Bilgisayar ve Internet Dergileri

1
606
PC World

2006 yilindan bu yana Dünya Aktüel A.S. adi altinda Türkiyede de yayinlanan PC World, bir International Data Group, Inc (IDG) yayinidir. Türkiyedeki PC World dergisi, bu derginin Türkiye subesidir. Bilgisayar, donanim ve internet hakkinda bilgi birikimi yüksek yazarlar tarafindan olusturulmaktadir. Türkiye yayin haklari, Globus PC World Türkiye adiyla Dünya Aktüel A.S.ye aittir.

 
 
PCnet
 
Dogan Burda Dergi Yayincilik (Dogan Yayin Holding) grubunun bilgisayar ve internet dergisidir. 1997 yilindan beri yayinda olan PCnet dergisinin içerigi, Türkiyede ve Türk yazarlar tarafindan olusturulmaktadir. Dergi her ay okurlarina iki çift katmanli DVD hediye etmektedir.

Bilgisayar ve internetin bir bütün olarak düsünüldügü günümüzde, PCnet dergisi pratik ve dogru çözüm yollariyla, kullanicilar için iyi bir kaynak haline gelmistir.
 
 

Level
 
Türkiyede ilk olarak, Çek Cumhuriyetinde çikan Level oyun dergisinin Türkiye subesi olarak yayina baslayan dergi, 10 yil boyunca bu sekilde yayinini sürdürmüstür. 2007 yilinda yayin kurulusunun kapanmasi üzerine, telif haklari Dogan Burda Dergi Yayincilik (Dogan Yayin Holding) grubuna geçmistir. Bu yayin grubunun oyun dergisi olarak yayin hayatina devam etmektedir.

Oyunlar hakkinda haberlerin, incelemelerin ve yorumlarin yapildigi Level dergisinde, genel bakisin yani sira, kültür & sanat bölümüne, her ay bir röportaja, editörlerin özel köse yazilarina da rastlayabilirsiniz. Dergide; bilgisayar, playstation 2, playstation 3, xbox 360, wii, playstation portable (psp) gibi tüm oyun patlformlari için, oyun ilk bakislari, incelemeleri ve haberleri yer almaktadir. Türkiyenin en çok satan oyun dergisidir.
 
 

Byte

Dünya Aktüel A.S.nin bir diger bilgisayar dergisidir. 2004 yilindan beri yayin yapmaktadir. Konusu genel olarak bilgisayar ve internet üzerinedir fakat yazilima da çok önem vermistir. Üyelerine php, asp, c#  gibi kaynak kodlarini ögretmek için gelistirdigi egitim setleri mevcuttur.
 
 
 
Macline

Etna Yayincilik adi altinda yayinlanan Macline dergisi kendisini Türkiyenin en dinamik Macintosh sitesi olarak adlandiriyor.  iMac, Macbook ve Macintosh hakkinda bilgi ve incelemeleri yayinlayan bir dergidir.
 
 
 

CHIP

Dogan Burda Dergi Yayincilik (Dogan Yayin Holding) grubunun bilgisayar ve internet dergisidir. Yaklasik 10 yildir yayin yapmaktadir. Daha çok donanim konusunda uzmanlasmis dergi, donanim incelemeleri içerir. Yazilimdan çok donanim konusunda bilgi paylasimi yapmaktadir.
 


PC Magazine

Ciner Gazete Dergi Basim Yayincilik sirketi tarafindan çikartilmaktadir. Bilgisayar ve internet konularinda yayin yapan bir dergidir. 2006 yilindan beri hizmet vermektedir.

1 YORUM

  1. uzun zaman oldu dergi almayali. Kirk yilda kapagindaki konuya göre aldanip aliyorum sonra "hay bin kunduz, yine ayni hataya düstüm" deyip kendime kiziyrum.

    Son 2 yilda bilgisayar dergileri (hayir bilisim degil!) içeriginde ve kapaklarinda ciddi anlamda degisiklikler oldugunu düsünüyorum. hac-kerlik, saldiri, virüs yazma gibi bel alti konu basliklari ile orta ögretim seviyesindeki kitleyi vurmaya çalisiyorlar. Oysa eskiden okuyucuyu etkilemek dergiyi aldirmak adina, seri yazilar yazarlardi.

    Sanirim internet yayginlasti mertlik bozuldu bilgisayar dergileri için…

    Not: Sözüm meclisten disari. Bir takim bilisim dergilerini konu haricinde tutuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here