Atatürkten Gelen Bir Haberdir Bizlere

19
672
Atatürk 1930 yilinda bir kehanet sayilacak sözler söylemistir.
Sarktan dogacak olan bir  günese bakiniz bugün günün nasil agardigini görüyorsam uzaktan bütün  sark milletlerinin de uyanisini görüyorum.
Istiklal ve hürriyete kavusacak çok kardes millet vardir; onlarin yeniden dogusu süphesiz ki  terakkiye ve refaha yönelik olacaktir.
Bu milletler  bütün güçlüklere ve manilere ragmen muzaffer olacaklar ve kendilerini bekleyen istikbale ulasaçaklardir.
Müstemlekecilik  ve enperyalizm yer yüzünden yok olacak ve yerine milletler arasinda hiç bir renk, din, ve irk, farki gözetmeyen yani bir ahek ve is birligi hakim olacaktir. diyor rahmetli Atatürk…  bende yakindir insaAllah derim.r.ç.
 
Simdiki amerikanin uygulamaya çalistigi büyük orta dogu projesi de ayni projedir. Iblislerden olusan ve seytana tapan sapik toplulugun amaci tek din, tek dil, tek bayrak, esasina dayali sinirlarin kaldirildigi tek düzeyli dünya kralligina sahip olmak..
Unutmayiniz dünyada sayilari oldukça fazla olan siyonist yahudiden daha gizemli daha ilginç daha ölümcül bir irk yoktur. Bu siyonistlerin hakkindanda yine o küçük gördükleri Türk  irki gelecektir insaAllah.
 
Atatürk suna inaniyordu bir gün eskisi gibi dünya Türkün  olacak.  Adalet nedir, Baris nedir, Cennet nedir, insanlar o zaman görecekler diyor…
Sairimizin dedigi gibi belki yarin belki yarindanda yakindir  insaAllah derim.
 
not:  zalimlikte oldukça ileride olan bu yahudi irkini zaten bu kuranda ele almistir derim .. r.ç.

19 YORUMLAR

 1. Atatürk onu anlayanlar için sadece türk milletine degil o bütün insanliga hitap eden hayirli bir insandir.

  fakat onu taktir edemeyenler onu sevemezler ve sevmekte istemezler ve onlar zaten sevginin ne oldugunu dahi bilemezler çünkü sevmeyi her insan bilemez bir çok seyde oldugu gibi onuda sevdigini zannederler hepsi bu kadardir onlar için derim

  nasil ki bir peygamber diniyle zalimlere karsi bütün bu ümmetini koruyup kucakliyorsa
  Atatürkte zalimlere ve zorbalara enpeyalistlere bu insanlik düsmanlarina karsi bütün insanlari fikirleriyle görüsleriyle önderligiyle ilmiyle oda böyle koruyup kucaklayan yüce bir insandir o derim.

  fakat ne yaziktir ki bi,zler onu hala geregi gibi taniyamadik ve onu hala anlayamadik ve bu durum bütün insanlik için bu çok büyük bir kayiptir ve talihsizliktir derim. selamlar r.ç.

 2. günün zenginligi için kulüplesmek ve lobilerde kurmak ve dünyaya böyle hakim güç olmak seklide gerekiyor ve bu sekle bir esastir derim iste islere bu esalardan bakildigi zaman sunlarda görülüyor derim.

  mesela dini acidan ve sosyal adalet açilarindan bu konular bakildiginda bilindigi gibi Allahin hiç sevmedigi ve ayrica lanetledigide bu var olan bu zenginlik sisteminin tabiatidir ve bu tabiatin içinde yer alan kisilerdir ve bunlarda daima tek kisilerdir iste bu tekler kendi aralarinda ayni gaye ve iman ve inanç ve karakter vede ahlak ugruna külüpleserek bir birlik ve beraberlik sistemlerini kendilerini zengin yapmak ve diger insanlarida sömürüp onlari kendileri için kölelestirmek amaci için bu zenginlik sistemlerini kurmuslardir ve yani bu ugurda tek bilek ve tek yürek olmuslardir.

