Ben Yokken…

10
145
Fransiz, Amerikali ve Türk geçirdikleri bir deniz kazasinda issiz bir adaya düsmüslerdi.
Issiz adada bir hafta kadar süre geçtikten sonra. Franiz konusur;  Ben yokken simdi sevgilim gelmis, beni merak etmistir mutlaka…
 
Amerikali söze girer; Ben yokken bütün medya gelmistir, beni ariyordur, Ülkede genis çapli bir operasyon baslamistir mutlaka…
 
Sira nihayet kendine gelen Türk konusur; Ben yokken simdi kimbilir ne yeni zamlar ne yeni vergiler gelmistir mutlaka, ooooof ooof…
r.ç.

10 YORUMLAR

 1. bizim nasrettin hocamiz bir gün bir hendegi atlayamamis ve ah gençlik ah demis .

  bakmiski ortada kimseler yok ben senin gençliginide biliyorum demis kendi kendine.
  bizim memleket oldum olasiya böyledir alistik zaten her seye.

  bizim bir güldürü ustamiz vardi bir zamanlar öztürk serengildi süleyman demirele kekleyi korumussun vergi koymamissin sag ol demisti ona o vergileri atrtirinca.

  yani keller için vergi koymamissin birde keller için vergi koysaydin vay kel baslilarin haline demek istemsti rahmetli ustadimiz bir zamanlar bu islere ve hepinize selamlar r.ç.

 2. begenmedim Türk olarak ülkemizi bu kadar yermemizin anlami yok insan kendini batirmamali.Güçlü durmaliyiz ki o Fransiz, Amerikali kendini bu kadar bir sey sanmasin.

 3. öyle bir zamanda yasiyoruz ki bu dünyada mesela türkiyede türk olarakmi yoksa türkiyeliler olarakmi savunmamizi yapacagiz acaba bu zamanda dersek bundada sorun araniyor çünkü bir türkün ben türküm demesi dahi bir suç unsuru olabiliyor ve bakalim senin DNA na gerçekten sen türk'müsün bile deyi veriyorlar.

  ve sonrada türk yok türkiyeliler var ve öyle olmaliyiz demedilermi bu sözler kitaplara dahi yazilidir eger türkü ve tüklügünü savunursan zaten bu yasaklidir çünkü irkçilik yapiyorsun deyi verirler eger türkiyeli ligi savunacaksak onuda siz söyleyiniz çünkü met etmek bir sey kaybettirmez onu söyleyene.

  fakat gerçekleri görmemek ve onlari söylememek çok sey kaybettirir çünkü bu her zaman böyledir ve her çarede gerçege göre üretilir çünkü ham hayallerle ancak avunulur bence. derim.

  mesela nasrettin hocamiz misali insanlari güldürerek gerçegi söyleyenler dahi suçlu görülüyorsa ve tuzu kurulara zamlar ve artirilan vergiler hiç tesir etmezki.

  zaten yazarimiz bu sözü tuzu kurulara dememis ki ve siz sakin alinmayin size göre bir sey yok ki çünkü bu meseleye tuzu kuru olmayanlar üzülsün veye düsünsün veya gülüp geçsinler diye yazilmistir derim selamlar r.ç.

 4. farkli bir bakis açisi ama dogru degil bence iclal.. fransizlar veya amerikalilar kendini birsey sanmamasi için sadece güçlü olmamiz yeterli degil. bazi gerçeklerimizi görmemiz ve toplumca onlarin üzerine gitmemiz burda önemli olan. elbette ki bizleri bu kadar yermemiz hepimizin kanina dokunur lakin, rahmi amcaninda dedigi gibi gerçekleri farkinda olup görmezden gelmek her daim kaybettirir..

 5. bu yazarimiz aslinda ne fransayi nede amerikayi met ediyor nede türkiyeyi kötülüyor.

  yazarin istedigi gerçegi yakalamaktir.

  diger isimler birer semboliktirler onlarin bir resmi misalinde kullanilmis ve olmasi ile beraber gerekeni onlarla söylemistir yani yazarin istedigi insanligimiza yakisan ve insanca yasanan bir dünya kurmamizi insanlik aleminden istemesidir yanlislari ve dogrularida bu vesilelerlede ortaya koymasidir.

