Beykoz Orman Günlügü – Hayvan Severler Yine Gözyasi Döktü!

3
328

17.01.2010
Gözyaslari ve yasanan acilar. Hayvan severler onlari unutmadi. Peki ya siz? Dün Beykoza giden hayvan severler, yine gözyasi döktü. Her hafta sonu bir baska dosta veda edilen bu yardim gezilerinde, o canlari oraya atanlara isyan etmemek mümkün degil… Koray Öztas, dün Beykozu asagidaki mesajla aktariyor: (Defne Y.)

Yine 2 ölümle döndük Beykoz ormanlarindaki evlatlara umut olmak için çiktigimiz yoldan…. Biri avuçlarimizin içinden kayip gitti öylece…. Kalp krizi geçirdi gözümüzün önünde..Veterinere yetistirilmek için arabaya tasirken duyduk kalp atislarini son kez… Ve yetistiremedik yolda verdi son nefesini…. Diger ölümse en fazla 3 aylik bir bebege aitti. Beykoz ormaninin soguguna dayanmamisti çaresiz ve küçücük bedeni… Kaskati kesilmisti soguktan… Ve bizden, vicdanlarimizdan hesap sorarcasina, az önce izledigimiz ölümün hemen yani basindaydi cansiz bedeni. Onlar ormandalar ,onlar soguktalar ,onlar açlar…. Ve her gün yasam için savasiyorlar, onlari ölüme terk eden vicdanlara inat… Hala yasamaya devam ediyorlar ama bir çogu a kaybediyor bu savasi… Tipki bu günkü evlatlar gibi… Fotograflarimiza bakarken lütfen her seyi bir kenara birakin ve vicdaninizi dinleyin, o size Beykoz Ormaninda atilan çigliklari anlatacak… Beden yorgunlugu degil yürek yorgunlugu su an hissettigimiz… Her gidisimiz umut olmak için Beykoza ama her dönüsümüz hayal kirikligi ve aklimizda kalan karelerle dolu…

Kaynak:
Hayvan Sever Gazetesi

3 YORUMLAR

  1. sanki onlarin yüregi olmus meltem arkadas onlarin yürek burkan sizilarini anlatirken

    dilerim herkes insan olmayi ögrenir bir an önce de bizden zayif olanin kendini konusarak ifade edemeyen varliklarin haklarina tecavüz etmemeyi ögreniriz.

    canli , cansiz hakkina tecavüz ettigimiz, gasp ettigimiz her hak, kin sirtimizda bir kambur olarak yasamimizda yer alacagini ögrenecek bu insanlar bir gün dilerim.

  2. ya bütün insanlar böyle acimasiz mi? yeni dogmus köpegin kulagini kesmisler acimasizlar hayvan haklarina sikayet etceksin aslinda hepsini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here