Benden Bir Parça…

6
279
       Insanin o delicesine sarildigi sey yalanin ta kendisi de olsa, gerçek bir boslukta dalsiz budaksiz savrulmaktan daha iyi bu. Çizgilerinin, sinirlarinin disina çikmak insana kanatlari olusmadan kozasindan çikmis kelebek gibi hissettiriyor kendini. Herkesin yaptigi, kabul görülmüs, ”dogal” karsilanan seyleri yaparak herkes gibi olmaktansa, en tuhafi, belki de yanlis olani yaparak” kendim” olmayi tercih ediyorum. ” öylesine özlüyorum ki!
Belirgin çizgilerle saptamis bu sinirimdan disari çikincaysa, bir belirsizlikte yalpalayip duruyorum. Yabancisi oldugum bir mutluluktansa, asina oldugum bir aciyi tercih ederim. Daha birkaç gece öncesine kadar, basimi yastiga koydugum anda aklima düsen, unutmak için yalvardigim, içimde bir seylerin yandigini bana hissettiren ama en azindan var oldugunu da fark ettiren o tanidik “aciyi
      Çaresiz, savunmasiz, bir basinayim sanki. Geceleri yatakta dönüp durdugum, nefesimi daraltan, uykularimi kaçiran bu belirsiz mutluluk hissi, beni o kadar rahatsiz ediyor ki! Belki de farkinda olmadan çocuksu bir hevesle bir solukta içime çektigim o mutlulugu bünyem kabul etmiyor. Cigerlerimi söke söke, sitemkâr bir nefes olarak disa atiyor.
       Önceden gereksiz konusan insanlari susturmak isterdim içten içten. Ama simdi etrafimdaki herkes durmaksizin konussun istiyorum. Içimden gelen o suçlayici sesi duymaya tahammül edemiyorum. Öyle bir sey ki bu… Kendimden kaçiyorum adeta!
      Seni kivrandiran, inleten, rahat huzur vermeyen düsüncelerle düsüncelerle ugrasirken bir anda bastiran uykuyu o kadar çok seviyorum ki! O içinden gelen ses, yavas yavas boguklasiyor. Sonra duymaz oluyorsun. O korkunç seyleri istesen de düsünemiyorsun. Vücudun nefes almak disinda hiçbir eylemi yapmaya yeltenmiyor. Huzurun en zirvede oldugu an budur iste!
ESRA…

6 YORUMLAR

  1. "Herkesin yaptigi, kabul görülmüs, ”dogal” karsilanan seyleri yaparak herkes gibi olmaktansa, en tuhafi, belki de yanlis olani yaparak” kendim” olmayi tercih ediyorum. "

    çok idiali ve bir okadar anlamli..
    süperr..

  2. merak ettim simdi 🙂

    ama bu iddian yüzünden basina kötü birsey gelmis olamaz (yani öyle umuyorum) ..

    kendinle ilgili bir iddia koydun sonuçta ortaya.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here