  eger varsa bunu görebilenler ve geregini yapabilenler çiksinlar ortaya mertçe ve ilmi sekilde onlari insanliga anlatsinlar ve gereginide yapsinlar için bu isimleri ve o deniz kazasi olayini sembolik olarak bütün biz insanligimiza ilmi olan sosyal yapili çarelerinin bu yaralarimiza göre üretilmesini isteyen ve onu anlatan bir yazidir bu bence derim

  ve ayrica dünya insanligina kabul ettirilmis olan bir program vardir oda söyledir

  1- düsünme oyna 2- düsünme eylen 3- düsünme seyret 4- düsünme verileni kabul et.. denilir ve önce bunuda biliniz derim.

  iste bunlarin birisini dahi kabullenen bu insanlar kölelesirler kabul etmeyipte akillariyla hür iradeleriyle vicdanlariyla düsünüpte buna karsi koyanlarda ve iyisine yapabilenlerde hür insanlar olurlar ve iste onlar insanlasirlar iste insanlik bunun neresinde bizler neresindeyiz onuda söyleyinizde ona göre aklimizi isletelim gözümüzü açalimda bu yalanci zehirli olan dolmalari hem kisiler olarak hemde milletler olarakta artik yutmayalim derim. r.ç.

  not: aklimda kaldigina göre haci arif bey olsa gerek oda bir siirinde ve sarkisinda söyle diyor

  olmaz ilaç su sinemi pareme çare bulunmaz bilirim yareme.

  demis bu sairimiz de eger bu sosyal yaralarimiza bir bilen varsa bir çareyi onlar onu söylesinler çünkü lafla peynir gemisi hiç yürümüyor ve yürütülememistir de derim r.ç.

 6. insanlar yaratilisinin nedenini iyice bilmeden hayatin izdirabina boyun egerler.

  Allah kuranda ben tabiati insanlara boyun egdirdim diyor "casiye 13." bunu bilen ve inanan ve geregini yapan insanlik için ne büyük sereftir insana her sey boyun egmistirde biz insanlarda Allahtan baskasina boyun egmiyecegiz ve onlara secdeler etmiyecegiz ki bunu bilen insanlar ancak o zaman kendi insanlik haklarini vede sereflerini taniyanlardan olsunlar.

  ve yanlislara degil zalimlere degil ilime bilime seffaf olan basi ve sonu görülen sosyal sistemlere ve rejimlerine teslim olsunlar iste bu hal Allaha teslim olmaktir ve ancak ondan hayir bekleriz kisilerden degil onlar kirar döker yakar yikar çalar çirpar sonrada bak ben en büyüklerdenim diye seytani tavirlarla bir de kendilerini savunurlar iste yüce Allah onlarin bütününü lanetliyor ve onlara "maide 60" tagut diyor onlari kendilerine basbug yapanlarda taguttun usaklari diyor tabiiki bunuda anlayanlara derim

  onun için atalarimiz hayatta en hakiki mürsit ilimdir baska büyük yok demisler.

  ve ilimin tek sahibide Allahtir ve ona kul olabilen insanlara gerçekten köseyi dönenler derim mesela erbakan hoca bu servetleriyle baska köseler döndü o derdini gitsin artik Allaha anlatsin kul hakki millet hakki ne demek oldugunu bir görsün derim.

  hani bir türkümüzde vardir muhannetin yani zalimlerin suyu bulanik akar aktigi yerleri sel gibi yikar bir iyilik ederse basina kakar iste böylelere muhtaç eyleme diyen sairede tesekkür ederim.

  ve geregini ne ABD nede AB nede baskalari degil bu insanligin kendileri yapmalidir ki köle olmaktan kurtulup hür insanlar olmaya terfi edebilsinler derim selamlar r.ç.

 7. islam dini tapinak dini degildir camilerde tapinak yerleri degildirler.

  ama birileri ne yapmis etmislerse bunlari geçmis batil dinler gibi tapinak ve sunak yerleri yapmislar.

  bir uyaricida yokki bizleri bu ofyonik uykudan uyarsin hepsi paranin kulu olmuslar onun pesinde kosup ve ölüyorlar ne yazikki bu böyle oluyor derim.
  islam dünya hayatimizin plantörüdür adaletin temelidir ve ayni zamanda danisma ve dayanisma ve kaynasma birlesme yoludur.

  islam kavgaci degil barisrir islam adi bile baristir uyaniriz bir gün bu narkozdan her halde derim selamlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here