  iste bunlari basarmak için birilerini de kendi amaçlari için kullanmak için onlari kiralik katiller dahi yapmislardir ve bu sekilde de öldürmek istediklerini bu kiralik katillerini kullanmak vasitasiyla da onlari öldürüp kendi ayaklarina takilan bu tür taslarida onlar böylede temizlerler seklide bu zenginlik kulübünün en iyi vasitalarindan birisidir.

  iste bu gibi guruplarin insanlari tek kisiler olmalarina ragmen onlar kendi aralarinda birleserek bu kurduklari bir kulüp içinde gerektigi gibide birleserek kendilerine göre olan bu birlik ve beraberlik ve biraderlik ve masonluk gibi kulüplerini kendileri için kendileri kurmuslar ve ayricada mossat gibi birde vurucu öldürücü olan bir güçte olusturmuslardir ve bu sekilde çalisarak diger mazlumlarin da kendi aralarinda birlesmelerine böyle yaparak çesitli manialar da kurup onlarin elindeki bütün servetlerini varini yogunu bu türden usullerle çalan bu tür patronlar birde kendilerini insanligi yöneten birer ilah ve güçlü insan zengin insan diyerek böylede ilan etmislerdir.

  iste yüce Allah öncelikle onlara çok aci veren gazaplar verecegini kuran yoluyla söylüyor ama iste bu tekler bir tür eskiya kulübü kurupta kendilerini fakir ve çaresiz biraktiklari halkin inasanlik haklarini çalarak öyle zengin ederlerken çogunluk olan bu mazlumlari onlar böyle ezerlerken bu çogunluk olanlarda kendi aralarinda onlarin misalinde ve onlara karsi kendi insanlik haklarini korumak ve bu haklarinida onlarin ellerinden alabilmek için çalismazlarsa ve birde onlari tastiklerlerse ve adamlar çalismis ve bilgilerini kullanmislar ve zengi olmuslar dedikleri zaman elbetki bu fakirlerde Allahtan bir azap görürler derim ve zaten bunun için bu günlerde de bu dünyada yasarlarken zaten görüyorlar derim.

  iste bu konuyu biz insanlara anlatmak için Allah öncelikle maide suresinin 60. ayetini biz insanligin önüne açik bir sekilde sermistir ve bu tür hesaplarda ortadadir derim.

  ve siyonistler kendi çikarlari için diger insanlari söylede kullanirlar,
  1- esas 2- diblör 3- tasoron 4- figüran . sekilde iste siyonlarin kendileri bu islerde esas olurlarsada onlar bu sahnelerde hiç görülmezler ama onlarin kullandiklari 1- diblör 2- tasoron 3- figüranlar yani bu mazlumlar ortada daima görülürler ve onlara bu oyunlarda her ne bela gelirsede onlar bu islerin araçlaridirlar el aletleri misalidirler yani bir masadirlar ve onlar bu baslarina gelecegede daima ve pesin olarak da razidirlar ve aldatilmis olanlardir mesela beline bagla bombayi yolla gideçegi yere misalidirler seklide bu tür oyunlarin özel senaryolaridir 5- bunlar sahte olay ve sahte görüntülerdir yani düzmece olan oyun türü kurgularidir ve onlarin birtür sistemidirler derim.

  iste onun için Atatürk insanlik alemi bir gün bu hileli ve kurgulu oyunlari bu yanlislari mutlak görecekler ve bu yanlislarindan döneceklerdir ve intikamlarinida bu zengin sovalyelerden yani siyonlarin kendi emelleri için yetistirdigi bu figüranlardan ve diblörlerden bu tasoronlardan o patronlardan bu kursun askerlerden alacaklardir ve enperyalizmide bu dünyadan ebediyen sileceklerdir diyor Atatürk iste Atatürkün idaali ve hedefleri ve ayni zamanda felsefesi ve kerameti ve ileri görüsleri ve ufkun ötesinide görmeleri ve 1930 daki söyledigi bu kehaneti bu dedikleri bunlardir ve ben bunu anladim belki bizden sonraki nesillerimiz bu isi daha iyi kavrayip daha iyi anlayacaklar ve bu isleride kökünden düzelteceklerdir derim ve selamlar r.ç.

