Ben Olabilecek miyim?

1
257

Bir kararsizligin verdigi garip ruh haliyle bocalayip duruyorum.insan ne olursa olsun sahip olduklarinin verdigi minnet ve mutluluk duygusuyla mi dolup tasmali,yoksa her bir sorunun tek tek üzerinde mi durmali? Bazen soruyorum kendime ”Neden daha iyi olmasin ki her sey?”diye.Sonra diyorum ”Kötü olanlar yerine,yolunda giden seylere odaklansana!”.Sonra baska bir köseden,baska bir ses haykiriyor.”Bu sefer gerçekten korkmalisin!”Ona karsilik vermek istercesine bir baska tini duyuyorum içimden gelen.”Hadi ama,bu da digerleri gibi önemsiz iste.Hayatini düsünerek geçirme sapsal!”diyor bu ses de.Bense hangi sese kulak vermem gerektigini düsünüp duruyorum.Çogu zaman da o an isime geleni seçmekten baska çikar yol bulamiyorum.

   

Geçmise dönebilmeyi hiç bugünkü kadar çok istememistim. Istemissem de, dönemeyecegim gerçegi, hiç bu kadar sert çarpilmamisti yüzüme. Ve gelecege dair en büyük hayalimin erisilmezligi hiç bu denli ürkütmemisti beni.Bazi anlar içimde bir umut kivilcimi boy gösteriyor.”Sen az firtinalara mi gögüs gerdin,az mi savruldun? Bu sana ne der ki?”diyor o tanidik seslerden biri. Bir digeri de ona desek çikip.”Her aci unutulur,en derin yaralar kapanir,en kör gecenin de sabahi vardir.”diyor.

Peki ama bakalim da benim o yaranin kapanmasini bekleyecek kadar gücüm var mi?O umut kivilcimini koca bir volkan olmasi için besleyecek cesarete,sabra sahip miyim?Bir dakika ya!..Acaba ben,”ben” olabilecek miyim?..

ESRA..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here