Bas Agrisina Birebir…

4
263

  

Son iki pazardir basimda ince bir agriyla uyaniyorum.En geç pazar sabahlari kalktigim ve en geç o agrili sabahlarin sancili gecelerinde yattigim için olsa gerek!Geçen pazar ne ise de, bu sefer bambaska bir sabaha uyandim sanki! Hava öylesine kasvetliydi ki! O an yorgani kafama çekip, yastiga gömülmek geldi içimden. Ve yaz gelinceye dek, orada öylece saklanmak!..

   Ama elim mahkum, kalkmak zorundayim.Kalkmak, vücuduma ihtiyaç duydugu seyleri temin etmek ve kendimi evden disariya atmak zorundayim.Her neyse iste, kalktim, kahvatiydi, dersti derken bayagi bir erken kalktigimi farkettim.Evet, kiymistim uykuma ama su da vardi ki basim geçen haftaya nispeten daha az agriyordu. Bu fikirle içimi rahatlattiktan sonra, kendi hayatimdaki bir ilke imza attim ve ilk defa o saatte, üstelik dershane öncesi oturdum bilgisayar basina. Açtim o ço ksevdigim sarkilardan birini. Kaç zamandir dilimde olan bir sarki var;”All We Need is Everyone”. Gerçekten harikulade bir sarki.Ayrica dikkat ettim de akustik versiyonlari daha sevimli geliyor bana sarkilarin. Öyle iste, açtim gene sarkimi (!) dinliyorum. E tabi bir yandan hazirliklar. O bas belasi saçlarimla ugrasmaliyim. Aslinda bas belasi dememe bakmayin. Çok severim saçlarimi. Hatta  inanmasi güçtür, kestirmeye kiyamam. Ne zaman ki o hiç hoslanmadigim kuaför koltuguna oturup, o  lanet örtüyü nefesimi daraltacak sekilde bogazima sardirip, makaslarin kafamin üstünde raksettigini gözlerimin önünü kismen kapatan saçlarim arasindan aynadaki aksimden görsem aglamakli olurum. Bir o kadar da bogulmakli(!).

   Laf lafi açti, nereye geldik? En son dershaneye gidiyordum ben degil mi? Kendimi o harika sarkiyi seslendiren enfes sesin sahibinden ayirip,  bilgisayar  basindan kalkmayi basarabildim zor olsa da!Sonra vicdanimdan geldigini tahmin ettigim suçluluk  duygusuna benzeyen bir sey rahatsiz etti beni.Bilgisayari kapatip  çiktim odamdan.Baktim ki daha yarim saat var evden çikmama. Oturdum, biraz da ders çaisayim dedim. Aslinda bu da bir ilk sayilir.Dershane öncesi ders ve ben ha? Alakamiz yoktur!

  Neyse iste öyle! Çalistim falan! Bu arada içimde bir sey uyandi bugün. Hani su sinava bir ay kala her ögrencinin içinde fitili atesleyen, on kaplan gücünde bir birey olarak kitaplarin arasina salan, su gibi soru çözdüren, teneffüslerde bile rekor soru sayilari yaptiran o müthis güç! Taniyorsunuzdur muhakkak!

 Ama ne tuhaftir ki, daha sinava bayagi olmasina ragmen bende biraz erken uyandi.Bana özenip, o da erken kalkmis olsa gerek!Bas agrisiyla birebir, itinayla önerilir!..:)))

ESRA

4 YORUMLAR

 1. ussss 😀
  çaliskan arkadasimm benim..
  nasildabasi agrimasina ragmen erkenden uyanip, kahvaltisini bitirip dersinin basinda, o klasik sanatçinin sarkilarini dinlermisss..
  kutladim seni..
  bigünde beraber yapalim bu asamalari..
  gerçi hepsini de yapyik ama sabahin köründe degil 🙂

  neyse;
  aylin yazini begendi..

 2. yazi neden bkliyorsun ki yataktan çikmak için… bunaltici sicaklar; gece uyuyamamak… ayaklarimi degdirecek soguk bir yerler aramak! (bu da benim yatagimin yanindaki duvar oluyor. o hep soguktur.) Sonbaharda ve kista ise yagmurla kar insani hep mutlu eder, yagmurun sesi kadar insani rahatlatan bir baska sey yok 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here