 3. DEMOKRASI DEDIKLERI SEYE BIR BAKALIM

  söyleki bir siyasi partinin genel baskani olan kisiler millet veklilerini onlar zaten kendileri seçerler istediklerini bu listeye alirlar.

  ve o seçilen millet vekilleride eger yapilan o seçimlerde kendi partileri kazanirsa o millet vekilleride kendi partisinin genel baskanlarini onlarda basbakan olarak seçip onu devletin bir basbakani yapacaklarsa bu durum danisikli bir tür dövüs olurki bu pazarlik ve anlasmali dövüs olur ki bu pazarlikli ve anlasmali olan bir isi kurmayada her halde milli irada budur denilemez.

  ve bu gidisata da demokrasi hiç denilemez çünkü bu türden usüllerle yapilan islere halkin özgür iradesi ve bunun tecelliside denilemez ve bu sekiller hiç bir zaman demokrasi olarakta kabul edilemez bir sekildir ve sistemdir.

  ve bu usüllerde bu insanligin ve milletlerin demokrasi haklarida degildir ve olamazda deriz eger insanlar bu hale demokrasi adi altinda böyle bir anlayisla bu sekillerin dogru olduguna inaniyorlarsa bilmelidirler ki bu gerçek bir demokrasi rejimi ve onun sistemi degildir.

  çünkü akli olan milletler ve insanlik alemi bu gidisata ve sekillere demokrasi iste budur demezler derim uygulanan sekillere adi demokrasidir denilirsede bunun kendisi soyguncu vurguncu çikarci rüsfetçi takimi olanlardir ve bu gidisatlarda toplumlari bir tür aldatis sistemidir ve seklidir denilir bu gibi demokrasilere derim. r.ç.

 4. SU DEVLET DEDIGIMIZ SEYE BIR BAKINIZ

  hani Zamane çocugu deyimi ve misali olan bir zamane devleti kurmuslar birileri biz insanliga derim;

  Su devlet dedigimiz seyler her hali ile zenginlerin toplandigi bir tür özel kulüptür ve onlarda halka yanliz kendilerinin özel çikarlarina göre onlara yön verirler ve onlari meseplere ve siyasi particiliklere ayirirlar bölelerler ve onlara din verirler ve ahlak verirler ve birazda dünya geçimligide verirler çünkü her sey onlarindir hesabi bu tür devletligin hiç degismez olan bir kuralidir ve onlari bir imanidir ve amentüleridir derim.

  Onun için bu zamane devletleri halkin kulübü degildir eger devletler halkin kulübü olsaydilar orada halk haklari daima esit olurdu ve bunun ilkeleride dünyaya hakim güç olurdu ve orada "Allah olurdu" ve gerçek olan islam dini olurdu ve o halk zengilere degilde hakka ve ve yanliz tek Allaha tapan insanlar olurlardi derim.

  onun için devlet nerde diye sormaya hiç kimsenin hakki yoktur.

  çünkü insanlik alemi olarak ve top yekün sekilde olarak kendi haklari ve huzurlari için ve güvenlik içinde yasamalari için haklari olan ve insanlik mesuliyetleri olan bu gücünüde "zuhruf süresinin 44. ayetinden alan" bir insanlik devletini daha ve hala kurmadilar ki onlarin sosyal adaletli bir devleti olabilsin.

  ve devlet nerde diyede gerektiginde devletini yönetenlerede bunun nedenini ve hesabini sorabilsinler derim selamlar r.ç.

