütfen. Bu devsirme bir kelime de olabilir, google gibi dünya devi haline gelen bir arama motoru mantigi da. Önemli olan bunun hayata konmasi. Hayat dedigimiz o çizgi üzerine bir çentik konmasi o fikirle ilgili olarak.

  Sizdne önce birilerinin benzerini ya da aynisini bulmus olasidir her zaman. Ama bu sizi daha iyisini yapmaktan, ya da altini daha iyi doldurmaktan men etmemeli bence.

 5. kelimeler üzerinde firtina koparmak çok dogru gelmedi bana. baslik o olsaydi yada olmasaydi, yazinin içerigi, anlatilmak istenen degisecekmiydi.?

  bence yazi kendini ifade etmis, basliginida siz koyun.

 6. sayin editörüm sizden bir ricada bulunabilirmiyim..lütfenn…bu mübarek gündee…eger olabiliyorsa kirmayiniz bu delisey kulunuzu..

  bu yazimin basligini degistirmek mümkünse eger…lütfen..tamda simdii..su saatte..

  " def-i ask" olarak degistirebilirmiyiz??? öyle yerine oturacakki anlatamam:)))))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here