Bir Ayrilik, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm…

0
159

                               BIR AYRILIK, BIR YOKSULLUK, BIR ÖLÜM…

Yalvar yakar çocugunu öksüzler yurduna veren ve simdi de onu görmek isteyen bir babayim ben, tabii baba denilebilirse. Içimde sevginin hala yok olmadigini göstermek istermiscesine bir de hediye almistim kizima. Kizima diyorum ama onun gelecegini kurtarmak için hiç tanimadigim bir aileye evlatlik veren de bendim. Kim olarak çikacaktim karsisina? Içimde kopan firtinalari, kalbimin istirapla nasil ezildigini, nasil anlatacaktim ona?
Müdür Bey bunlari benden daha önce düsünmüs olmali ki bu istegimi yerine getirmedi. Hakliydi belki ama evladini görememek de bir babaya yapilabilecek en büyük haksizlik degil mi? Her ne kadar bunu hak etsem de… Simdi ise tek umudum gazeteye sarilmis olan kirmizi ayakkabi ve fistani kizima ulastirmakti. Ama önceden yaptiklarimin cezasi olarak bu istegim de kabul edilmedi. Kendimi kötü hissetmeme neden olan, zorla elime sikistirilan ve sonra yere attigim harçligimsa onurumu kirmisti. 
Son seçenek olan intihar, bana, borçlarimi hatirlatti. Oglumun isi olmasi, bana, onu arama fikrini verdi. Aradim… Ama benim yüzünden kardesini tanimadigini ve bu yüzden onunla ilgilenmedigini ögrenmistim. Ayrica telefonu yüzüme kapatmasi bana gerçek aciyi tattirdi. Aslinda bunu yillar önce onu öksüzler yurduna verince tatmistim bir de bu olay yarama tuz basmisti.      Oglumdan herhangi bir tepki alamamam, evdeki en büyük iki esyami satmama yol açti; tüpüm ve ocagim. Bunlardan kazandigim parayla hem borçlarimi ödemis hem de yegenlerime harçlik vermistim, kendi çocuklarima harçlik verdigimi hiç hatirlayamamis ve çok üzülmüstüm.
Simdi az da olsa rahatlamis ama bir batakta olan vücudumu ince bir iple tavandan asabilirdim. En azindan oglumun bir isi ve kizimin rahatça yasayacagi bir evi vardi. Derken bu düsüncelerle son nefesimi verdim.
           
Not: Ögretmenimiz bize gerçek hayattan alinmis bir hikâye okuttu ve bu hikâyenin basrolünde ki kahramanin yerine kendimizi koyarak bir yazi yazmamizi istedi. Yazdim ve “C” aldim. 😀 Sizinle de paylasmak istedim. Okudugunuz için tesekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here