 5. TABULARI YIKMAK VE KENDILERINE YENI UFUKLAR AÇMAK INSANLIGIN KENDI ELLERINDEDIR DERIM.

  Bildiklerini gizleyip topluma sunmayan ve onlari toplumlarla paylasmayanlar hem kendilerini hemde bilgi birikimlerini sinirlamis ve körlestirmis olurlar.

  oysa bilgide sevgi gibi paylastikça artar, düsünceler ve hayirli olan planlar yasandikça onlarda gelisirler ve gençlesirler yenilesirler bunlar inanç ve hareketlerle yüzlestikçe köklesirler ve yeni ufuklarda açilir derim

  mesela müslüman insanlar daima dogrulari arayanlardir onu arastiranlardir iste böyle olmayanlar yerlerde ve rezalet içinde sürünen perisan insanlardan olurlar onlar için bes para etmezler diyor onlarada kuranda yüce Allah derim.

  söyledigimiz her seyin yeni oldugunuda iddia edemeyiz; ama Allaha insana varliga ve hayata dair degismez gerçeklerinide her kusaga yeniden ve yeni dil ile sölemenin bir insanlik sorumlulugu ve borçlulugu oldugumuzada mutlak inanmak zorundayiz derim r.ç.

 6. bu uzun yazilarimi okumak zahmetinde oldugunuz için bende sizlere tesekkür ederim

  kismet olursa bu konulara baska açidan biraz daha ilaveler yapmaya çalisacagjm.
  .
  sizler zahmet edip okudukça bende yazmaya hiç üsenmem.
  selamlar r.ç.

 7. . 1. bölüm

  ben Allahi görmedim ve o görülmezde kendisi öyle söylüyor ve ben insanlara sah damarindan daha yakinim diyor

  ve ben hazreti muhammedi de görmedim

  Atatürküde hiç görmedim yanliz resimlerini gördüm

  ama bunlarin her birinin yasanan ve yasayan ölümsüz eserlerini görüyorum.

  ve Atatürkte beni görmek demek beni anlamak demektir diyor zaten
  iste bütün meselede budur.
  Allahi anlamak, peygamberini anlamak, ve bilgin insanlari anlamak,ve Atatürkü anlamak, ve tabiati anlamak, ve onlari içtenlikle okumaktir, oldugu gayet açiktir derim. r.ç.
  not devami sonra ki bikmayasiniz:

 8. 2. bölüm..

  bu konumuzda önce Atatürkü biraz analiz edelim.
  söyle ki Atatürk ilmiyle ben her seyi buldum is bitti demiyor gerekenlerin aranip zamanla bulunacagini söylüyor ve onu biz insanliga ve milletine özenle açtigi ilmi yolu gösteriyor buda bir arastirma ve gelistirme ve dogruyu görmek onu hayata mutlak geçirmek yoludur.

  mesela dinini ve Allahi arastir kainati arastir ve bütün hayati ve onun ilmi sirlarini arastir ve insanca yasamak için toplumlar olarak "ESIT" haklar içinde yasamak için kendimize yakisani bulunuz ve bir birinizede köleler olmayiniz ve insanca yardinlasarak insanca yasayiniz diyor.

  ve zaten yüce Allahta ayetleriyle zorlastirmayin kolaylastiriniz diyor ve ilmin ve irfanin kapilarini biz insanlara daima Allata açik tutuyor ve ayrica Allah çalisan insanlara veriyor bunuda hayira çalisana hayirlar serrede çalisana serleri veriyor çünkü burasi dünyadir.

  ve Allahin rahman olan sifati burada isler hesap günüde yanliz rahim sifati isler o gün hak edenlere haklarini verir derim. r.ç.

 9. 3. bölüm.

  eger Allahi anlamak istiyorsak hem liberal hem müslüman olunamaz diyor bir kitabinda bir yazar.

  eger buna bir itirazlari olan varsa onun kitabini okusunlar ve kendilerini ve o yazilarida tanisinlar bu kitabin adini vermiyorum ki reklamini yapmis olmayayim içindir.

  çünkü her meseleyi her insani onlarin esreleri ortaya koyar sekli esas alinir derim mesela özgürlük esitlik hürriyet adi altinda insanliga yedirilen afyon dolmalarini yutmayan kisilerden biriside Atatürk olmustur.

  onun için gelecek nesiller bunu görecekler ve onlari yerle bir edecekler diye 1930 yilinda Atatürk bir kehanet seklinde bunu söylüyor derim r.ç.

