Atatürkü Unutturmak Isteyenlere -1

4
380
Atatürk 1930 yilinda bir kehanet sayilacak sözler söylemisti.
 
Sarktan dogacak olan günese bakiniz bu gün günün nasil agardigini görüyorsam uzaktan bütün sark milletlerininde uyanislarini öyle görüyorum istiklal ve hürriyetine kavusacak çok kardes millet vardir.
 
onlarin yeniden dogusu süphesiz ki terakkiye ve refaha yönelik olacaktir bu milletler bütün güçlüklere ve bütün manilere ragmen muzaffer olacaklar ve kendilerini bekleyen istikbale ulasaçaklardir.
 
müstemlekecilik ve enperyalizim yer yüzünden yok olacak ve yerlerine milletler arasinda hiç bir renk din ve irk farki gözetmeyen yeni bir ahenk ve is birligi hakim olacaktir.
diyor rahmetli Atatürk..
 
not: bende çok yakindir bu insaAllah derim r.ç.  Not: bunun devamini -2-sonraya biraktim.

4 YORUMLAR

 1. türklügü ve türk milliyetçiligini sevmeyen batili enperyalist güçlerdir ve birde onlarin beslemeleridirler
  bunlar neden Atatürkü sevmezler acaba dersek Atatürkün aydinligi yüzündendir onun için bunlara biraz dikkat edebilirsek devamli sekilde Atatürke çullaniyorlar.

  çünkü Atatürkün insanlik karekteri önce batiyi ve sonra onlarin yandaslarini çildirtiyorda onun içindir.

  ve bu milleti Atatürkü sevmekten onun tesirlerinden ve onun eserlerinden kendileri gibi bu milleti de onlara düsman etmeyi ve onun heykellerini dahi ilk firsatta bunlar puttur diyerek onlari dahi yikmak için ellerinden geleni yaptiklarida görülüyor derim
  .
  mesela hazreti muhammedin kabrini dahi suudi ve vahabi araplardan koruyan kisi gene Atatürk olmustur bunu tarihler söylüyor derim.

  ve nankörlerin cezasinida bir gün Allah verirde nereden geldiklerini dahi onlarda anlayamazlar derim.

  not: bu yazimizin devamini sora yazacagim demistim ve 2. ci bölümünüde bununla birlikte yazdim ve daha baska seylerde yazdim onlarinda sirasi gelince onlarida buradan sonra okuruz derim. selamlar r.ç.

 2. Atatürk iyi bir devlet insani olmasinin yaninda, bilime ilime de destegini hiç esirgememistir. Kurdugu Cumhuriyet'in ve Cumhuriyet'i destekleyen insanlarin beslendigi derya da buradan kaynaklidir mesela.

  Bati dedigimiz topluluk bazi haklari Türkiyeden çok sonra edinmistir. Bati, dayatma özelligini, gücünü bu çagda bile kilise ve din adamlarinindan alirken, Atatürk "Laiklik" ilkesiyle " devlet yönetiminde akli- manigi, psikoloji-maneviyati" birbirinden ayirarak bati medeniyetini epeyce geride birakmistir.

  Say say bitmez:)

  Akli olan unutmaz Atayi, unutan zaten salaktir:)) Ah Aziz Nesin ah…:)

 3. kuru agaçlar degil, daima armudu olan agaslar taslanir; derler atalarimiz….

  iste kiymekli insanlarimiz da böyle armutu bol agaç misali olduklari için birileri hep onlara göz dikmisler ve devamli o kirilasi elleriyle kuruyasi dilleriyle her zaman onu tasladiklarini ve disladiklarinida görebiliyoruz derim.

  iste "ey Türk gencligi" diye baslayan bu kutsal olan görevimiz ve birinci vazifemiz bu elleri kirmak ve o dileri kökünden koparmak olmalidir dersek yeridir derim saygilar ve selamlar. r.ç.

 4. mesela t.c. devletimiz 75 milyon kisi olsa bunun 25 milyonu zaten türk olmayanlardir oradan buradan toplanalar ve osmanlidan kalanlardir ve bunlar Atatürkü de türk milletinide hiçte sevmezler.

  öyleye ait oldugunuz yere gidin denilse orayada gitmezler ve genede nankördürler böyle sulh içinde isinde gücünde yasamak onlarida sikiyor demekki derim.

  diger 25 milyon kiside türk olsada onlarda bunlarin tesirlerinin altinda kalip yaniltilan cahil kalanlardir.

  eger bir seçim yapilsa tabiiki bunlar kazanirlar ve bunada demokrasi diyorlar bu gibi demokrasiyi de zaten anlayabilmis degilim.ve büyük millet meclisinde de hiç bir orantida göremiyorun sanki bunlar tarafindan oradada isgal edilmisiz derim

  olmaz olsun böyle demokrasiler desem belki alinanlarda olur

  onun için aziz nesin Türkler % 60 aptaldir demis ama

  oda buna bir çare ve bir dogru olan bir çikis yolda göstermemis onada bunun için sasarirri.çünkü o medyatik bir adamdi o sesini duyarabilirdi o bize hiç benzemezdi ama her nedense bu konuda oda bir çözüm yolunu üretmemis ve sadece en kolay is olan bir bahanesini söylemistir Türkler % 60 aptal demis derim.

  ve mesela su ingilterede 300 yabanci dil konusulur ama orasi kralliktir onlar bu tekte toplanilmistirda onlara tek bir söz söyleyen hiç çikmazda bizlerde hep kiyametler kopar ve kopuyorda derim. selamlar. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here