BAKAR MISIN?

4
236
Bak!
Baslikta rica ediyorum sonra ki satirda emir veriyorum. Ayip bana. Bir varmis bir yokmus komsu evlerde…Office’ imi açiyorum derken durmadan interneti açmisim. Ondan sonra bilgisayarim bozuldu diye babamin yanina gidip mizmizlik yapacaktim. Allah’tan aceleci davranmamisim. Kendi safligim her sey.Ben ne yaptim kötü bir sey yaptim. 
Ama sonra zeytinyagi gibi üste çiktim. Dün bu saatlerde dünyanin en mutlusu iken bugün bu saatlerde dünyanin mutsuzuyum ama o kadar da mutsuz sayilmam çünkü artik o kadar umursamiyorum. Bilmem kaç saattir bilgisayarin basinda oturuyorum. Ve tek yaptigim bir seyler yazmak. Bazen yazismak bazen yazi yazmak.Yazismalarim genellikle gevezelikten fazla bir ise yaramiyor. Çünkü uçup gidiyor. Uç uç kelebek. Sinavlarimiz kelebek sistemi seklinde olacakmis ayol. Heh ne diyordum? Sey yahu ben böyle konudan konuya atliyorum ya arkadas laf soktu bana, resmen çocuk dedi. Oysaki bana sirf çocuk dedikleri için olgun olmaya karar vermistim. Hatta bir hocam bana çok mülayim olmussun dedi bugün. Ama demek ki bazilari tarafindan bu pek belli olmuyor. Ya belki çocukça hareketler de iyidir. Kimse umurumda degil açikçasi. Ya da kimse umurumda degil derken bile birilerini umursadigimi belli ediyorum. Bi de güzel çay demleriz. Uzun zamandir film izlemiyorum bir film izlesem keske… Kitap okuyorum ya ben simdi mesela bu romanlari acayip çok seviyorum. Hele ask romanlari güzel ama sonlarinda veya ortalarinda illa ki bir hüzün falan oluyor ya hiç çekilmiyor. Niye ben hüzünlü seyler okuyayim ki? Yani hüznü okuyacagima yasarim daha iyi. Anlatilmaz yasanir. Hüzün yasamak isteyen tek insan benim galiba. Öyle olsa gerek. Ama hüzünde olmazsa mutlulugun degerini nasil anlayabilirim ki? Geçenlerde bir baktim ki ben ne kadar az ise yarar yaz i yazmisim, inceledim.Yazdigim yazilardan en çok üç tane falan begendim. Digerleri bes para etmez. Su an bunlari yazarken oturus biçimimi görsen gülersin ey okuyan! Çok kaba konustum ve sustum. Birinden ne kadar kurtulmak istesek bile kader diye bir sey var o kaderimizde varsa dönüp dolasip bumerang gibi bize geri dönüyor. Ciddi ve agir konustum dikkat et okuyucu! Nereden çikti simdi bu ciddiyet diye sorarsan eger. Çikti söyle ki mesela iki yil önce bir arkadasim vardi severdim çok ama birbirimizi kötülüge tesvik ettik yani kötülük dediysem hemen yanlis anlama zaten insanlarin %99’unun yaptigi tek sey yanlis anlamak. Hasili onunla yaptigimiz kötü sey okulu asmak, tembellik yapmak falan.
Iste bu sebepler yüzünden uzaklastim bir yil sonra aradan geçen zaman tekrar bulusmamizi sagladi. Istenmeyen ot burnunda bitermis denir ya ondan oldu. Ama her niyeyse aradan geçen zaman midir yoksa gerçek sevgi midir nedir geçen zamana ragmen hiçbir sey olmamis gibi su an çok iyi anlasiyoruz ve ben o arkadasimi çok seviyorum. Bi de kizlar birbirini çekemez derler. Siz öyle sanin! Hih.
Bazi sarkilar hüzün yapiyor. Korkmak için film izlemem. Gerekmez. Hüzünlenmek için sarki dinlemem. Gerekmez.Gülmek için okurum, gülmek için izlerim, gülmek için dinlerim. Çünkü gülmek iyi gelir biz insanlara.Yalniz hayvanlara iyi gelmez unutmayiniz ki hayvanlarla saka olmaz. Sen bir köpege espri yaparsan sana “hav hav” der ve öfkeyle suratina bakar hala devam edersen seni kovalamaya baslar. Sen mal mal bakarsan bu savasi kaybedersin. Denenmis onaylanmis falan degil. Köpegin yanindan geçebilsem denerim de karsi kaldirimda duran köpekten bile arkama bakmadan kaçiyorum ne yapayim gidip sana Cemin selami var mi diyeyim?
Ben gittim

4 YORUMLAR

  1. Ha ha çok güldüm.Çok güzel olmus.ayrica neden öyle düsünüyorsun ki,bence yazilarininda dise dokunmayacak bir taraf yok.aksine çok güzeller.bazi uzun yazilari görünce"oooo bu çok uzun"deyip okumaktan vazgeçiyorum ama seninkiler eglenceli oluyor.insanlari eglendirmek de bir yarar neticede.huh!ne çok konustum:))ama güzel yani,güzel=)))

  2. güzel elbet aynen devam.

    not: "noktalama isaretlerinden sonra bir bosluk" kuralina mutlaka uy. yazilarini düzenlemek çok vakit aliyor.

    Aci bizeeee… =)

  3. Ayy tesekkür ederim the life hanim ve Serkan Bey 😀

    Bi de ilk bir düsündüm bundan sonra acimalimiyim diye sonra insafa geldim simdi yollayacagim yazida dikkat edecegim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here