 10. 4. bölüm

  onun için hem liberal hemde müslüman insan olunamaz bu günün istemi içinde bu dünyaya baktigimizda hiç bir insan hangi dinden olursa olsunlar onlarda Allahin istedigi bir iman hali yoktur ve olamazda gerçegini bu yazar kisi böyle ortaya koyuyor.

  yani hem hirsiz hemde namuslu insan olunamaz ilkesini bu insanlik üzerine Allah koymustur bunu görenlerde hem kapitalist libaralist hemde gerçek anlamda dindar bir insan olamazlar diyor.

  iste tirilyonlarca liralar ödedigimiz su diyanet immamlari bunlari biz halka iyice açiklasalar ve kendi yerlerininde cehennem oldugunu bir görebilseler ve bu büyük yanlisin vebalinde pek çoguda onlara aid olduguda kesindir bunuda bir görebilseler.

  fakat bunlarin kulaklari sagir gözleri kör ve kalpleride mühürlü oldugunu bu kuranda Allah bildiriyor ki onun için bu çok hassas konulari bu imamlar hala göremiyorlar derim r.ç.
  not: bu konunun devami sonra

 11. 5. bölüm

  Allah her seyi açiklamaktan ben çekinmem diyor ve biz insanliga da ve cehennem hayatindan ve cennet hayatindan ve dünya hayatindan ve isi ve ticaret hayatindan hak ve adaletten ve hürriyetten sayisiz örnekler veriyorki sonra bulardan bizim haberimiz hiç yoktu demeyelim içindir.

  bütün bunlar iste bu konuda cehennem hayatindan bir çok sahneyi bu kuran söylede anlatiyor cehennem hayatini yok sayan insanlara bu cehennem görevlileri söylede soruyorlar sizi bu cenenneme düsüren sebebler nedir diye onlara sorduklari zaman onlarda biz "MUSALLIN" degildik onun için bu agir cezaya çarptirildik diyorlar.

  Bu demektir ki biz libareldik kapitalist tik kraldik ruhbandik siyonist tik patronduk ve patronlarin köleleriydik patronlara ve paraya kulluk ederdik ve onlarin isleri için kiralik katilliklerde yapardik ve onlar için korumaliklarda yapardik ve türlü vesilelerle hep insanlik haklarini çalardik.

  devlet mallarini kitabina uydurup onlari zimmetimize geçirirdik bir çok uydurma yollarla hayali ihracatlarida yapardik her tarafta tanidiklarimiz vardi onlara rüsfetler vererek islerimizi yürütürdük ve büyük zenginlerden oluyorduk onun için bugün bu cehenneme düstüklerini söylerler bu musallin olmayan bu insanlar diyor iste konuda bu kuranda yüce Allah derim r.ç.

  not: devami sonra.

 12. 6. bölüm.

  onlari aç ve perisan ve cahil ve bilgisiz birakirlar ki onlarin sirtindan villalar yatlar katlar fabrikaler daha neler kazanirlar ve üstelik o halki ezdik ve küçükte gördük onlara birda baldiri çiplaklar dedik ve daha neler söylemedik ki iste bunlari cezasini simdi cehennemde çekiyoruz sahnesini Allah kuran ilmiyle bu dünyadayken bizlere açikça gösteriyor

  iste cuma namazini kaçirmayan o devlet adamlari orucumuda tuttum diyenleri ve haccimida yaptim diyenleri bu kapitalist liberallist leri Allah simdiden böylede uyariyor ki kendilerine bir çeki düzen versinler içindir.

  çünkü cennet ve hürriyet hiçte ucuz bir sey olmadigini anlayan Atatürkde.

  gelecek yeni nesiller bu yanlislari görüp onlari düzeltecekler kehanetinde görüsünde bulunmustur derim ve 1930 da bunu böyle bu insanlik alemine söylemistir derim. r.ç.

  not bu konuya biraz daha devam edecegim..

