Basketbol ve Kiz – 4

8
425
Merhaba, aslinda “Basketbol ve Kiz” diye basladigim seriyi herhangi bir sekilde devam ettirmeyi planlamiyordum. Sekizinci sinifin baslarinda yazdigim saçma bir kaç yazi diye düsünürken dün okuttugum arkadasimin israri ile devam ediyorum. Umarim begenirsiniz. Arkadasim, tesekkür ederim. 🙂
Annemin beni saat onbirde uyandirmasi ile öglenci devreye geçtigim kesinlesmisti. Meger dünden babam herseyi halletmis; öglenci olmusum.
 Okula tek gitmek gerçekten kötü bir duyguymus. Hem öglenci oldugum için moralim bozuk hem yanima Biray olmadigindan sikintiliydim. Okula girdim hangi sinifa geçtigimi babam evde söylemis ve o sinifa yöneliyordum. 8/E sinifi? Okulda tembelligiyle terbiyesizligiyle ün salmis sinif. Içindeki serserilere söz geçiremeyen idare artik pes etmis hiç umursamiyordu artik bu sinifi. Peki ben bu sinifta ne yapacaktim? Içeri girdim herkes ayakta… Sanki 8. sinifta degilde ilkokul 1! Gözümle bos bir sira ararken sevimli görünen bir kizin yanina oturdum. “Merhaba, sen yenisin galiba? Neden öglenci oldun?” dediginde hemen savunmaya geçtim serseri oldugumu düsünmelerini istemiyordum. “Sabahlari uyanamama sorunumdan dolayi babamdan beni öglenci devresine geçirmesini rica ettim geçirdi. Böyle bir sinifa geçecegimi bilmiyordum.” Kizin adi Gülmüs. Sevdigim isimlerden. Oda benimle ayni nedenden dolayi gelmis megerse. En yakin arkadasimin kim olacagini hemen anlamistim.
 Beden egitimi dersi varmis. Ders programi bende olmadigindan esofman getirmemistim. Ögretmen anlayisli davrandi. Gül basketbol oynamaya gitti. Bende yanina gittim. Hadi oyna deyince önce sikintili sikintili baktigim topu elime aldim ve potaya salladim. Girdi. Yine saladim yine girdi. Ögretmen bunu görünce beni yanina çagirdi. Basketbol takimina katilmak ister miyim diye sordu. “Onlar yalnizca sans eseri girdi. Daha önce hiç oynamamistim.” dedigimde “Biz sana ögretiriz.” cevabini aldim. Artik birde takima girmistim. En azindan yararli olabilecegim bir konu bulmustum.
 
Okudugunuz için tesekkür ederim. Aslinda amacim daha uzun yazmakti fakat okula gitmeme 10 dk kaldi. Elestiri ve yorumlarinizi bekliyorum. Begenirseniz devam ettirecegim. 🙂 

8 YORUMLAR

  1. bilemedim ki!=))aslinda çok hos, ben severim böyle seyleri okumayi.ama biraz daha can alici konular seçerseniz daha da bir merakla okurum gibime geliyor.tabi benimki sadece bir öneri..

  2. Ahh ilk yazdigimda sihir mihir katarim diye düsünüyordum. Ya da kizin içindeki o büyük basketbol yetenegi felan. Görüyorum ki pek ilgi çekmiyor. Herhalde devam ettirmem bilmiyorum. Yine de yorumunuz için tesekkür ederim. 🙂

  3. Aa lütfen ettirin.ben begendim.sadece böyle spor falan bana ters.o bakimdan.sorun konuda yoksa, yazdiklariniz, kelimeleri kullanmaniz falan çok iyi.bu arada öyle sizli bizli ifadelere gerek yok.saygi gösterilmesi gereken biri degilim yani.her ne kadar tanismasak da, bundan emin olabilirsiniz!

  4. 2 yil sonra "Basketbol ve Kiz" serime takipçi bulacagim aklima gelmezdi. Beni heveslendirdin tesekkür ederim. =) Aklimda yeni yazi fikirleri var elbet onlarida paylasacagim. Spor degil de romantizm agirlikli mesela.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here