Barlar Mesken…

6
322

Kim bu insanlar kim?

Barlari mesken edinmis
Sanirlar ki bar masalarinda
Mutlu olunurmus
Bes dakika avunup
Bes saat yas tutarlar
Renkli isiklar
Çilgin bir müzik
Kim bu ,insanlar kim?
Müzikle oynasan renkli isiklar
Ortada dans eden genç asiklar
Egilip bükülen genç vücutlar
Bar masalarinda
Asik olduklarini sanirlar
Kim bu insanlar kim
Barlari mesken tutmuslar…
D.T
 

6 YORUMLAR

 1. bilindigi gibi orhan gence bayin besteleyip okududu bir teselli ver yarattigin mecnuna bir teselli ver diye baslayan bu türkümüzün içinde bazen kendimizi görürüz teselli arayan biri olarak teselli hali sahip olmasada ona sahip olabilirim umudunu tasiyan bir duygudur acaba ona sahip olursak aradigimiz teselliyi bulabilmis olurmuyuz yoksa umdugumuzu bulamayarak yeni tesellilerin pesinemi düseriz buda bu isin baska yönüdür iste barlar pavyonlar bu dünya hayatinin deryasinda kalmis pusulasiz dümensiz ve acemi kaptani olan bu azgin dalgalar içinde bogusan bir yalniz ve çaresiz kalmis bir gemi misali bir insani hatirlatir bu sözler ve bu meyhaneler bu kadar meyhane var ama hiç kimsenin aradigi teseliyi oralarda bulamadigi açiktir çünkü bunlar seytanin tuzaklaridir bu yalnis adresteki arayis aradigini bulamayacaginin gerçegini ortaya koyar içki çürütür, kumar batirir, fuus nice haneleri yikar, çünkü cehaletin esridir bunlar insanlar bunlara onun için batak hanede demisler çünkü orada hep batariz bunu kendimizde biliriz ama olmayacak bir teselliyi hep bu gibi yerlerde arariz eger bu adresi degistirirsek o zaman aradigimizi bulmak sansimiz daha çok olur mutluluk alkol siselerinde ve kadehlerde degil gönüllerde aranir onu fet edebilmekte aranir oda hayirli evlerimizdir ve aile birligimizdir o sicak yuvalarimizdir çözüm yolu budur derim

 2. Karanlikta dans etmek gürültülü müzik..

  kendinden kaçmakmidir acaba..

  özentimidir bilmiyorum…

  Hani zevkler ve renkler tartisilmaz ama..

  bir çok olumsuz seye de gebe bir ortam…

  Ellerine saglik arkadasim…

  sevgiyle kal…

 3. Bir arabayla hizla yolda ilerlerken yol kiyisindaki agaçlar, çimenler sadece yesil bir renk olur akar. Oysa yavas yapilan yolculuklarda çimenlerin arasinda açan sari çiçekleri görme sansin vardir. Bir bakima hiz sigligi, yavaslik ise derinligi temsil eder. Müzik durdugunda konusacak seyin yoksa bu hizli bar temposunda yasamaya devam edersin. Hiç kimsenin yasam biçimini yargilama yetkisini kendimde görmem. Hayat onu yasayana aittir. Nasil anlamlandirirsan öyle yasarsin.

  Ben su sözü severim: Allah bir çiçegin iki yapragini bile farkli yaratmis, bu kadar çesitliligi sevmis. Biz kim oluyoruz da herkesin birbirine benzemesini arzuluyoruz. Benzesmek çürümektir. Çesitlilik se zenginlik..

 4. nilanyacim elbetteki çesitlilik olmazsa deger biçmekde mümkün degildir. yargilamak degil zaten sadece sorgu,kim bu insanlar kim derken bizlerde gençligimizde zamanin müzikli yerlerde oldukta eglendikte. bu siir 4 yil önce alanyada doors bar,in müd. nü yaptigim dönemde yazdim .hani hep öyledirya eh yas kemale erince bu müzige bu ortama nasil dayaniyorlar diye düsünürsün iste öyle bisey canisim. :=) isik ve sevgiyle kal.

 5. The Doors hâlâ duruyor. Ben sessiz bir mekanda dilimi anlayan dilini anladigim arkadaslarimla sohbet ederek zaman geçirmeyi severim.Bu benim tercihim. Barda eglenen de orada eglensin varsin . Bu da onlarin tercihi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here