 13. onun için kurandaki musallin sözcügü namaz kilanlar anlaminda olmayip sözlük anlamiyla Allaha dine destektir
  sosyal yardim için kosan çalisan üreten demektir diyor bu kitabin yazari.
  ve cehennem sahnesinide söyle anlatiyor dedilerki biz musallinden destekçiden sosyal yardim yapanlardan sosyal destekler saglayanlardan degildik sadece zengin olmak için çalistik onun için simdi cezamizi çekiyoruz Allah bize bu cezayi verdi diyecekler seklini yazarimiz böyle ortaya koyuyor.
  iste akilli insanlar bu yanlis gidisata çare arayanlardir bu gidisata uyanlar degildir bu tür hesabida Allahin peygamberi ve sonrada Atatürk öncelikle bunu bukadar anladilar derim.
  bunlari aksini ispat edenler çiksinlar meydana söylesinler onlarda bu konudaki bildiklerini yani bildigi dogrulari diyoruz.
  ve bu konuda sunuda belirtelim ki tarz hali bir sekliylede fazr halidir farz halide bir isin mutlak yapilmasi gereken islerdir anlamida tasirlar diyebiliriz ve dünya hayatimizin yasam sekli insani organlarimiz misalindedirler ve esittirler hiç bir organimiz digerinden üstün degildir her birinin digerine mutlak muhtaçligi vardir iste bunun için Allah esit olanakadar nimetlerimi aranizda paylasiniz diyor nahl suresinin 71. ayetinde derim ve daha ne desin derim r.ç.

  not: biraz daha devam edecegim.

 14. üstekine not 7. demeyi unutmusum
  bu 8. bölüm.

  mesela söyle bir örnek daha vereyim bu dünya küremizi ekvatör cizgisinden 7 milyara esit bölelim ve her dilim yaklasik 6 bin metredir dersek ve kuzey kutuptan güney kutuba bir çizgi çiziniz bu dünyayi bir karpuz dilimi misali 7 milyar insana bir güzel bölünüz her bir dilimide bir pay olarak her insana veriniz iste bu insanlar fakir degildirler nahl suresinin 71. ayeti bize bunuda anlatiyor

  yani her bir insan yaratilistan gelen bir zenginlik içinde dogarlar yani hiç birimiz fakir degiliz ve çok büyük zenginleriz ama bu insanlik haklarimizida enperyalistler ve içimizden yetisen krallar patronlar ruhbanlar bu isleri kitabina uydurup bizlerden çaldiklari zaman diger insanlarda kendi mallarinda ve kendi emekleriyle onlara irgat ve köleler isçiler olmaya hala devam ediyor derim.

  ve biz burada dünya disi evrendeki olan haklarimiza bakmadik ve bu kainatta 10 milyardan fazla galeksiler varmis ve onlardan her birimize birden fazlasi paylar düsüyor ve her birimiz çok zengin insanlariz ama ne yazikki hala birilerinin köleleriyiz bizler insan seklinde olsak dahi bizler bu hallerimizle hayvanlardan dahada asagilariz demektir ama bu insanlik bu halini dahi düsünmek ve yorumlarini yapmak insanlik haklarini sorgulayip onlari tanimak için ve bunu düsünmek için dahi bir hak sahibi dahi olamamislar diyebilirim

  iste bu çok önemli konuda dünyaya gelmis ve geçmis insanlarin arasinda düsünen ve bunun bir çaresinide sudur ve bunun planida budur diyen hiç bir insanida daha hiç görmedik ve onlari hiç duymadik eger varsa onlarida taniyalim derim.

  fakat bunlar olmayinca bu insanlik alemi bu kötü sisteme bu kölelige gönülden razi olduklarida görülüyor çünkü böyle isçide olacak ve kölede olacak patronlarda olacak sekli dünya hakimi oldugu zaman onlara Allah dahi yardim etmiyor bakara suresinin 193 ayeti bunuda açikliyor derim çünkü bir hak talebi olmadikça onlara ne diye yardim gelsin deriz yani davacisi olmayan davaya hiç bakilmaz misalidir bu dünya haytimizda derim.

