Ayriligi Hissetmek

3
336
Ayriligi hissetmek nasil bir duygu bilir misiniz? Hiç duyumsadiniz mi en derininize kadar. Iliklerine kadar isler ya soguk. Öyle üsüyorum simdi. Hasta yataginda ölümün kokusunu alan yasli bir kadin gibiyim. Geldi, biliyorum.

Sonunu bilmek gibi bir sey bu kitabin… Ya da filmin sonunu ilk önce izlemek gibi… Heyecani yok desem yalan. Heyecanliyim, hem de çok. Korkuyorum. Yine paramparça olmaktan, yalniz kalmaktan… Zaten bana yasak degimliydi ask? Zaten bana haram. Yine neydi beni karsimdakine baglayan? Her defasinda “iste bu kez tamam” dedirten… Inanmistim biliyor musunuz ben ona. Güvenmistim. Ya da güvenmek için kendimi zorladim. Kim bilir? Tutunmak için yasamin bir kiyisina, bir neden aradim belki de. Agirima gidiyor aslinda dün bana onca dil döken adamin bu gün gitmek istemesi.

Üsüyorum. Ellerim titriyor bak yine. Sensizlik baya bir koyacak gibi bana. Olsun ama alistim ben. Çok güvenip, çok baglanip ayrilmalara… Çok aglayip, çok pisman olup, unutmalara…

Hissediyorum; sinsi bir düsman misali soluk soluk yaklasiyor ayrilik. Gelip ensemden vuracak yine zalim. Ve ben vuranin kim oldugunu bilsem bile arkami dönüp bakmayacagim bu kez. Düsüp, soguk betona vurdugumda yüzümü birkaç damla akacak gözlerimden.
Ölecegim…

Eris Seda Sürekçi
   04.05.2010
        13:37

3 YORUMLAR

 1. Içten bir anlatim olmus .Içinde biraz kendimi buldum ne yalan söyleyim ve affiniza siginarak söyle bir ekleme yaptim.

  Belki de tek istedigin sevilmek, sevginin gücüne inanmak …üzülüyosun hem de çok acini anlatmaya dilin bile dönmez oluyor ,yüregin paramparça avuçlarinda kaniyor adeta.ama zaman denilen tek ilaç seni ayaga kaldiriyor toparlaniyorsun .Umut yüklüyorsun yüregine ve yavas yavas belki de farkinda olmayarak bilemiyorsun ki sevgi hainlerinin gelip tekrar seni yaralayacagini…

 2. Mehaba Seda,

  Umarim iyisin görüsmeyeli?

  Yazida sevgiden ölümü okudugum an aklima hep bu muhtesem dizeler gelir, ben de hep paylasirim bikip usanmadan…

  "Her insan öldürür yine de sevdigini

  Bu böyle bilinsin herkes tarafindan!

  Kiminin ters bakisindan gelir ölüm,

  Kiminin iltifatindan,

  Korkagin öpücügünden,

  Cesurun kilicindan!

  Kimisi askini gençlikte öldürür,

  Yasini basini almisken kimi;

  Biri sehvetin elleriyle bogazlar,

  Birinin altindir elleri,

  Yumusak kalpli biçak kullanir

  Çünkü ceset sogur hemen.

  Kimi pek az sever, kimi derinden,

  Biri müsteridir, digeri satici;

  Kimi vardir, gözyaslariyla bitirir isi,

  Kiminden ne bir ah ne bir figan:

  Çünkü her insan öldürür sevdigini,

  Yine de ölmez insan."

  Oscar Wilde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here