  not: asri saadetlerdede bu insanlar bir birilerini hep mal kavgalari yüzünden öldürmüsler bunlari tarih böyle gösteriyor ve ebu cehil bu savasi simdilik kazanmistir onun için asri saadet palavralarinida bir kenara birakalim ve gelecegimizi kendimiz arayip onu bulalim derim eger asri sadetçiler bizler için hayirli bir eser ve sistem birakmis olsalardi simdi bizler onun mutluluk içinde yasiyor olurduk derim r.ç.

  not biraz daha bu konuda devam edecegim

 15. 9. bölüm..

  biz su insanlara bir sorsak sen iyilerdenmisin desek hiç birimiz biz kötüyüz demeyiz ve kendimizi dünyanin en iyi en adil insani zannedeririz iste bunlardan iki kisiyi dahi bir hayirli konuda bir insani mücadelede bir araya getiremeyiz yani onlar bir araya gelipte insanlara önder olmayi onlara bir güzellikler yaparak bir numune olmayi degil yapmayi onlarin hiç biri böyle bir konuda akil isletmezler ve düsünmezler dahi derim.

  fakat kötülerden olarak ve onlarla birleserek onlar kendi aralarinda bunlar birer halki sömürü çarkinda olan sekliyle mesela adi ortaklik. limitet ortaklik komondit ortaklik kooparatif ortaklik anonim ortaklik holdink ortakliklar kurup birlesirler ve biçok kismida kendileri için özel sirketler kurarlar ve bir kismida büyüklü küçüklü is yerleri kurarlar onlarin bu yaptiklarini bakara suresinin 286. ayetine göre çok yanlistir diye ortaya koyar ama çünkü bu ayette onlara baskalarinin sirtindan kazamayin bu sizin aleyhinize olur ihtari vardir ama biz iyilerdeniz diyenlerin birleserek tek amaçli ve halkin bütününü içine alan onlari burada birlestiren bütünlestiren ve evrensel olan bir tür ortaklik sistemini dahi düsünüp ve onun ilmi planini yapip onu dahi ortaya koymazlar ve bunu yapanlarida zaten hiç gömedik veya onuda zalimler yaptirmazlar seklide çok ayri bir konudurderim.

  görülen daima sudur ki halkini ve insanligi soyabilmek için çok çalisirizda ve hepimiz bu ugurda yarisirizda digeri için hiç bir çare üretmeyiz derim onun için mesela bes kisi birlesirler onlar bir bankayi soyarlar veya bir devleti devirirler ihtilaller dahi yaparlar ama biz çok iyi insanlariz diyenlerden iyi bir is için iki kisiyi dahi bir araya getiremeyiz.
  çünkü bunda sahsi olan bir çikarimiz yoksa bizlerde orada hiç yokuz oldugu için daima zalimler kazanirlar bu dünyada derim demekki biz hepimiz cahiliz ve onun için kaybediyoruz zalimler zengin olurlar cahillerde onlara köle ve isçileri ve yardakçilari olurlar onun için ahzap suresinin 72. ayetinde insan zalim ve cahildir diyor zaten yüce Allah derim.r.ç.

 16. 10. bölüm

  zalimler zengin olurlarken cahillerde fakir ve bu zenginlere köle ve isçileri olur gerçegini ahzap suresinin 72. ayeti zaten göteriyor sonrada vay bizim halimize diyoruz ve aglamak neye yarar türküsünü söylüyoruz.

  çünkü kötü tohumlar bizim içimizde onu bir türlü terbiye etmemisiz onun için zalim ve cahil oluyoruz ve bu tohumu mutlak iyi terbiye etmek insanin elindedir iste onlar gerçek halifelerdir derim.
  çünkü kötü olanlar biziz ve içimizde tek iyimiz dahi olmadigi için bu insanlik alemi bu perisanligi tarih boyunca yasayip duruyorlar derim ve yüce Allah iyi insanlari tevbe suresinin 71. ayetinde çok güzel anlatiyor iste bankayi ve devletini iyice hortumlamak halimiz zalimlik ve cahillik oluyor iyi isleri düsünüp onlari yapalim ki hesap günü orada bir haklilik payimiz olsun derim.
  sunu iyi bilmeliyiz ki zulme ve yanlislara karsi her türlü direnislerimiz insanlik için en dogal haklarimizdir ve bu Allah vergisidir.
  insan için en dogru olan hareket noktasida insan olmak ve bu insanlik haklarimizida bilmektir ve insani tanimaktir ve ona ulasabilmektir derim onun için sahsi olan her türlü zenginlikler bir hak degildir ve bir basarida degildirler yani hirsizlik yapmak bir basari olmadigi misalidir ve hirsizlik bir sanat sayilmaz ama bir iyi yemek pisirmek bunu bilmek çok iyi bir sanattir.

  halk bunu iyi bilmeli ve insanligini iyi tanimali ve tevbe suresinin 71. ayetinide çok iyi anlamali derim çünkü tek çare ondadir onun için rahmetli Atatürk bunlari iyi anladi ve 1930 yilinda kendi tahminini söyledi ve bir günes dogacak o bu karanligi ve bu zalimligi ve cahilligi bogacaktir kehanetini söylemistir zaten peygamberlerin çabalarida hep buydu derim. r.ç.

  not: devam edecek

 17. 11. bölüm ve son sözümüz derim.

  söyle ki günes ,hava , toprak , deniz , ve zaman , Allahin mülküdürler ve bunlar her insana parasizdir ve bunlar her insanin helal haklaridir ve bunlar insanlarin arasinda alinip satilamayan varliklardir.

  önce bunlari kavrayalim derim fakat insan emegimiz bizim sahsi malimizdir bizler ancak aramizda onlari bir birimize satabilirizki buda emek esit emek olmaktadir ve bu emeklerimizde bizlerin dünya geçimligimizdir çünkü bir ayete göre insanin kendi emeginden fazlasi onlara helal degildir fazlasi onu çalma sinifina girer haberi verilmistir ve bu kesin emirdir derim .

  ve her emekte onun sahibine aittir iste patronlar parayi içad edince bu paralarida tek ellerine geçirince bu vasitalari ile diger insanlarin emeklerini bu patronluk teknigiyle çalip onlar öyle zenginlesiyorlar yani onlar birer emek hirsizlaridirlar ve insanlik haklari düsmanlaridirlar derim ve bunu milli bir kimligide olamaz derim.

  ve artik bunlari akil gözüyle görenlerden olalim ki haklarimiz olan ve helal olan ve kutsal olan bu emek haklarimizi hiç kimseye çaldirmayalim derim.
  bunlar kral olurlar patron olurlar ruhbanlardan olurlar iste bu gibi sahislar bu sistemin birer araçlari ve kuklalaridirlar yani biz hepimiz bu zalim sisteme kulluk edenlerden biriyiz derim ve bundan dönülmesi bir hürriyettir derim.

  onun için artik bu zengin zümreler için adam çalismis emek harcamis kazanmis parton kral olmus demeyelim ki onlarda kasas suresinin 78. ayetindeki karun gibi düsünmesinler ve onlara bu firsati dahi vermeyelim ki onlarin hilelerine kurbanlar olmayalim çünkü hiç bir kurbana acinmaz derim.

  çünkü kurbanlar bir av hayvani gibidirler avcisi onu vurur ve hep o kazanir seklidir iste bunlarin ilmi bir çaresini aklimizla hepimiz birlikte düsünüp üretelim ki patronlarin krallarin seçilmis kurbanlari avlari olmayalim derim ve bu konuda önce Allah ve peygamberi ve islam dini ve Atatürk bu insanliga iste bunlari anlatiyorlar tabiiki anlamak isteyen insanliga derim anlayana sivri sinek saz derler derim SONDUR. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here